Aile Planlaması Korunmasız İlişki

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Gizemgzm34

Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2013
9
0
Herkeze merhaba sitede daha yeniyim fakat üye olmadan önce uzun zamandır takip ediyordum tavsiyelerinize öncelikle herkeze çok teşekkür ederim. cinsellik konusunda çok cahildim okuya okuya bilgi sahibi oldum..

Benim 5 yıllık bir ilişkim var 4 yıldır cinsellik yaşıyoruz. şuan 2 aylık nişanlıyım. nişanlımla ilk cinsel girişimimizde dahil bu zamana kadar geri çekme yöntemiyle devam ettik. çok aşırı riski ve cahillik de denebilecek bi durum olduğunu biliyorum. prezerv. kullanmayı bende nişanlımda istemiyor çok denedik fakat olmuyor. doğum kontrol ilacı denedik yasmin diye 3 ay kullandım kuruluk ve bende aşırı isteksizlik yaptı.

Genel olarak cinsel hayatımız mükemmel diyebilirim fakat korunmasız bu zamana kadar geldik ve haftada 1 gün ortalama ile geldik. ımplant taktırıcam ama evlenmeden istemiyorum evlenmemize 2 yıl var 2 yıl içerisinde anlaşılmasını kesinlikle istemem. Ateşle oynadığımızın farkındayız ama açıkcası yanyana gelince düşünemiyoruz. ikimizde de aşırı bir istek oluyor. ramazandan önceki hafta 3gün beraber kaldık 6-7 kez yaptık. 4 yıl geçmesine rağmen düşüş inanın yok. sadece nişanlımda erken boşalma sorunu oluştu. ilk zamanlarda çok geç boşalma oluyordu şimdi max 10 dk. normalmidir? ve gerçekten birbirimize deli divane aşığız.s

Sitedeki yorumları çok okuyorum belkide inanmıcaksınız yazılanlara (bunun için herşeyim üzerine doğru söylediğime yemin ederim başka bişey diyemem) yada evlenmeden ilişkiye karşı olanlar bişeyler söylicek ama gerçekten sadece şunu söyliyim ben sevgilime 5 yıldır güvendim 1 kere olsun güvenimi boşa çıkarmadı. kavga etmedikmi illaki ama ben onu o beni çok iyi bildiğinden orta yol bulunuyor. Özür dilerim uzun yazdığım için.

Son düzenleyen: Moderatör:

iyide bizene senin cinsel hayatından kaç kere yaptığınızdan,süresinden hey allahım yaa

Neyi merak ediyosun şimdi, nasıl korunayım diye mi soruyosun :) Farklı bir doğum kontrol hapı dene.. Doktora gidip yasminin sende kuruluk yaptığını söyleyebilirsin.

durduk yere geriyosunuz insanı yazma o zaman cevap insan gibi bir soru sorduk okuma o zaman

Son düzenleme:
Arkadaşım, senin erkek arkadaşınla ilişkini bu kadar uzun anlatmana şaşırdı diğer arkadaş bence. Tabi ki bizi ilgilendirmez.

Sonuç olarak düzenli ilişkiye giriyorsun ve buna uygun bir korunma yöntemi arıyorsun sanırım. Bunu hikayenden çıkarmak için ben zorlandım açıkçası. Ama erkek arkadaşınla birbirinizi sevdiğinizi evleneceğinizi falan kendin ısrarla vurgulamışsın ve esas probleminden daha çok bunu anlatmışsın. Belki de sen bazı şeyleri kendine kabullendiremedin. Ve çok gerildin.

Öncelikle düzenli cinsel ilişkiye giren bir insansan düzenli gittiğin bir jinekologun olmalı. Utanmadan sıkılmadan her şeyini ona anlatabilirsin. Hiç kimsenin de evli olmadığın için seni sorgulama hakkı yok. En mantıklısı jinekologa danışman doğum kontrol hapı konusunda dediğim gibi.

Erkek arkadaşının boşalma süresinin normal olup olmadıgını sen bilmelisin. Sen devam etmesini istediğin halde bitiyosa problem vardır. Süre olarak hiçbir fikrim yok.. İkiniz belirliceksiniz süreyi. Çiftten çifte değişir..

Kendini erkek arkadaşınla birlikte oldugun için de sakın suçlu hissetme. Kimseyi evlenicez diye ikna etmeye de çalışma. Evlenmeyebilirsin senin tercihin. Ve evlenmezsen de bundan sonra hayatına girecek erkeklerin de senin vajinan hakkında konşmalarına izin verme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…