Aile Planlaması Korunma yöntemleri

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Pucitoo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2017
118
57
29
kızlar ben 1 ay sonra evleniyorum ama çocuk istemiyorum en azından bi 1 yıl bu Doğum kontrol iğnelerini duydum sizce nasıl kullanan var mı en çok merak ettiğim şey herhangi bi testte fark edilir mi kan testinde falan

1. Evleniyorsun ve bu ignelerden yapılırsa kanda çıkar mı diye soruyorsun.ciksa ne olur çıkmasa ne olur?
2.bence iğne kullanma tüm düzenini hormonlarını altüst edersin.esin korunsun.hic olmadı en kötü ihtimal hap.

Arkadaşlar lütfen yardım edin 2. Çocuğu henüz düşünmüyorum bu yüzden 5 Aydır desolett 21 tabletli Doğum kontrol ilacını kullandım hiç sıkıntı olmadı adetim düzenli oldu ancak bu süreçte yurtdışında olduğum için elimde kalan son kutu qlairista adlı 28 tabletlık ilaçtı desolet bitti 7 gün ara
verdim 8. Gün qlairista ya başladım 28 tablet bitti ama hala adet olmadım acaba ilaca yanlışmı başladım ne olur yardım edin

Canım 28 günlük ilaçta ara vermiyorsun devam ediyorsun hemen diğer kutuya.yanlis yaptığın bisey yok bence bekle bakalım olacaksindir eminim

İğne kullanacağınıza hap ya da kondom kullanın ondan iyi... Bir de neden sordunuz üzerine kan'da çıkar mı diye orasını anlamadım ?

Merhabalar Antalya'da yaşıyorum Konyaaltın da Akdeniz şifa hastanesinde taktırdım doktor gerçekten çok iyi bir doktor Kerim Emrah Yavuz. 2017 nisan ayında implantı 300 tl civarı bir ücretle aldık ve takma işlemi için 200 tl istediler. 5.5 ay önce evlendik 5.5 aydır regl olmuyorum bu her 5 kadından 1'inde görülüyormuş. Hiç regl olmuyorum. Tekrar aynı doktora randevu aldık yarın çıkarttıracağız. Takılan yerde sol kolumda küçük bir iz ver nasıl çıkarılacak bilmiyorum. Tavsiye ediyor musunuz diyorsanız hamile kalmak istemiyorsanız gerçekten güzel ama aşırı derecede kilo alımı oldu bende 56 kilodan 72 kiloya çıktım 5 ayda. Her gün vücuda belli miktarda hormon salgılıyormuş. Yani işin açıkçası vücudun dengesini ve düzenini bozuyor... Gene de siz bilirsiniz. Dönemler geliyor hissediyorsunuz ama olamıyorsunuz ağrı aynı şekilde ve sivilcelenme de aynı şekilde vücut pis kanı atamıyor vs vs.
Yan etkileri gerçekten çok fazla önermiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…