Aile Planlaması korunma yontemlerı hakkında yardım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

gumusdelisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2014
25
1
Kızlar herkese merhaba;

Konuyu dogru yeremı actım bılmıyorum .

5 yıldır evlıyım yaklaşık4 yıl boyunca prezervatıfle korunduk son 1 yılın 6 ayını dogum kontrol hapı kullandım sonra tekrar prezarvatif kullanmaya basladık ama acıkcası hem ben hem esım hıc hosumuza gıtmedı .

Tekrar dogum kontrol hapı kullanıcam ama cekıncelerım var cunku 6 ay qlairista kullanmıstım kullanırken hıcbır sıkıntı yasamadım cok memnundum ama regl ım cok azalmıstı bıraktıktan sonra 1,5 ay sonra tekrar regl oldum .

2 yıl sonra anne olmak istyrm,ayacaba ılac kullanımı hamıle kalmamada olumsuz etkılermı ama bu surede prezervatıf kullanmk ıstemyrz.Sizce ne yapmalıyım .

Aylık iğne mı ya da hap mı hapsa da hangısını onerırsınız ?

Şimdiden cok tesekkur ederım herkese.

iğne bütün hormonları mahvediyor tavsiye etmem.
spiralden yanayım ama sizde çocuk yok. o yüzden spiral çocuktan sonra olsa daha mantıklı.
siz hapa devam edin..

doktor kontrolünde hap alın hormanlarınızı bozabilirsiniz çocuğunuzda yokmuş üstelik prezervatiften rahatsız mı oluyorsunuz hiç hissedilmeyen incelikte varmış reklamlarla çıkıyor hergün birde onu deneyin isterseniz.Birde implant yöntemi var ama o 4-5 sene çocuk olmamasını sağlıyormuş

AÇıkçası her cesıtını denedık hıssızsızlestıyor o yuzden ıstemyrz nerdeyse cinsellikten soguduk .Hap kullanırken cok daha ıyıyıdı .Ama yan etkılerı korkutyr hep.Hapa devam edecegım galıba .Cevap verdgnz ıcın teşekkur edeerım

nuvaringi danışın doktora

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…