Aile Planlaması Korunma süreci hk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

herseygizlisakli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
50
10
37
Herkese merhaba,
Genel olarak prezervatif ve geri çekilme şeklinde korunmayı tercih ediyoruz. Ben yurtdışındayım, önümüzdeki ay görüşeceğiz. Ancak bu sefer prezervatif kullanma taraftarı değiliz. Ertesi ün hapına hem güvenmiyorum hem de çok fazla etkisini çekiyorum sonradan. Bu süreçte en rahat hangi yöntemi önerirsiniz?

Sizin için söylemiyorum ama Prezervatifin neyini beğenmiyorsunuz bir de ben anlasam.. Açılan her korunma ile alakalı konuda ay eşim istemiyor, ay kocam beğenmiyor... Sanırım bizde bir sorun var diye düşünüyorum oysa bize çok basit geliyor temiz iş :cool:

Geri cekilme ve ertesi gün hapi korunma yontemi degildir. Geri cekilmede hamilelik riski yuksektir ertesi gün hapı ise tecavuz gibi istenmeyen gebelik durumlarını engellemek icin uretilmis bir ilactir. Hormonlarinizi mahveder. Senede en fazla 2 kere kullanilabilir. Doktorunuza sorarak bünyenize en uygun korunma yöntemini ogrenebilirsiniz.

Sizin için söylemiyorum ama Prezervatifin neyini beğenmiyorsunuz bir de ben anlasam.. Açılan her korunma ile alakalı konuda ay eşim istemiyor, ay kocam beğenmiyor... Sanırım bizde bir sorun var diye düşünüyorum oysa bize çok basit geliyor temiz iş :cool:

Aslında dediğiniz gibi en temizi bu yöntem ancak gerçekten eşler istemiyor. Ayrıca prezervatif de sanki kuruymuş hissi uyanıyor.

X