korktum kızlar :(

yosuntuttum

Huzur
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009
7.375
308
dün akşam kanamam oldu telaşlandım hemen doktora gittik,alttan muaynem yapıldı yollar kapalıymış ama bebek aşağıya dönmüş doğum pozisyonunu almış,hemen bebeğin kalp atışları izlenmeye alındı,allahtan kasılmam yokmuş idrar testi ile kum döktüğüm anlaşıldı...şimdi koca koca hapları içiyorum ya sinir oluyorum hap içmeye ama çok korktum bebeğim 1340 gram mış erken doğum olsaydı nasıl yaşayacaktı küçüğüm ya delikafaduldendelikafaduldensenağlama

geçmiş olsun canım.benim bir akrabamda taş düşürdü.Aman bebekle alakalı değilmiş ya rahatlamışındır..kaç haftalıksınki bebeğim pozisyona geçmiş.

canım kilosu prematüre olmak için yeterli kendini korkutma ama Allah kolaylık versin kum dökenler çok ağrılı oluyor diyordu birde hamilesin çok geçmiş olsun canım.Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin minik meleğini

canım çok geçmiş olsun aman kendine dikkat et
ilaçlardan bende nefret ederim ama bebeğin için bi süre sıkıntıya katlanmalısın
sağlıklı bi bebek dünyaya getirmen dileğiyle

Geçmiş olsun tatlım...Kaç haftalıksın bilmiyorum ama inşallah sağsağlim sağlıkla doğum yapıp
Bebeğine kavuşursun cnm.

Büyük geçmiş olsun annesiiiii.... Kaçıncı haftandasın. Benim bücürüm de pozisyonunu almış 30. haftamızdayız 28. haftamızda pozisyonunu almışt. Eğer 30. haftayı geçtiysen doğumdan pek korkma derim... Hayırlı sağlıklı olsun da varsın minik olsun. Benim yiğenim 34. haftasında yaptı doğumunu küveze bile alınmadı ufaklığım... İçinizi rahat tutun. Bu arada çok dikkatli ol. Yorma kendini taş dökerken erken d oğum riski var bildiğim kadarıyla.:CüvCüv:

29 haftalığım karafilik rahatlattın beni saol 30 .haftayı geçmişsen doğumdan korkma derken?fisfisfis
ben 29 haftalığım ultrssonu aşağıya bi dayadı kafası inmiş aşağı yerleşmiş pozisyonunu almış dedi makinaya bağlayalım bakalım kasılma varmı dedi allahtan yokmuş çok minik olur ya :):)delikafaduldendelikafadulden

ama erken doğmasını isterm açıkçası sağlıklı olsunda erken doğsun diye düşünüyorum bende...ya yürüyüş yapamazmıyım ben şimdi ..fazla kendini yorma ağar kaldırma bol bol su iç tuzlu yeme dedikleri bu....bide pişmiş fasulye büyüklüğünde haplar tabi ııııyyyyyykykkkk
:bbo::bbo:

hayatım geçmiş olsun. uzun yürüyüşler yapma bol bol sıvı tüket ve istirah et.erken doğum bile olsa 32. haftaya kadar çok dikkatli olmanı tavsiye ederim. benim de bir ara bebeğim doğum pozisyonundaydı . dr. bir daha geldiğinde yine aynı durumdaysa istirahat vereceğim demişti. Sen şimdi ağır kaldırma, kendini yorma dedi.Eşim sağolsun hep yardımcı oldu bana bazen yemek bile yapmadım.Bide zaten bebek büyüdüğü için kansız kalıyosun, halsiz oluyorsun. 1 ay sonra gittiğimde düzelmişti pozisyonu. Bebeğin ne kadar karnında tutabilirsen o kadar iyi. Ben artık öyle yaparım diye düşünüyordum. Şimdi daha rahatım. Dediğim gibi bol sıvı tüket ve istirahat et. Sağlıklı doğumlar dilerim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…