Korena Virüs Online Alışveriş Ne Kadar Güvenli?

yarenturk

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2019
193
140
33
Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı gibi her bir şeyi internetten almaya başladık. Samimi söylüyorum ailem yaşlı ve kanser geçmişi olmasa markete bakkala giderim ama onları düşündüğümüzden iki haftadır balkondan başımızı uzatamıyoruz. Her bir şeyi internetten alıyoruz, tahminimce birçok kişi öyle yapıyor. Aldıklarımızı nasıl temizleyeceğiz? Sonuçta virüs taşıdığını bilmeyen ya da bilen biri paketlemiş olabilir. Şimdi abartmayın diyebilirsiniz ama bir sipariş size ulaşana kadar kaç kişinin elinden geçiyor bilemezsiniz, tedbirli olmak gerek. Farkında olmadan öksürüp pakete dokunmuş olabilir, siz nasıl yapıyorsunuz? Nasıl temizliyorsunuz?

Bizde netten alıyoruz artık bazı şeyleri.gelince hemen dışarı koyuyorum güneş varsa güneşin altında bekletiyorum (güneşe dayanıklı şeyleri tabi) sonra yikanacaklari buhar makinasi var onunla üzerinden geçiyorum (poşetlerin üstünden) sonrada ellerimi yıkayıp buzluğa koyuyorum

Bizde netten alıyoruz artık bazı şeyleri.gelince hemen dışarı koyuyorum güneş varsa güneşin altında bekletiyorum (güneşe dayanıklı şeyleri tabi) sonra yikanacaklari buhar makinasi var onunla üzerinden geçiyorum (poşetlerin üstünden) sonrada ellerimi yıkayıp buzluğa koyuyorum
buhar makinesi biz de var, iyi fikirmiş. Teşekkürler.

Paketsiz hiç bir şey almayıp paketleri sabunlu suyla yıkayıp 20 sn bekletip durulamanız lazım. Meyve sebze de aynı şekilde sabunla yıkanmalı. Poşetleri koyduğunuz ve dokunduğunuz her şeyi çamaşır suyu, sabunla temizlemeniz gerekiyor. Plastiklerde 9 güne kadar yaşıyor. Bir de alış verişi toplu yapıp az çıkmanız lazım. 3 haftada bir gibi

Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı gibi her bir şeyi internetten almaya başladık. Samimi söylüyorum ailem yaşlı ve kanser geçmişi olmasa markete bakkala giderim ama onları düşündüğümüzden iki haftadır balkondan başımızı uzatamıyoruz. Her bir şeyi internetten alıyoruz, tahminimce birçok kişi öyle yapıyor. Aldıklarımızı nasıl temizleyeceğiz? Sonuçta virüs taşıdığını bilmeyen ya da bilen biri paketlemiş olabilir. Şimdi abartmayın diyebilirsiniz ama bir sipariş size ulaşana kadar kaç kişinin elinden geçiyor bilemezsiniz, tedbirli olmak gerek. Farkında olmadan öksürüp pakete dokunmuş olabilir, siz nasıl yapıyorsunuz? Nasıl temizliyorsunuz?
En pürüzsüz yüzeyde bile 3 gün yaşıyormuş virüs aldığımı 3 gün balkonda bekletiyorum sonra açıyorum.

bana da mecburen kargo geliyo, kurye kapının ilerisinde kutuyu bırakıyo, eldivenim ve falçatamla kutuyu parçalayıp büyük çöp poşetine koyup anında götürüp çöpe atıyorum.kutudan çıkan eğer yıkanabilir bi ambalaj içindeyse sabunlu suyla yıkıyorum ve balkonda 9 saat bekletiyorum.eğer yıkanamayacak bir şeyse balkonda 1 gece bekletiyorum.

X