Köprü tedavisi hakkında

Ebruli84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008
261
0
kızlar çekilen dişlerim var ve köprü tedavisi yaptırmam gerekiyor. köprü tedavisinde dişleri mutlaka törpülüyorlar mı yoksa bunun başka yöntemi varmı?
köprü tedavisi yaptıranlar arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirima.s.a.s.

merhaba bende dişten muzdaripim.dişlerime yeni köprü yapıldı ve boşlukların yanındaki dişler törpülenip onlarla olmayan dişler bağlantılandı

peki nasılsınız şuanda?
memnun kaldınız mı?
bana da doktorum 3 seçenek var demişti. 1. telle diş kaydırma, 2.köprü, 3. de vidalı diş.
haftaya gideceğim ve sanırım tel taktıracağım senağlama

Aynı dert bende var ya çok kafama takılıyor o törpülenen diş çürüyebiliyormuş yada koku yapıyormuş üstüne diş geçince memnun kalan varmı acaba görüntü için sağlam dişlerdende olmayalım

kızlar dişlerim kesildi şu anda geçici diş var bakalım bir iki güne kadar bitecek tedavim inşallah sorun çıkarmaz tekrar banaCADIARZU diş işi zor kızlar ağrısı bir dert yaptırması bir dert :çok üzgünüm:

3 dişimde war maLesef 4.yü yaptracqm yapım aşaması sıkıntıLı 0Lsa da memnunum hiç b şikayetm 0Lmadı 2-3 yıL önce yaptırdıkLarımdan

ya kızlar hiç köprü yaptırıpta kesilen dişi çürüyen varmı benimde 7 sene felan oluyo köprü yaptıralı değişmesi gerekiyo acaba çürüdümü diye çok korkuyorum. Dişçiye gidicem bakalım ne diycek dua ediyorum çürümemiş olsun diye tamda ön tarafta olan dişler :KK43:

benım 1 porselen kırılmıştı korktum gıtmedım bende bıktım sureklı diş sorunlarından 1 kırılan porselen için 5 tanesının tekrar yapılması gerekıyor diş hava almaya başladı bı kaç gundıur ağrıyo ama dıgerlerınden bı sorunum yok memnunum

bende şimdi köprü yaptırıorum..1.5 haftadır anamdan emdiğim süt burnumdan geldi..sağve sol tarafımdaki dişleri çekti..oralara yemek artığı gimiş kapatmamış iltihaplanmış..ben doğum yapalı 2 ay oldu küçük bebeğim var ve çok huysuz..köprü yeri törpüledi..anam nasıl ağrıyo resmen diş ağrısı çekiyom..minoset ağrı kesici yut bebğe anne sütünden geçmez diye..artık oda tesir etmiyo..etkisi en fazla 2 saat çarşambadan bu yana 31 hap yutmuşum..midem bulanıyo haptan kafayı yedim kızlar

ben diş asistanıyım canım köprü yatırmak istiyorsan dişlerin biraz kesiliyor ufaltılıyor yani şimdi yeni tedavi var impilant çene kemiğine vida çakma yöntemi

kızlar çekilen dişlerim var ve köprü tedavisi yaptırmam gerekiyor. köprü tedavisinde dişleri mutlaka törpülüyorlar mı yoksa bunun başka yöntemi varmı?
köprü tedavisi yaptıranlar arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirima.s.a.s.

Kesilen dişler kaplamanın altında çürüyecek diye bir durum yoktur.Kişi çok iyi bakar ve sorun yaşamazsa alttaki dişlere de bişey olmaz.Ortalama olarak bir protezin ömrü 10 senedir Sorun yoksa siz daha fazla süre de kullanabilirsiniz.Tabiki bu söylediğim çok iyi bir ağız bakımı olan hasta için geçerlidir.Kaplamanız oynar ya da sızlar ama siz doktorunuza bu durumu bildirmez ve ilgilenmezseniz,bu protez ve altındaki dişler size çok sorun yapacaktır..

vintageeee. telle diş kaydırma yöntemini ilk defa duyuyorum. internette baktım bir tek bozuk dişlerle ilgili tel konusu var. bende bir dişimi çektirmek zorunda kaldım, kanal yapılamayacak hale getirmiştim, bakmama rağmen gitti işte. ama çok üzüldüm. diş doktoru köprü ya da ordaki diş kemiği iyileşirse vidalı diş dedi. ben köptü istemiyorum. yanlardaki iki dişe yazık. vidalı diş de çok zahmetli gibi. ağzımda işlem yapılmasına dayanamıyorum. işkence gibi geliyor. acaba bu telle kaydırma nasıl oluyormuş? benim çekilen dişin arkasında iki diş daha var en arkadaki yirmilik ama gömük değil, iyi yani. o teli sadece bunlara mı bağlarlar yoksa alt üst çenenin hepsine mi? şimdi burdaki dişçilere sorsam belki yok öyle bişi derler bana. bilgi verirseniz ya da yaptırmışsanız sevinirim.

Köprüde 1 diş için 2 sağlam dişi feda etmek çok saçma geliyor bana :umursamaz:

Tornaya vurup törpülediklerinde sonuçta dişin minesi dışı gidiyor..YANİ buda dişin ömrünü kısaltıyorr..Düşünsenize.Sağlam bir dişi yıllarca kullanmak varken.Bizler sağlam dişin ömrünü kısaltıyor diç küçülüyorr.Zamaanla kaplamanın altına yemek artıkları vs.enfeksyion derken diş çürmeye başlıyor .sonra kanal tedavi derken o dişte çekime kadar götürmeye zemin hazırlıyoruz. :umursamaz:

kızlar slm bende kararsız kaldım köprü mü implant mı ?köprünün maliyeti az 600 lira ama sağlamlığına güvenemiyorum.implant ise sağlam ama 1000 dolar yani 1700 lira civarı..mali durumumu çok zorlar..bide yarısını peşin alıyorlar malzeme parası diye :KK43: ne yapayım sizce?

bu köprüden sonra ağrı ne kadar zamanda geçiyor arkadaşlar çok ağrım var.

X