Köpeklerde Kısırlık Ameliyatı YARDIMMM :(

Pink7

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2010
2.074
2
Arkadaşlar ben yaklaşık 4 ay önce dişi köpeğimi kısırlaştırdım çeşitli sebeplerden ötürü özelliklede araştırmam sonucu kısırlık sağlık açısındanda gerekliymiş dişi köpeklerde.
Benim köpeğim mevsimsel tüy döküyordu fakat bu ameliyatı olduğundan beriii kafayı yiğcem fena tüy döküyor ve işin garibi tüylerde azalmada yok noğlur kısırlık ameliyatı yaptırmış arkadaşlar beni bilgilendirirmisiniz sizdede böyle sorunlar oldumu :KK43:
Zaten çok zor bi karar oldu bu ameliyat benim içinn çok ağladım duygusallaştım ama hep çevrem üzülme sağlık açısından güzel bişey demişlerdi umarım doğru söylemişlerdir köpeğim 5 yaşını doldurdu rottweiler.fisfisfis

öncelikle köpeğini kısırlaştırma sebebin sağlık mantığıysa yanlış çünkü olacak olan ztn oluor kısırlaştırmak çözüm deil ve en önemlisi köpeğin gelişimini tamamladıktan sonra kısırlaştırmışsın bu gibi prblemlerin çıkması doğal, rott gibi bir hayvanın aşırı tüy dökmesini düşünemiorum doğrusu yapabileceğin tek şey balık yağı takviyesi ya da sarımsaklı mama kullanmak eğerki mama konusunda iştahsız davranırsa her gün sarımsakda yedirebilirsin bu şekilde tüy dökümünü engelleyebilirsin...

köpeklerde zararlı olan sarımsak deil soğandır aksine sarımsak tüy dökümünü azaltır sarımsaklı mamalar çok fazla tüketilmekte keza tüy dökümü için kullanılan tabletlerin içeriğindede sarımsak vardır :KK66:

köpeklerde zararlı olan sarımsak deil soğandır aksine sarımsak tüy dökümünü azaltır sarımsaklı mamalar çok fazla tüketilmekte keza tüy dökümü için kullanılan tabletlerin içeriğindede sarımsak vardır :KK66:

Benim kız sarımsaklı yoğurt hastası bende veriyodum ama hergün değil tabiii umarım zararı yoktur bilgiler için sağolun kısırlaştırdım umarım iyi bişey yapmışımdır çok zor duygusal bir karardı benim için hepte sağlık açısından iyi denmişti dişilerde meme tümörü kanseri çok oluyomuş yalancı gebelikten dolayı süt depolayıp atamıyormuş göğüsten ama kısırlaşınca böyle birşey ortadan tamamen kalkıyormuş bilmiyorumkismile

sırf şu olur bu olur die kısırlaştırmışsan yanlış olmuş ki hayvanın yaşıda geçmiş kısırlaşma için ancak yaptırmışsın bi kere bu saatten sonra boşa canını sıkma.. benimde dişi köpeğim var bende kısırlaştıracağım ancak bunun tek bir sebebi var oda evde babası ve erkek kardeşinin oluşu..

rotum var. ve şuan aşırı derecede tüy döküyor. rottlar diğer köpekler gibi sürekli değil bir kerede toptan dökerler. tutam tutam kopuyor. tarıyorum sıkça. ama heryerimiz kıl.
bu durum 2 ay kadar sürer ve yok olur.
yine normal zamanki seyirine döner.

kısırlaştırmanız da iyi olmuş her dişi için gerekli

sırf şu olur bu olur die kısırlaştırmışsan yanlış olmuş ki hayvanın yaşıda geçmiş kısırlaşma için ancak yaptırmışsın bi kere bu saatten sonra boşa canını sıkma.. benimde dişi köpeğim var bende kısırlaştıracağım ancak bunun tek bir sebebi var oda evde babası ve erkek kardeşinin oluşu..

8 9 10 yaşında bile kısırlaştırma yapılıyor benm köpeğim 5 yaşında kısırlaştırdımki ben ordaylen 4 köpek ameliyat olmuştu 4 düde dişiydi vede meme tümörü olmuşlar ama kısırlık bu yalancı gebeliği süt depolamayı vs sıfırlıyormuşki allahaşükür tüyü haricinde sorun yaşamıyorum 6 ay oldu kısırlaştıralı

rotum var. ve şuan aşırı derecede tüy döküyor. rottlar diğer köpekler gibi sürekli değil bir kerede toptan dökerler. tutam tutam kopuyor. tarıyorum sıkça. ama heryerimiz kıl.
bu durum 2 ay kadar sürer ve yok olur.
yine normal zamanki seyirine döner.

kısırlaştırmanız da iyi olmuş her dişi için gerekli

Çok sağol kısırlaştırmadan önce gerçekten araştırdım umarımda doğru karardır ama çok şükür sağlık oyunculuk neşe bakımından problem yok 6 ay oldu ameliyatı

8 9 10 yaşında bile kısırlaştırma yapılıyor benm köpeğim 5 yaşında kısırlaştırdımki ben ordaylen 4 köpek ameliyat olmuştu 4 düde dişiydi vede meme tümörü olmuşlar ama kısırlık bu yalancı gebeliği süt depolamayı vs sıfırlıyormuşki allahaşükür tüyü haricinde sorun yaşamıyorum 6 ay oldu kısırlaştıralı

meme tümörünü engellemek için ilk kızgınlıktan önce köpeğinizi kısırlaştırmalısınız burda zmn ilk kısırlaştrma çncesi için uygundur, 10 yaşındaki bir köpeğin kısırlaştırılmasını her vet yapabilir ancak duyarlı vetler yapmaz çünkü hayvanda obezlik ön plana çıkar ve hormonlara bağlı problemlerde oluşabilir en uygun zmn aralığı ergenlikten sonrasıdır ki köpeğinizin yavrulamasını engellemek haricindeki kısırlaştırmaları doğru bulmuyorum açıkcası..

X