Köpek cinslerinden anlayan kimse var mı?

yani kısa mı uzun mu tam olarak kestiremiyorum golden yavrusu hıc görmedgım için. ama yere doğru düşük kulakları golden lar gibi. aslında boynun biraz altındaki kıllar biraz uzadı ve dik dik duruyo,en son resimde biraz belli oluyo.

en son resimde bi sorun yok gibi gözüküyor..ayrıca bu bi sorunda değil :)) aralarında tüy ve karakter farkı var labrodorlarla okadar..ikiside aynı familyadan biliyorsunki..resime göre ben kırma diyemem..eğer kulaklarının rengi altın rengi gibiyse ve sırtındaki renkte kulaklarının rengine dönmeye başladıysa ırkının rengine sahip demektir..dediğim gibi karakterindende fikirler edinebilirsin..ayrıca benim kızım doğum yaptı 9 tane bebeği oldu anne ve baba tüylü olmalarına rağmen içlerinden 2 tanesi kısa tüylü oldu..köpekler taaaaaaaa dedelerinin dedesine bile benzeyebilirler...tekrar hatırlatmak isterim tüy kesinlikle garanti bi yol gösterici özellik değildir..çok tatlı zaten ama yaaaa

zaten golden ve labrador kırmasıyla üzülmem onun için labrador olması da iyi bişey. bn bi goldeni yada labradoru cinsi olmayan bi sokak köpegiyle çiftleştirip yavrulattılar,buda onların yavrusu sanıp üzülmüştm bilmiyorumkismile sizce böyle bi ihtimal olabilir mi?

olamaz çünkü renklerinde mutlaka bi değişiklik olurdu ozaman..bu yavruda hiçbir abeslik yok..siyah tüy yada patilerinde başka bir renk yok..herşey normal gözüküyo canım..

olamaz çünkü renklerinde mutlaka bi değişiklik olurdu ozaman..bu yavruda hiçbir abeslik yok..siyah tüy yada patilerinde başka bir renk yok..herşey normal gözüküyo canım..

teşekkür ederim. her geçen gün kulaklarının rengi daha çok tarçın rengine dönüo nolcak çok merak ediyorum :)

teşekkür ederim. her geçen gün kulaklarının rengi daha çok tarçın rengine dönüo nolcak çok merak ediyorum :)

kulaklarının rengi ne renkse o olucak..ama alt rengi şampanya sırt rengi tarçın olabilir...2 ihtimal var tatlım

Goldenlar ve labradorların zaten çok belirgin farkları yok ! Ayırt edilmesi güç.. gerek fiziksel yapı , gerekse huy bakımından çok benziyorlar. Büyüyünce bile ayırt edilemeyebiliyor. Ben kulaklarına bakıyorum, uzunsa golden ,daha kısaysa labrador... Tüy yine aynı şekilde goldenlarda uzun , labradorlarda ( altını çiziyorum ) genellikle kısadır...Huy olarak da labrador, Golden Retriever'dan biraz daha dominant ve bağımsızdır.

Goldenlar ve labradorların zaten çok belirgin farkları yok ! Ayırt edilmesi güç.. gerek fiziksel yapı , gerekse huy bakımından çok benziyorlar. Büyüyünce bile ayırt edilemeyebiliyor. Ben kulaklarına bakıyorum, uzunsa golden ,daha kısaysa labrador... Tüy yine aynı şekilde goldenlarda uzun , labradorlarda ( altını çiziyorum ) genellikle kısadır...Huy olarak da labrador, Golden Retriever'dan biraz daha dominant ve bağımsızdır.

evet bizim köpeğimizde asi laf dinlemio açıkcası bişey yapınca kızdıgımızda inadına yapıo dahada hırslanıp. kulakları uzun mu sizce kısa mı yoksa?

Bence cinsi önemli değil çok tatlı maşallah siz sevdikten sonra birbirinize alıştıktan sonra cinsinin ne önemi var ki?

evet bizim köpeğimizde asi laf dinlemio açıkcası bişey yapınca kızdıgımızda inadına yapıo dahada hırslanıp. kulakları uzun mu sizce kısa mı yoksa?[/QUOTEdaha öncede söylediğim gibi karakterinden bazı fikirler edinebilirsniz ama şimdiki hırçınlıkları yavruluğun vermiş olduğu şımarıklıktanda olabilir...yerimseniben

evet bizim köpeğimizde asi laf dinlemio açıkcası bişey yapınca kızdıgımızda inadına yapıo dahada hırslanıp. kulakları uzun mu sizce kısa mı yoksa?

bence senin köpeğinin kulakları goldena göre kısa.. ayrıca goldenlarben labrador olduğunu düşünüyorum.. büyüdükçe daha iyi anlarsın ne olduğunu yerimseniben

bak ayrıca birkaç bilgi daha :
Genelde, erkek Labradorlar daha bağlı, dişilerse daha bağımsızdır. Örneğin evde bilgisayar başında çalışıyorsanız, erkek Labrador muhtemelen ayaklarınızın altında uyur ancak dişi başka bir odada uyuyarak arada bir gelip sizi kontrol eder.
Çoğu kimse için erkek Labradorlar daha iyidir.
Bununla birlikte Labradorlar özellikle yavruyken aktif köpeklerdir ve genellikle 3 yaşına kadar tamamen olgunlaşmazlar. Bu da köpeğinizin ebadı ne olursa olsun zihinsel olarak halen bir yavru olduğu anlamına gelir (ve tabi doğal olarak bir yavrunun enerjisine sahip olacaktır). Yavru bir Labrador genellikle hiperaktiftir. Köpeğinizin bu yaşam dönemiyle başa çıkmaya hazırsanız sorununuz olmaz.

köpeğim kız. evet bn bilgisayar başndayken gelip kablolarımı cekiyo. bn uyurken geliyo yatagmn yanına dikilip bna bakıyo yorganımı ısırmaya çekiştirmeye çalışıo,yalnız hiç kalamıyo.biri herhangi bi kapıyı kpatnca yannda başka biride olsa o kapının arkasndan ağlıyo havlıyo. daha 2 bucuk aylık gerçi ama bi bebekten hiç bi farkı yok..

köpeğim kız. evet bn bilgisayar başndayken gelip kablolarımı cekiyo. bn uyurken geliyo yatagmn yanına dikilip bna bakıyo yorganımı ısırmaya çekiştirmeye çalışıo,yalnız hiç kalamıyo.biri herhangi bi kapıyı kpatnca yannda başka biride olsa o kapının arkasndan ağlıyo havlıyo. daha 2 bucuk aylık gerçi ama bi bebekten hiç bi farkı yok..

ay canım , ne kadar tatlıyımış ya opuyorumnanaktan Bak şimdi benim de bir labrador alasım geldi:1hug: çok dost bir köpek ya... şimdiden eğitimine önem verirsen ileride tam bir yoldaş olur sana ve de uysallaşır ... Eee annesi sayılırsın sen onun , iyi yetiştir kızını ileride faydasını çok görürsün yerimseniben

:) bazen sinirlendiriyo ama bi baknca öyle masum masum gözleriyle insanın içi gidiyo ya. bişeyler ögretmeye calışıorm bnde sürekli.

:) bazen sinirlendiriyo ama bi baknca öyle masum masum gözleriyle insanın içi gidiyo ya. bişeyler ögretmeye calışıorm bnde sürekli.

evet malesef bebekken çok sabır zorlayıcı hareketlerde bulunuyorlar ama dediğin gibi kendilerini affettirmeyi çok iyi beceriyorlar...ben köpeklerimi eğitene kadar neler çektim ama sonunda başardım..şuanda herşeyi anlıyorlar ama sabır isteyen birşey...ilerde insanın hoşuna gidiyor tık diye dediğini yapması amahihoyyyt

Labrador-golden kırması ama maşallah çok çok tatlı :) .
Bi hayvanı evinize almış arkadaşlık etmişseniz cinsini bilmemneyini umursamayın bu denli :) .
Benim rottweiler ım var tüy yapısı kısa ama nasıl dökülüyor :KK70: koyun gibi köpekle başa mı çıklır anacııım kaydirigubbakcemile3

çok tatlı ya maşallah bende bi köpeğim olmasnı istiyorum ah bi olsa golden mi labrador mu hiç bakmam valla.

Goldenlerin tüyleri 1,5 yaşına kadar anca uzuyor. 2 yaşında goldena benziyolar. Bence golden köpeğiniz.... benim kızımda böyleydi, üzlüyoduk tüyleri eden uzamıyo diye, şimdi görseniz peluş gibi, upuzun tüyleri var:)

Çok tatlı sizinki de...
Allah analı babalı büyütsün:)

Zaten cinsinin biz hayvanseverler için hiç bir önemi yok değil mi?
Onlar bizim dostumuz... onlar can...
Ne insanlar görüyoruz, köpeği sokak köpeği kırması çıktı diye sokağa atıyorlar...

ay çok sevindim bnmkisininde tüyleri uzar inşallah. yok zaten sokaga fln atmam o kdr benimsedik ki ailecek 1 haftadr hasta herkesin ilgisi onun üzerinde. cok korktuk bişey olcak diye.

X