Köpeğimin kaşıntısına ne iyi gelir?

Cucuthecatt

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
1.610
1.512
29
Merhaba labrador cinsi köpeğimiz var 8 yaşına girecek. Yaklaşık 10 gün önce yaz banyosunu yaptırdık her zaman kullandığımız şampuanı kullandık ve iyi kuruttuk. Son 1 haftadır aşırı kaşınıyor elimizi sürdüğümüzde bile ağzını geriyor patisiyle kaşımaya çalışıyor. Gözle görülür hiçbir şey yok kızarıklık yara bit pire vs. Zaten sarı beyaz bir köpek bir şey olsa hemen görünür. Ne yapsak rahatlar bu çocuk var mı böyle bir şey yaşayan?

Merhaba labrador cinsi köpeğimiz var 8 yaşına girecek. Yaklaşık 10 gün önce yaz banyosunu yaptırdık her zaman kullandığımız şampuanı kullandık ve iyi kuruttuk. Son 1 haftadır aşırı kaşınıyor elimizi sürdüğümüzde bile ağzını geriyor patisiyle kaşımaya çalışıyor. Gözle görülür hiçbir şey yok kızarıklık yara bit pire vs. Zaten sarı beyaz bir köpek bir şey olsa hemen görünür. Ne yapsak rahatlar bu çocuk var mı böyle bir şey yaşayan?
Traş ettirebilirsiniz belki sıcaktan yapıyordur.

Vet.e götürdünüz mü?
Tıraş ettirmemenize sevindim, faydadan çok zararı var.
Maması tavuklu mu? Tavuk sıcak havalarda özellikle birçok evcilde alerji yapar.
Suyla seyreltilmiş elma sirkesi ile silebilirsiniz, aloe vera jel kullanabilirsiniz. Ancak en iyisi vet.in yönlendirmesi olacaktır, geçmiş olsun der patilerinden severim.

Sadece dış değil iç parazitlerde kaşıntı yapabilirler. Yakın zamanda olmadı ise en kısa sürede iç parazit tedavisi tamamlaması iyi olur.
Tüy değişim takvimi kaymış olabilir düzenli tarama arttırılabilir.
Beslenme düzeninde bulunan bir besine artan sıcak havalar ile vücut reaksiyon gösteriyor olabilir. (Tavuk vs.)
Köpek şampuanı değilse kullandığınız kullanmayın sade su ile yıkayın.
Omega desteğini arttırın.
Mamasına hindistan cevizi yağı ekleyin deri tahribatını ve kaşıntıyı alır. 10 kilo köpek için günlük 1 çay kaşığı köpeğiniz 20/30 kg arasıdır ona göre ayarlarsanız iyi olur ilk 3 gün yarım ölçek ilerlersiniz. Soğuk sıkım olsun.
Kuru lavantadan sprey yaparsanız iyi gelir.

İshal, halsizlik, ciltte,kızarıklık ve kusma bunlar yoksa yüzde 90 içeride bir sorun olmamakta. Alerji l,parazit ve beslenme eksikliği kaynaklı olmakta. Bayramda veterinerler kapalı ama sürekli gidip kaydınızın olduğu bir veteriner varsa en azından mesaj atabilirsiniz. Lütfen yukarıda belirttiğim çözüm yollarından uygulamak istediğiniz olursa veterinere danışınız öncesinde. Çok öptüm ballı lokmanızı. ❣️

Vet.e götürdünüz mü?
Tıraş ettirmemenize sevindim, faydadan çok zararı var.
Maması tavuklu mu? Tavuk sıcak havalarda özellikle birçok evcilde alerji yapar.
Suyla seyreltilmiş elma sirkesi ile silebilirsiniz, aloe vera jel kullanabilirsiniz. Ancak en iyisi vet.in yönlendirmesi olacaktır, geçmiş olsun der patilerinden severim.
Royal canin labrador özel mamasını yiyor uzun zamandır mamadan değil sanırım çünkü daha önce olmadı hiç. Vete götürmedik gözle görülür bir şey yok diye sürekli bakıyorum tüylerinin aralarına hiçbir şey yok hindistan cevizi yağı da önerildi bi denerim bakalım olmazsa vete gideceğiz.

K
Sadece dış değil iç parazitlerde kaşıntı yapabilirler. Yakın zamanda olmadı ise en kısa sürede iç parazit tedavisi tamamlaması iyi olur.
Tüy değişim takvimi kaymış olabilir düzenli tarama arttırılabilir.
Beslenme düzeninde bulunan bir besine artan sıcak havalar ile vücut reaksiyon gösteriyor olabilir. (Tavuk vs.)
Köpek şampuanı değilse kullandığınız kullanmayın sade su ile yıkayın.
Omega desteğini arttırın.
Mamasına hindistan cevizi yağı ekleyin deri tahribatını ve kaşıntıyı alır. 10 kilo köpek için günlük 1 çay kaşığı köpeğiniz 20/30 kg arasıdır ona göre ayarlarsanız iyi olur ilk 3 gün yarım ölçek ilerlersiniz. Soğuk sıkım olsun.
Kuru lavantadan sprey yaparsanız iyi gelir.

İshal, halsizlik, ciltte,kızarıklık ve kusma bunlar yoksa yüzde 90 içeride bir sorun olmamakta. Alerji l,parazit ve beslenme eksikliği kaynaklı olmakta. Bayramda veterinerler kapalı ama sürekli gidip kaydınızın olduğu bir veteriner varsa en azından mesaj atabilirsiniz. Lütfen yukarıda belirttiğim çözüm yollarından uygulamak istediğiniz olursa veterinere danışınız öncesinde. Çok öptüm ballı lokmanızı. ❣️
Önerilerinizi mutlaka deneyeceğim🌸 köpek şampuanı dışında hiçbir şey kullanmıyoruz bana biraz da sıcaklarla beraber daha çok arttı gibi geldi. İç dış zamanı da geldi onu da bu hafta yaptırıyoruz teşekkür ederiz o da sizi öper❤

Eklentiler

• 20240531_233902.jpg
    20240531_233902.jpg
    63,7 KB · Görüntüleme: 13
X