Köpeğim hasta lütfen yardım edin...

KUPAKIZI44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
94
0
Merhaba arkadaşlar. 7 aylık Jack Russell cinsi dişi bir köpeğim var. Bu güne kadar her şey normaldi. Tüm aşıları tamam. 3 ayda bir düzenli olarak parazit aşısı da yaptırıyorum. Köpeğim bugün çok halsiz. hiçbir şey yemedi. en sevdiği yiyecekleri bile yemiyor. Sabah çok az su içti onu da geri çıkardı, kustu. Sessizce yatıyor. Sabah veterinere götürdüm. Bağazına ve ateşine baktı. her şey normal dedi. ama köpeğim hala hiçbir şey yemiyor. Birşey dokunmuş da olamaz. Çünkü her zaman yediği kuru mamasını yemişti. Ama 2 dilim elma yemişti dün gece. Onunla ilgisi olabilir mi acaba? Ne yapabilirim lütfen yol gösterin.

senı korkutmak istemem ama bızım rot oğlumuz vardı aynen sızın kı gıbı bır anda hastalandı hıc bısey yemedı dönere bayılırdı onu bıle yemekm ıstemedı veterınere göturduk hıc bısey yemıyo ne olucak an sevdıgı yemeklere bıle burun kıvırıyor dedık veterıner sız hasta oldugunuzda yemek yıyebılıyormusunz dedı bizde doğru soyluyo dedık ve tysonumuz gün geçtıkce 80 kılodan 60 kıloya ındı akıl edemedık baska veterıner sureklı göturdugumuz veterınere göturuyorduk daha sonra halsızlıkten iyice kötu oldu baska bı veterınere göturduk orada enfeksıyon kaptıgı cıktı ortaya ve oğlum enfeksıyondan öldü veterıner anlıyamadı hastalıgını şimdi kı oğlum hastlandıgı zaman bır veterıner yerıne bırkaç tane veterınere göturuyorum sızde bırtane veterınere bağlı kalmayın bırkaç tane veterınere göturun kızınızı ınanın o zaman ıyılesme ıhtımalı daha cok bız bırtane veterınere baglı kaldıgımız ıcın oğlumuzu kurtaramadık dıer göturdugumuz veterınerde hergun serom lar yedı ığneler oldu ama enfeksıyon vucudunu sarmıstı bıkere kurtaramadık

bu arada elmadan hıc bısey olmaz arada sırada bızım yıyeceklerımızden yemesını veterınerlerde onaylıyo0 vıtamın alması acısından benım oğlumun her aksam meyve saatı var mevsım meyvelerınden yer haftanın bır gunu de balık gunu var gözlerı daha sağlıklı olsun diye tavuk harıcınde verebılırısınız en yemeklerı veterınerlerın ev yemeklerını önermeyısının sebebı dişleri ilerlıyen yaslarda dökulmesın dıye cunku kuru mama onların dızlerının hem bakımını yapıyor hemde tuğleri ve vücudu ıcın yararlı ama bız kuru mamanın da tavuk ıcermıyenını alıyoruz oğluma arada canı tavukta ceker tabı ama haftada vea 15 de bır bıraz verebılırsınız cıkolata kesınlıkle yasak gözlerı kör olur onlar ıcın satılan cıkolatalar var onlardan yedıre bılırısınız ama bıran önce farklı bir veterınere danısın

bizimkide elma yiyo hatta havuc sarımsaklı yogurt dahi yiyo ama hiçbir sorunu olmadı belki psikolojikde olabilir

eklem yerlerinde hassasiyet var mı? karanlık yerlerde de saklanıyorsa vücudunda mutlaka bir enfeksiyon vardır. bu konularda uzmanlaşmış bir veteriner bulmanı tavsiye ederim. kan tahlili yaptır. ona göre ilaç veriyorlar. Dikkatli ol ama aynı durumu ben de yaşadığım veterinerin de gözünü para bürüdüğü için köpeğe bir sürü işkence çektirdi ve yaptığı hiçbir şey işe yaramadı üstüne tonla da para aldı. en sonunda uzman bir doktora gittik 2 milyonluk tek bir ilaçla köpeğimi ayağa kaldırdı.

Bence panıkleme. Hemen baska bır veterınerede goster hatta mumkunse dısı ornegınıde gotur. Ve hıc ama hıc gecıkme.

bizim oğluşumuzda hastalandı yemiyordu kusuyordu veterinere götürdük iğne yapıldı serum verdi bide ayrıca ilaç verdi şimdi iyileşti maşallah. başka bir veterinerede göster bence.

ıstanbul'da yaşayanlar için Selimiye Hayvan Hastanesinden Abdullah beyi tavsiye ederim. çok iyi bir veteriner, çok zor durumlardan bizi o kurtardı...

pekingese var bnmde cnm, 400euroya aldım nasıl kıyamıyorum bi bilsen, yastık yapıp uyuyasım gelio, ah sevgilim eski haline dönsede görse onuda ,özledi bebeğim ya

geçmiş olsun cnm üzüldüm ogüzellige ben kurban olurum cnm adet zamanı olamaz sanırım minik daha kaçıncı ayda bilmiyom ama onu sordunmu kimisi erken oluyo kanaması

cnm arkadasın dedıgıne katılıyorum belkı regl donemıdır ve agrısı vardır.bızdede 10 senedır terrırer beslıyoruz dişi ve zorunlu olarak 6 sene önce kısırlaştırmak zorunda kaldık.regl dönemlerinde bizim köpeğimizde huysuz oluyordu bişey yemiyordu belki ondandır.yada üşütmüş olabilir.şahsen bizim kızımız çok sık hastalanıyor genelde yediklerinden rahatsızlanıyor.ilk aldığımız zamanlarda bi yanlıslık yapıp sadece etle besledik ve ciğerleri bozuldu 3-4 senedir sürekli kuru mama yiyor artık markasınıda değiştiremiyoruz yine rahatsizlanıyor :) havalardan dolayı üşütmüşte olabilir.vitamin almanı tavsiye ederim.ve veteriner çok çok önemli aman dikkat et.bizim köpeğimiz rahatsızlandığında kaskatı kesiliyor mümkün değil yürüyemiyor titriyor ve vücudu kilitleniyor resmen.veterinerle aramız 20 dk nasıl götürdüğümü inan hatırlamıyorum oraya götürüp veterinere teslim ettiğimde derin bi ohhhhhhh çekiyorum çünkü iyileştireceğini biliyorum kızımı ...aman dikkat et...gözün gibi bak...

Canım bence başka veterinere götürmelisin üzülmeni istemem ama gençlik hastalığı olabilir belirtisi kusma işhatsızlık ishal ateş kesinlikle tahlil falan yapılması gerek başka veterinere götürmenizi öneririm umarım önemli bi hastalığı yoktur hemen iyileşir öptüm onun ıslak burnuşundan

Kupakızı44 istanbulda olma ihtimalin varsa size bir tel vermek isterim özelden çok iyi veterinerler karı koca bakırköyde benim kedimi onlar kurtardı antalyada sanırım kocaman hayvan hastanesi var ihmal etme derim iştahsızlık önemli ona bu arada bemiks b tablet ver 1 tane günde o çok iyi kupakızı iştah açar
,ben butun hayvanlara veriyorum bemiks b draje yuttur ağzına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…