Köpeği belediyeye kaydettirme??

tubiis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
192
0
Köpekleri belediyeye kaydettirme olayı ne oluyor tam olarak. Bi kaç kez duydum bilen varsa anlatabilirmi? :)

Bulunduğunuz ilçenin belediyesine gidip kayıt yaptırıyorsunuz yaşanabilecek olumsuz olaylara karşı bir nevi önlem aslında yaptırmakta çok fayda var.
Eğer köpeğinizi ihbar etme durumu filan olursa belediyeden kayıtlı olduğuna dair kanıtınız olur.
Bende beslemiştim 2 sene kadar bana bu şekilde anlatmışlardı.
Birde aşılarını belediyede yaptırın dışarıya göre çok daha ucuz fiatları .

peki baska yarar yada zararları varmı kaydettirmemenin?
Bende belediye de asıların daha uygun oldugunu duymustum gecen sene bi kere gideyim dedim sadece kuduz asısını vurdular baska asılarıyla ilgilenmiyoruz dediler. Öylemi oluyor gercekten sadece kuduz asısınımı yapıyorlar? Birde o ası sırasında köpeğimin belediye kaydıda yapılmıs olmusmudur??

peki baska yarar yada zararları varmı kaydettirmemenin?
Bende belediye de asıların daha uygun oldugunu duymustum gecen sene bi kere gideyim dedim sadece kuduz asısını vurdular baska asılarıyla ilgilenmiyoruz dediler. Öylemi oluyor gercekten sadece kuduz asısınımı yapıyorlar? Birde o ası sırasında köpeğimin belediye kaydıda yapılmıs olmusmudur??

Açıkcası bildiklerim bu kadar mutlaka vardır araştırıp sorun bence daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz.Ben aşılarını yaptırdığım zaman diğerlerinide yapmışlardı tabi izmirdeydik o zamanlar.
Buradaki belediyelerin uygulamasını bilmiyorum açıkcası .
Kayıt mutlaka yapılır o anda

X