Konuyla alakalı bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

xxrockgirlsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
153
73
26
Hepinize İyi Akşamlar arkadaşlar, benim sizlere bir sorum vardı. Geçirdiğimiz günler malum kaç zamandır karantinadayız. Ve ben üniversitede okuyan bir öğrenciyim üniversiteler üç haftalığına tatil edilme kararı alınmadan bir gün önce ailemin yanına gelmiştim yani bende o tüm eşyaları yurtta kalan mağdurlardanım. Özel yurtta kalıyorum, tek kişilik odadayım yani odama benden başka kimse girmiyor. Benim size sorum şu; odamızda buzdolabımız vardı ve o buzdolabının içinde bir sürü kahvaltılık yiyeceklerim kaldı. Peynir,sucuk,salatalık,havuç, meyvelerim vardı yumurtalarım bir de saklama kabında kuru fasulye yemeğim bulunuyordu buzlukta da köftelerim. Kısaca herşeyim orada öylece duruyor. Sebzelikte de patates ve soğanlarım vardı. Başta tatil üç hafta olacak denildiği için bir şey olmaz demiştim şimdi ise uzadıkça uzadı. Yurdun sahibine söylemeyi düşündüm bu durumu ama yurda uğradığını düşünmediğim için yardımcı olamaz diye düşünmüştüm. Ama yan oda arkadaşım aramış ve nerdeyse her gün yurda geliyormuş öğlenleri. Buzdolabının fişlerini de çekmemiş yani elektrik var ama buzdolabı çalışıyor ama yine de kaç ay oldu bir sürü şey bozulmuştur. Ben odaya ve eşyalara bir zarar gelir mi acaba diye endişeleniyorum. Yani böceklenme, kurtlanma gibi şeyler olur mu acaba ya da kıyafetlerime zarar gelir mi çok korkuyorum. Yurdun sahibine mesaj attım ama henüz geri dönüş yapmadı bekliyorum.. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Annem olmaz dedi ama emin olamıyorum daha bilgili birisi varsa yorum yapıp aydınlatabilir mi acaba. Şimdiden teşekkürler.

Hangi konuyla alakalı bilgisi olan? Başlıkta konunun ne olduğunu yazmalısınız.

Yiyecekler bozulur, küflenir, içinde yeni yaşam formları oluşur ama kıyafetlerine kadar ulaşmaz bunlar. Patatese soğana bişey olmaz.

Dolaptaki yiyecekler bozulur. Ama dondurucuda diye kurtlanmaz diye biliyorum. Öğrenci evindeyken buzluğun derininde kuru gıda kalmış görmemisim fisi cekince kurtlanmıştı,fisi cekerseniz kurtlanır. Dondurucudaki hicbir gıdanın aylarca kalsa bile küflendigini görmedim. Ama benimkiler hep ambalajlı sekilde duruyordu acıkta değil.
Özel yurtlarda her seyi organize eden genelde bir kisi vardır. O da resepsiyon görevlisidie ona ulaşın. Müdür pek ilgilenmez.

Temizlik görevlileri genel oda temizliği yaparken bozulması muhtemel şeyleri atmış da olabilirler, bizimkinde öyle yapılmış.

Yiyecekler bozulup küflenir, eğer fişi çekerlerse dahada berbat olur. Bence oradaki herhangi birinden yardim alin hepsini atsinlar. Giyeceklerinize birşey olmaz

Mutlaka bir görevli falan vardır temizleyecek. Kıyafetlere falan bir şey olmaz. Dolabın dışına bir şey çıkmaz zaten ama sonrasında temizlemek çok zor ve mide bulandırıcı olabilir. Dolapta da kokusu kalabilir uzun vadede bile. Birine baktırın mutlaka.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…