Konuşma sıkıntım var.

yasmkya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2023
67
21
Şöyle deyim doktorum bana çok hızlı konuştum. Tane tane konuştum da hiçbir sıkıntımın olmadığını söylüyor. Bende yavaş yavaş konuşmaya çalışıyor ama bende farklı bir şey başladı. Artık yavaş yavaş konuştum için sürekli takılma yaşıyorum ve konuşmak istemiyorum.
Bunu doktoruma da söyledim bana hızlı konuşmaya alıştım için yavaş konuşma yapınca duraksama olması normaldir sürekli bunun üstünde durursan sorun kalmaz dedi. Ama yinede aradan 2 ay geçti ve ben takılmalardan bıktım konuşma hevesimde kalmadı. Ne önerirsiniz

Hızlı konuşmanın ardından böyle olabiliyor bir süre daha yavaş ve dikkatli konuşun ve sık sık kitap okuyun iyi gelecektir

Hızlı konuşmanın ardından böyle olabiliyor bir süre daha yavaş ve dikkatli konuşun ve sık sık kitap okuyun iyi gelecektir
Kitap okuma işini sonra yapmami söyledi doktor. Çünkü zaten kitaplarda cümleri gözünle gördün için okudun zaman takılmazsın ama konuşma sırasında konuşmalari bir yerden bakmadın için takılmaların olur dedi. O yüzden biraz daha bunu yenip öyle kitap okumamı söyledi

Sesli kitap okuyun, yavaş şekilde.
Kitap okuma işini sonra yapmami söyledi doktor. Çünkü zaten kitaplarda cümleri gözünle gördün için okudun zaman takılmazsın ama konuşma sırasında konuşmalari bir yerden bakmadın için takılmaların olur dedi. O yüzden biraz daha bunu yenip öyle kitap okumamı söyledi

Sesli bir şekilde kitaplar okuyun.

doktorunuz yazma sorununuz olduğunu bilmiyor sanırım, cümle kuramıyorsunuz ve yazamıyorsunuz, konuşmanızı bunlar da etkiliyordur. En etkili çözüm sesli bir şekilde kitap okumak.

Podcast tarzı şeyler dinleyip tekrar etseniz şarkıları cümle olarak kursanız kendi kendinize yaşadığınız şeyleri anlatsaniz belki işe yarar yavaş konuşmak için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…