Konuşma bozukluğu.

BxoxrtxuxBxoxcek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2007
17
0
50
Meltem Hanım,hikayem aslında uzun ama size özetlemeye çalışacağım,35 yaşındayım,3 ay önce baş ağrıları,boyun düzleşmesi tanısı,beyinde ependimal kist tanısı kondu.Kisitn zararsız olduğu,boyun içinde fiziğe gidilmesi önerildi.Bu baş ağrılarım sırasında özlellikle geceleri oluşan sol taraflı baş uyuşmalarım oluyordu ve geçiyordu.Bu arada ankisyete bozukluk başladı ve lustural verildi,ilacın bir kutusunu daha bitirnmeden bende yoğun baş dönmeleri,mide bulantıları halsilzikler oluştu,ve derken konuşmam bozuldu.son 20 gündür konuşamıyorum,gitmedik beyin cerrahı nörolog kalmadı,2 gece acillik oldum,birinde kalbim sıkıştı ölüyorum sandım.ekg tomografi ne varsa çektiler,tamamen psikyatrik dendi,şimdi lusturalin yerine sabah efexor ve akşam diazem kullanıyorum.Çok nadir konuşmam düzeliyor ama geçmedi,yalnız sokağa çıkamıyorum çünki yoruluyorum çabucak ve dengem gidiyor,başım dönüyor.evimde işleirmi yapamaz hale geldim.Ataklar gelince fenalaşma geçriyiorum,elim ayağım kesiliyor,konuşmam inanılmaz ağırlaşıyor ve boğuk sesle konuşuyorum,ağlama kriziyle son buluyor bu durumum.Beni muayene eden bir nörolog uzmanı,ilaçlara dirençli olduğumu,damardan verilmesi gerektiğini söylemiş eşime.Şimdi haydarpaşa numunede tedavim ilaç takibiyle devam ediyor,ancak ben psikoterapide almak istiyorum,yatarsam şayet hasteneye benim için daha mı iyi olur sizce?Birde araştırmalarımız konversiyon bozukluğuyla uyumlu gibi olduğumu gösterdi,çocukken yaşadığım,şimdi açıklayamayacağım zor yıllar geçridim,bunların etkileri olabilir mi?Cevabınızı bekliyorum meltem hanım,çarşamba kontrolüm var,şimdiden teşekkrüler...

Börtü Böcek, geçmiş olsun. ılaçlardan doğru etkileri almak için hastaneye yatmak iyi bir yöntem. Ancak sonrasında mutlak psikoterapi görmelisiniz. ılaçlar ilk baştaki bu zorlukları aşmanızı sağlar, ancak ondan sonrasında o geçirdiğiniz zor yılları sağlıklı işleyebilmek için psikoterapi doğru yöntemdir.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…