konulari sabote eden, tartisma cikaran arkadaslara yaziklar olsun.

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
Arkadaslar ne zaman bir arkadasimizin gercekten bizimle bir derdini paylasmaya ihtiyaci olsa, birileri sabote edercesine, konuda tartisma cikariyor. Karsit fikirler sunulabilir, ama bunu hanimefendilik sinirlari icerisinde yapmak dururken hani tabiri caizse kadinlar hamami gibi o ona atiyor. o oradan alinti yapip ona satasiyor. bu nasil is anlamadim. Sonucta olan konuyu acan arkadasin konusuna oluyor. arada kaynayip gidiyor ana fikirden sapiyor. kendi derdine mi uzulsun, millete laf mi yetistirsin bilemiyor.

bu kacinci konu bu sekilde sabote edilen. medeni cercevede tartismayi beceremiyor muyuz? Ayrica genelde konular ozel mesajlarda yazilanlar yuzunden gume gidiyor. Arkadasim varsa soyleyeceginiz konu ile ilgili bir sey, varsa tavsiyen acmis basligini ki konusalim dertleselim diye. ozelden neden yaziyorsun? yazdiklarin cok mu ozel? yok genel seyler yaziyorsan ozelden neden yaziyorsun? insanlarin tepkisinden mi cekiniyorsun? karsit fikirlerin olmasi guzel. ama bunu satasma ortamina donusturmemek lazim. hakarete dondurmemek lazim.

Lutfen uslubumuza dikkat edelim, konularimiz kapanmasin.

haklısın haklısın haklısın...
belkide kanayan yaralarımıza merhem olacak bu güzel konuyu açtığın için yada açamaya cesaret ettiğin için tebrikler arkadaşım...
bence kk da sadece bu kadar dürüst ve içinden geleni kırmadan,saygısızlık yapmadan,rencide etmeden dile getiren insanlar olsa senin gibi en azından sevip- saydıklarımız gibi kimse kapanmaz yada kimseler rencide olmaz ama ne yazık ki buraya laf olsun diye girenler sayesinde o kadar çok çok arkadaş ciddiye alınmıyor ve o kadar çok arkadaş banlanıyor ki bunu pekala belkide bir çok kişi yaşamıştır ve bunları yapan art niyetli,iyilik nedir bilmeye,rencide etmekten haz alan ve ukala tarzı ile ben farklıyım imajı vermeye çalışan insanlara yazıklar olsun!

evet çok haklısın cnm kımı arkadaslar burda nerde kavga veye sohbet edıcek bı topıvc varsa hemen orayı kaynatıyor çok gördum böyle seylerı hepte aynı ınsanlar

aynen arkadaşım güzel değinmişsin ama yine de akıllanacaklarını sanmam.uzaktanda olsa yorumlara değer veriyo ve kırılabiliyoruz. ben özellikle yoruma sadece "hımm ilginç" yazıp aşağılayıcı tavır takınanlara sinir oluyorum.ne demiş oldun sen şimdi ilginç deyip bırakarak.kaale almıyorum der gibi yazılamsından bahsediyorum.yoksa tabii ki tuhaf gelen durumlar oluyor hepimize.ay amma yazdım ben de dertliymişim:) sevgiler..

enteresan...............CADIARZU
konu açıpta alınganlık gösterenleri gördüm........:nazar:
konu açıpta karşıt fikirleri söyleyenleri agır hakaret edenleride gördüm...:nazar:
istediği cevapları üyelerden alamayanlarıda gördüm.....:nazar:
daha neler görcez duycaz bakalım....:nazar:

Arkadaslar ne zaman bir arkadasimizin gercekten bizimle bir derdini paylasmaya ihtiyaci olsa, birileri sabote edercesine, konuda tartisma cikariyor. Karsit fikirler sunulabilir, ama bunu hanimefendilik sinirlari icerisinde yapmak dururken hani tabiri caizse kadinlar hamami gibi o ona atiyor. o oradan alinti yapip ona satasiyor. bu nasil is anlamadim. Sonucta olan konuyu acan arkadasin konusuna oluyor. arada kaynayip gidiyor ana fikirden sapiyor. kendi derdine mi uzulsun, millete laf mi yetistirsin bilemiyor.

bu kacinci konu bu sekilde sabote edilen. medeni cercevede tartismayi beceremiyor muyuz? Ayrica genelde konular ozel mesajlarda yazilanlar yuzunden gume gidiyor. Arkadasim varsa soyleyeceginiz konu ile ilgili bir sey, varsa tavsiyen acmis basligini ki konusalim dertleselim diye. ozelden neden yaziyorsun? yazdiklarin cok mu ozel? yok genel seyler yaziyorsan ozelden neden yaziyorsun? insanlarin tepkisinden mi cekiniyorsun? karsit fikirlerin olmasi guzel. ama bunu satasma ortamina donusturmemek lazim. hakarete dondurmemek lazim.

birde şu var tabii. bazı konu açan arkadaşlarda , hiçbir eleştiriye tahammül edemiyorlar.. illaki, onları savunmamız ve onlara haklısın dememiz gerekiyor gibi davranıyorlar. konu açan arkadaş bize göre yanlış yapıyorsa , doğru yapıyorsun demek zorunda değiliz.. buraya konu açan herkes eleştiriye açık olmalıdır...

birde şu var tabii. bazı konu açan arkadaşlarda , hiçbir eleştiriye tahammül edemiyorlar.. illaki, onları savunmamız ve onlara haklısın dememiz gerekiyor gibi davranıyorlar. konu açan arkadaş bize göre yanlış yapıyorsa , doğru yapıyorsun demek zorunda değiliz.. buraya konu açan herkes eleştiriye açık olmalıdır...

Hak veriyorum size..kaydirigubbakcemile5
Bence önemli olan dozunda ve saygı çerçevesinde eleştirmek
yerimseniben

Ben takip ediyorum kimsenin polemik yaratmaya calıştıgını düşünmüyorum...arada bi iki sıyrık cıkıyor sadece ama onlar içinde gereken yapılıyor bence...yani kimse aman ben karşımdakini kırıyım bi haddini bildiriyim demiyordur.

arkadaşlar bilin ki ben değilim o alıngan olup topiklerinde tersleyenler...
ben koltuk takımımı ve perdemi yaptım diye topik açtım bir kaçtane çok güzel diyenlerin arasında
-ben hiç beğenmedim ,çok kötü olmuş
diyenlerede rastladım ve okuyun ki sadece benim cevabım
- güzellik görecelidir
demek oldu....
ben sütten çıkmış ak kaşığım arkadaşlar....(hehhehehehheeh)

bende kınıyorum...
kimlerimi?
-topiklerde konu dışına çıkıp bilerek tartışma yaratmaya çalışan topik yazarlarını
-fikirlerini mahalle kadını tarzında anlatmaya çalışan topik yazarlarını
-verilen aklı beğenmeyip tersleyen topik sahiplerini
-kendisine hak verene teşekkür edip,haksız bulanı yerden yere vuran topik sahiplerini
-haksız bulduğumuz şeyleri yazdığımızda bizi insafsızlıkla suçlayan topik okurlarını
-karşıt görüş sunmayı hakaret etmekle karıştıran topik ahalisini...
ben de bunları protesto ediyorum....

tabiki sende haklısın canım
ama bide şöyle bişey var burda bir konuda hem fikir olmak ve insanın kendi fikrini söylemesi ilaki o konu sabote etme anlamınami geliyor
burda bazı arkadaşlar her seferinde aynı konu için yeni bir başlık açıyor ve nekadar iyi niyetli yaklasanda dediğim dedik çaldığım düdük hesabı cevaplar veriyor, ve kesinlikle eleştiriye açık olmuyor bazı arkadaşlarımız
o halde buraya ya konu açmıcak yada madem açtı her türlü fikre saygı gösterecek
herkes hem fikir olamaz olmamalı
ayrıca ben burda insanların özellikle bir konuyu saptırmak için uğraştıklarınada inanmiyorum
burası bir forumdur ve herkes kendi fikirlerini ve düşüncelerini yazmakta özgürdür
eleştiriye açık olmayan arkadaşlar konu açmasın derim ben

haklısın arkadaşım.. eleştiriye açık değilsen açmıycaksın konuyu herkes senınle hem fıkır olacak diye bişeyy yok ama gelde bunu anlat

demin benimle tartisma arayisindasin simdide yok arkadaslar ayni konu baska basliklarla aciyor su an bu yaptigin tartisma aramak degilmi ve senin yaptigin elestiri degil assalamak:kızgın:

bak kibele arkadaşım
trabzon arkadaşımızda bahsetiğim kişilerden biridir
hiç bir şekilde eleştiriye açık değil ve nedense benim yazdıklarımı üzerine alınmış
halbuki ben genel manada yazdım yorumumu
trabzoncuğum sana söylemek istediğim bişey olsaydı senin konuna direk yazardım yada sana özel msj atardım, burdan mesaj yolamazdım öyle bir tarzım yok
sen neden üzerine alındın bilmiyorum biyerde senin adın geçiyormu burada binlerce üye var hiç biri üzerine alınmıyor sen neden alınıyorsunki
yarası olan gocunur hesabımı aceba?

Bence diyelimki bi konu gördün ve hoşuna gitmedi sinir oldun cevap vermeden geçiceksin kendinide konuyu açan arkadasımızıda germeye gerek yok.En mantıklısı bu dimii yahu =)))

Bu konu güzel bu konu ama malesef bunlar yaşanacak. KArşıt görüşler zıtlaşacak. Sanıyorum KK nın kanunu bu. Belkide doğanın kanunu.
Ama herkes aynı fikirde olmak zorunda değil zaten. Bence saygı duymayı bilmek çok önemli.....

burda simdi masum rolu oynamayalim lutfen benim sorunlarim oldugunda ben evet konular aciyorum ve benim konumdada aynisini dedin benden bahsettiign her acidan belli kusura bakmada neyse anlayan anlar nedense daha demin seninle bir konusmamiz oldu sen bir tartisma noktasi ariyosun

bugüne kadar burda kimseylen tartışmadım
seni tanımam etmem seninle neden tartışmak için firsat kolim benim başka derdimmi yok saniyorsun
ayrıca sen bana sataşiyorsun farkında değilsin galiba
sen neden bukadar kompleklisin arkadaşım

nedense insanlar birilerini rencide etmekten hoşalanıyorlar... kendilerine yapılmış olan davranışları başkalrına yapıpta intikammı alıyorlar ne anlamadım ama birileri de birilerinin en yfak açığını yakalamaya çalışıyor bence buna denk galdim açıkçası ama napalım böyleleride yok değil ama zamanla bunlarada alışacağız her yerde olduğu gibi buradada bnlardan olacaktır ....kader bu .....
hehehehehehe deyip geçerim dalgamı ................. tavsiye ederim sevgi ve saygılarımla.....

X