kontür için çevirilen dolap

nesrin111

hayat boş boş boş
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
3.852
18
arkadaşlar büyük olasıkla sizinde telefonunuza mesaj gelmiştir ayayişten.telefon açıp sizden biz polisiz diyip kontür isteyen olursa inanmayın diye.
aynı olay buğün başıma geldi ve çok sinirlendim.adamın biri aradı ve polisim dedi.ama arkadan da polis telsiz sesi geliyor ara ara.sonra efendim biri benim bilgilerimi ve hattımı kopyalamış,2000 tl lik konuşma yapmış ( artık nasıl yapıyorsa benim hattım kontürlü hat ve kopyalansa bendeki hat kapanır) ,yok efendim benim hattımı dinlemeye alacaklarmış,kimseye söylememen gerekiyormuş ,ayrıca savcının karısına küfürlü mesajlar falan yazılmış falan filan..bir anda bende jeton düşmedi ve telaşlandım eyvah dedim...sonrada bana markete ne kadar uzaklıktasınız hemen markete gidin dedi...ben bekliyorum dedi telde kapatmayın dedi..neyse tamam dedim.teli bıraktım bir köşeye eşime de bu işin içinde bir iş var.böyle şey mi olur.market ne alaka falan dedim.sonra tamam geldim dedim ,ne olacak dedim..ayyy bana ne dese beğenirsiniz 250 xxxx kontür var mı ? diye sorun demezmi? ayy bağırdım çağırdım kapattım telefonu..
ya bu şerefsizlik,bu ne adilik..ihtiyaçların varsa git çalış,kazan harca,al..milletin parasına neden göz dikiyorsun neden milleti telaşlandırıyorsun,aptal yerine koyuyorsun? o telefonda kapalı,zaten tek kullanımlık hattan ararlarmış ,polis öyle dedi.şikayet etsemde bulunmayacak yani..
yazıklar olsun böyle insanlara..asalak bunlar asalakkkkkk

Eşimi aramışlardı,Bu geçtiğimiz Kurban bayramının 3.günü hemde
Şu an gözümün önüne geldi o anki yaşadıklarımız..
Siz siz olun böyle oyunlara gelmeyin arkadaşlar.
Çok geçmiş olsun canım sanada

bizim komsu 500 vermiş hemde salak hüsoş kaydirigubbakcemile3

bız de ondan dolayı uyandık
:jeyyar:
canım sakın ol ya
ıyıkı emnıyet boyle bı acıklama gonderdı telefonlara
yoksa ben verırdım vala korkarım elım ayagım tıtrerkaydirigubbakcemile3

ya benim üzüldüğüm bu insanın yada insanların yakalanamamış olması ayrıca umarım kontür falanda gönderen olmamıştır bu asalak insana yada insanlara

aciz bunlar ya insanları dolandırıyolar kanmayalım o an panik oluyo insankötükedihüsokötükedihüso

bizim komsu 500 vermiş hemde salak hüsoş kaydirigubbakcemile3

bız de ondan dolayı uyandık
:jeyyar:
canım sakın ol ya
ıyıkı emnıyet boyle bı acıklama gonderdı telefonlara
yoksa ben verırdım vala korkarım elım ayagım tıtrerkaydirigubbakcemile3

ya şimdi şunu merak ediyorum..ben kontür göndersem ne olacak.hani komşun göndermiş ya 500 kontür.ne olacak..savcının karısı şikayetten mi vazgeçecek yada adam ben sana tel açtım kontürüm gitti sende bana yolla mı diyor.))nedir yani,yani olayla bu kontür işini nasıl bağlayacaktı merak ettim şimdi

benim hem avea hattıma hem de türkcele geldi bu bilgilendirme mesajı
öncesinden de bu tür duyumlar almıştım
bende hatta,bende kontür yok ki başkasına yolluyum demiştim
ne biliyim,ona alacağıma kendime alırım:p

ya şimdi şunu merak ediyorum..ben kontür göndersem ne olacak.hani komşun göndermiş ya 500 kontür.ne olacak..savcının karısı şikayetten mi vazgeçecek yada adam ben sana tel açtım kontürüm gitti sende bana yolla mı diyor.))nedir yani,yani olayla bu kontür işini nasıl bağlayacaktı merak ettim şimdi

sımdı bızımkı kontoru gondermıs bız arayaz senı deyıp kapatmıs teli
sonra hüso aramıs o hatta baglanılmıyo mesgul hep
sonra olay ortaya cıktı yanı
onunda eşi hamıle bıde panık bı cocuk bıraz korkmus benı hapse atacaklar karım tek basına ne yapcak dıye yanı
benneyaptımkidelikafadulden
sonra bız cok gulduk ama cok korkmus adamcagız

sımdı bızımkı kontoru gondermıs bız arayaz senı deyıp kapatmıs teli
sonra hüso aramıs o hatta baglanılmıyo mesgul hep
sonra olay ortaya cıktı yanı
onunda eşi hamıle bıde panık bı cocuk bıraz korkmus benı hapse atacaklar karım tek basına ne yapcak dıye yanı
benneyaptımkidelikafadulden
sonra bız cok gulduk ama cok korkmus adamcagız

ayy valla yaaa bende panik oldum..zaten bir sürü bocumuz var birde adam 2000tl lik borç falan diyince iyice aklımı paybettim ben.))neyse ki çabuk toparlandım.)

Banada geldi emniyetten mesaj.
Kontür göndermeyin falan diye.
Ama beni arayan olmadı bu şekilde.
İnşallah da olmaz.
Çünkü benim o anda bu aklıma gelmez panik olurum.
Geçmiş olsun nesrincim.

1 numara bana sürekli çaldırıyordu.. en sonunda aradım ne diye arıyorsunuz ikide bir dedim.. bana demez mi siz 5000 tl kazandınız die.. iyi de dedim böyle bir durumda insan çağrı atarmı arar söler böle basit ucuz numaralara karnım tok dedim VE benim jeton sonradan düştü, bazı açık gözler 1 dk sizi telefonda konuşmaya tutuyor ondan sonra sizin hattınızdan kontor alıyorlar.. nasıl oluyor bilmiyorum ama bi tavsem olsun size yabancı no ları dönüp aramayın !

içerik nedeniyle konunuz"hiç bir başlığa uymayanlar" bölümüne taşınmıştır bilginize

Bana bu olay 5-6 ay kadar önce oldu.
Önce korktum, telsiz sesi falan geliyor arkadan.
Jandarmaymış arayan, ben de komutana küfürlü mesaj atmışım v.s
Üstümden aptallığı atınca, hangi jandarmadan arıyosunuz, bana sabit telefon verin,
ben sizi arıcam dedim, afalladı. Sonra kızıp kapattım.
Üstüne jandarmayı aradım, böyle böyle, telefonları da var vereyim falan dedim.
Yok kardeşim dolandırıcı bunlar, ararlarsa küfür edin kapatın dediler, şaka gibi.

ay kızlar ben habersiz kalmışım herşeyden banada böle msjlar geliodu yok polisiz dien olursa knt.isterse almayın die bende diodum ne alaka ya neler oluomuş meğerse şoktayım şimdi

bunu nası insanlar yapar ya asalak hepsi asalak....

X