kontrollere her ay gidiyomusunuz?

ayxsxegxuxl34

kuzucuklarım:)
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
513
8
42
mrb arkadaşlar 27haftalık hamileyim geçen ay doktorum 1buçuk ay sonra gel ama ben ayda bir gitmek istiyorum ayda bir normal olanı değilmi siz nasıl gidiyosunuz:uhm:

evet canım normali ayda bir gitmek hatta sonlara doğru sıklaşıyo kontroller. (e sende pek başlarda sayılmazsın) niye öle dediki doktorun? CADIARZU:uhm:

bence doktorun öyle uygun gördüyse sorun yoktur merak etme. demek ki herşey yolunda.

doktorun öyle dediyse demekki sık görülmesi gereken bi durum yok kafaya takma bence..30 haftamdan itibaren 2 haftada bir gitmeye başlamıştım ben..ama benim riskliydi başından beri..

doktoruna güveniyorsan sorun etme derim bende arkadaşlar gibi, ama bazı doktorlar umursamaz oluyor dediğim gibi doktora güvenmek en önemlisi

bence hiç bir sorun yoksada bu haftalarda ayda bir gitmek lazım . 1,5 ay uzun bir süre bence . bende hiç bir sorun olmadığı halde 27. haftada erken doğum yapmıştım . doktoruna söyleyebilirsin bu süre çok uzun ben ayda bir gelmek istiyorum, o şekilde kendimi daha iyi hisedeceğim diye.
bence anne psikolojisi herşeyden önemli sen kendini nasıl iyi hissedeceksen öyle davran. ayda bir gitmek istiyorsan ayda bir git.

ama dikkat et çalışıyorsan32, haftada doğum izini başlıyor.. 1,5 ay sonra 33.haftalık olacak bebeğin nerdeyse

ben doktorun söylediğine göre gidiyorum kontrollere cünkü doktor bebegin gelişlim sürecini biliyor ve ona göre bakıyor gelişimi düzgünmü degilmi diye genede için rahat etmiyorsa git canım :1closedeyes: :ecrin_bebek:

bende 27 haftada gittim banada 1buçuk ay sonra gel dedi herşey gayet nornal erken doğum riskin yok dedi hatta 6 sında gitmiştim martın 26sında gel dedi bebişin iyiyse sende kendini iyi hissediyorsan beklemelisin bence çünkü sona doğru 2 haftada bire düşüyor kontroller daha çoooook para vericez doktor amcaya acele etmedelikafadulden

16 haftalıkken benide 1,5 ayda bir alıyordu, şimdi ayda bir çağırıyor, bence problem etmeyin, demekki problemsiz bir hamilelik geçiriyorsun. (maşallah)

ya öylede insan sabırsızlanıyo sizde öyle değilmisiniz ben çok merak ediyorum 3hafta oldu yarın için randevu aldımdelikafadulden

Valla ben hiç sabırsızlanmıyorum, çünkü her ay gidişimizde 100 tlden aşağı para vermiyoruz, al ben yiyemedim sen ye der gibi oluyor, çok şükür herşey normal benim, doktorum 5 dak bebeişimizi gösteriyor herşey yolunda sormak istediğiniz varmı tamam bitti, bu kadarcık şey için dünyanın parası gidiyor.

Valla ben hiç sabırsızlanmıyorum, çünkü her ay gidişimizde 100 tlden aşağı para vermiyoruz, al ben yiyemedim sen ye der gibi oluyor, çok şükür herşey normal benim, doktorum 5 dak bebeişimizi gösteriyor herşey yolunda sormak istediğiniz varmı tamam bitti, bu kadarcık şey için dünyanın parası gidiyor.

evet düşüncelerine tamamen katılıyorum ve seni tebrik ediyorum canım ben her ay gitmemişken kayınvalidem onca laf sayıyorki eşimde sağolsun cevabını veriyor onunda ağzı kapanıyor para bizden çıkıyor bebeğim sağlıklı olsunda dedimi benimde içim rahatlıyor ona kalsa evde doğuruveririm :CüvCüv:

evet düşüncelerine tamamen katılıyorum ve seni tebrik ediyorum canım ben her ay gitmemişken kayınvalidem onca laf sayıyorki eşimde sağolsun cevabını veriyor onunda ağzı kapanıyor para bizden çıkıyor bebeğim sağlıklı olsunda dedimi benimde içim rahatlıyor ona kalsa evde doğuruveririm :CüvCüv:

Aynen canım ya, sanki biz çok meraklıyız para dağıtmaya.
Benim kayınvalidemde her ay gitmeyin diyor ve doktor konusu ne zaman geçse çok para alıyor diyor, sanki cebinden çıkıyormuş gibi, tamam bizim iyiliğimiz istiyor ama ne yapalım yani, kontrolü var, testi var, sormak istediğimiz sorular var, ama ne yapacaksın kulaklarımızı tıkıyacaz.
kaydirigubbakcemile5

Doktorun ne zaman gel derse ozaman git tabikide ayda bi normalde ama 1.5 aydada cagırabilir gelişimini doktor iyi biliyor oyuzden takıntı yapmana gerek yok

delikafadulden sana tamamen katılıyorum. hiç bir test vs bişey yapmadığı halde bende ilk muaynede 100 tl verdim birde bizim ki % 30 indirimli fiyatı :) ama benimki 1 ay sonra gel dedi . test yapılacakmış . allah bilir ne kadar para gideecek. ama napalım bebişimiz sağlıklı olsun da para kazanılır gene değilmi :ecrin_bebek:

Ben de özel hastaneye gidiyorum 29 ytl veriyorum başındayız işin ama 1,5 ay sonra gel dedi bu ay sonu gideceğim 3lü testim var çok heyecanlıyım.

X