kontrol sıklığı

seha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2008
340
2
arkadaşlar doktorunuz ne kadar zamanda kontrole çağırıyor.artık kontrollerin sıklaşması gerektiğini biliyorum ama benim doktorum şimdiye kadar ayda bir çağırdı ,geçende 3 hafta sonra dedi.dün gittik bayramdan sonra tekrar görüşelim dedi.aklım karıştı bayramdan sonra 7. hafta oluyor.çok geç değil mi dedim.herşey yolunda niye panikliyorsun dedi.
7 hafta çok geç değil mi,herşey yolunda olsa bile.

benim 7.aya kadar ayda 1kezdi.bundan sonra 15te bir gidicem.bayramdan sonramı gerçekten çok uzun.bazı doktorlar ilk aylarda 15günde 1 son aylara doğru ise ayda 1 çağırıyorlarmış..bi sorun olduğundan değil zaten canım doğum yaklaştığı için sürekli kontrol altında tutuyorlar

arkadaşlar benim de doktorum şimdiye kadar ayda 1 kez çağırdı ama bundan sonra sıklık değişir mi bilmiyorum?

ben ayda bir gidiyordum. dün gittiğimde artık 15 günde bir görüşelim dedi.

bende 7,5 aylık olana kadar hep ayda bır kere gıttım cumartesı kontrolum var ozaman herhalde kontrol sıklıgını degıstırcegını soyler doktorum :CüvCüv:

Benim doktorum da 31. haftadan sonra 15 günde 1 kontrole çağıracağını söyledi...

ben de ayda bir gidiyorum ama ayın 19unda randevum var bakalım belki bizim ki de
15 günde bir çağırır keşke çağırsa kızımla daha çok görüşürüm:))

ben de ayda bir gidiyorum ama ayın 19unda randevum var bakalım belki bizim ki de
15 günde bir çağırır keşke çağırsa kızımla daha çok görüşürüm:))sırnaşık şey

Ben ilk iki görüşmemizde 3 haftada bir gittim, sonra bu aya kadar 4-5 haftada bir gittim. Son kontrolde 3 yada en geç 4 hafta sonra gel dedi sanırım yavaş yavaş sıklaşıyor. Panikleme dediyse doktorun önemli değil canım. 7 hafta uzun bir zaman ama demekki doktoruna göre normal.

ben de geçen gidişimde 15. günde gittim ama benim ki şekerden dolayı sanırım. bu sefer de 3 hafta sonra gel dedi. Asıl son ay her hafta gidiliyormuş benim merak ettiğim her hafta para almazlar inşallah.

bende 32 haftadayim baslarda biraz sık sık gittim ama 12 inci haftadan beri ayda bir gidiyorum bu hafta kontrolum var belki artik 2 haftada bir cagirir

ben başladığımdan beri 15 de bir gidiyorum.bir muayene bir kontrol şeklinde.heralde böylede devam edecek.

Bende 3 hafta sonra görüşürüzü duydum bugün de doktorumdan.
Bizimki daha sıklaşmadı.Ama cumaya mecburen çağırdı test sonucumu görünce.Şekerim yüksek çıktı yenilencek tahlil (

Bende 3 hafta sonra görüşürüzü duydum bugün de doktorumdan.
Bizimki daha sıklaşmadı.Ama cumaya mecburen çağırdı test sonucumu görünce.Şekerim yüksek çıktı yenilencek tahlil (

geçmiş olsun canım dikkat et kendinede bebişede umarım yeni tahlilde herşey iyi çıkar,
bu arada benim şeker iyi çıktı gerek kalmadı ama kan sayımı düşük çıktı demir ilacını 2 ye çıkardık

Senin adına sevindim şekerin iyi çıkmış.Kan sayımın düzelir,bol ilaç takviyesiyle.

kan ilacını aldığında süt ürünleri içip yememeye,çay içmemeye dikkat et canım.Bunlar hapın emilimini azaltıyor.

Mümkünse kan hapıyla C vitamini içeren şeyler ye yada iç.
Böylece daha fazla demir emilimi gerçekleşir.

Dark'cığım şekerin yüksek çıktı diye üzülme olur mu? Hatırlarsın belki ben de ilk teste gitmeden önce korkuyordum yüksek çıkacak diye, korktuğum da başıma geldi. Ama ikinci testi 1 hafta sonra yaptık, üstelik doktorum karbonhidrat bakımından da zengin beslen, neyse durumun iyice görelim dedi. İlkinde 156 çıkmıştı değerim, 100 gr'da da ilk saat ölçümüm 156 çıktı yani 180'in bayağı altında...Diğer saat ölçümleri de gayet iyi Allahtan, üstelik ben risk grubundayım tiroitten dolayı, o nedenle canını hiç üzme, herşey çok iyi gidecek eminim...Benim tek sorunum damarlarım kolay bulunamadığı için bana musluk takamadılar, 1' boşa olmak üzere 5 kez iğne batırdılar kollarımın çeşitli yerlerine, birinde de kocaman bir morluk var şimdi, dayak yemiş gibiyim.:))

kızlar benım doktorda kontrole dıger ay cagırdı bı sorun gozukmuyor dedı herseyı gayet ıyı dedıı benı rahatlatıyor bu durum tabı ama herkes 15 gunde bı gıderken ben ayda bır gıdıyorum dıyede korkuyorum :ecrin_bebek:

Biberoncum üzülüyorum niye yalan söyleyeyim.Çünkü bebek için çok zararlı bir durummuş.Ve benim tek tesellim bu şekerin son 2 haftadır felan yükselmiş olacağı.Çünkü gerçekten 2 haftadır.yemeklerden sonra bir çarpıntı,yemeklerden önce ellerimde titreme almış başını gidiyordu.Birde eşim gitti geldi beni dondurmalara bilmeem nelere boğdu.Bende hiç dikkat etmedim.

1 ay öncede yine 50 gram yüksek çıkmıştı.Ertesi gün 100 gram yükleme yapılmıştı.O da sınıra çok yakındı, 1 saat sonraki değerim sanırım 178 di.

Ama doktor sınıra yakın olduğu için dikkat et demişti sadece.

Bu sefer kendi doktorum yüksek çıkınca.cumaya kadar dikkat et cuma gel dedi.Ben epey özen gösteriyorum yediklerime.İnşallah bişey çıkmazda vicdan azabından kıvranmam.
Bebeğime bişey olmasında yeter bana.

Canım benim, biliyorum ben de senin gibiyim aynı...Elbette üzüyorsun kendini ama bak yediklerine de dikkat etmişsin, bence herşey yolunda gidecek içime öyle doğuyor. Ben ilk testimden sonra kötü çıkacak dedim, içime doğmuştu gerçekten de kötü çıktı. İkincisinde de iyi olacak dedim iyi çıktı. Hislerime güveniyorum ve eminim seninki de gayet iyi çıkacak. Ben de hep diyorum, bebeğime bişey olmasın ben her şeye katlanırım diye, çünkü benden daha önemli, sen de aynı şekilde düşünüyorsun dolayısıyla her türlü önlemini de almışsın, o yüzden için rahat olsun arkadaşım benim. Bak, 226 şeker seviyesiyle çok sağlıklı bir bebek doğuran arkadaş yazmış forumlardan birine, tabii ki bizimki o kadar çıkmasın ama onun bebeği de çok sağlıklıymış. Allah da biz anne adaylarına bebişlerimize iyi bakabilelim diye sağlık versin...Cumayı ve iyi sonuçlarını dört gözle bekliyorum...a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…