komik bi soru olacak ama...

tuxgxba_83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
100
2
41
ya ben ne zamandır giremiyodum siteye.kardeşimin nişanı bide taşındım anca rahatladım.bugün bi girdim siteye çok şaşırdım doğum yapmaya başlamışınız yaw bu ne hızz.ben daha çocuğumun beşiğini ve giysilerni yeni aldım millet doğurmuş bile...
neyse sorumu sorayım.bebeğimin giysilerni yıkamak ve ütülemek istiyorum daha hijyenik olsun diye.ama etrafımdaki kişiler yıkanmaz giysiler saçmalama falan diyo.siz yıkadınız mı?yoksa ben mi abartıyorum?

çok şaşırdım arkadaşım neden yıkanmazmış ben paketten açtıgım kıyafetleri sabun tozuyla yıkadım ve ütüledim mis gibi oldular

ya ben ne zamandır giremiyodum siteye.kardeşimin nişanı bide taşındım anca rahatladım.bugün bi girdim siteye çok şaşırdım doğum yapmaya başlamışınız yaw bu ne hızz.ben daha çocuğumun beşiğini ve giysilerni yeni aldım millet doğurmuş bile...
neyse sorumu sorayım.bebeğimin giysilerni yıkamak ve ütülemek istiyorum daha hijyenik olsun diye.ama etrafımdaki kişiler yıkanmaz giysiler saçmalama falan diyo.siz yıkadınız mı?yoksa ben mi abartıyorum?

niye komik olsun tubacımm..bana garip geldi etrafındakilerin böyle demesi elbette yıkıyacaksınn...üstüne kaç kişinin eli değmiştir o elbiselerin ayrıca tekstil boyası var üstünde ..ben 4 yaşında kızımın bile yeni kıyafetlerini yıkamadan giydirmem bebeğinin tenine değecek canım o giysiler kimbilir kimlerin eli değdi..ben ve diğer kıslar yıkadık ütüledik hatta normal deterjan bile kullanmadım dalinin özel bebek deterjanıyla yıkadımmkaydirigubbakcemile5

tugbacim,
sen etrafindakilere aldirma,mutlaka bebek cildine uygun bir deterjanla temizce yika,utule.
İlk dogdugu zaman hijyen herseyden onemli.Sen satin almadan once kac kisi o esyalari giysileri elliyor dusunsene,tozlaniyor,kirleniyor,kirli eller degiyor,hem nerden bilebilirsinki senden once bakan birinin hastaligi olmadigini.
acikcasi cok titiz bir insan degilimdir ama ben kendime,esime 3 yasindaki ogluma bile yeni aldigim bir kiyafeti mutlaka yikarim.daha oncesinde birileri deniyor,elliyor,askilarda aylarca asili kaliyor..

valla doğru diyosunuz arkadaşlar.bende yıkama taraftarıyım zaten.yıkanınca yeni özelliği gidermiş.yani bunu diyenlerde temiz insanlar.olgun insanlar.neyse ben yıkıcam zaten de bi de sizi sorayım dedim.birtek ben mi böyle düşünüyom diye...

canım bana da yeni özelliği gider eski gibi olur dediler ama ben de yıkadım ütüledim battaniyesini havlusunu kıyafatlerini herşeyini yani

kesinlikle yıkadıktan sonra giydir yavruna...
rabbim sağlıkla kucagına almayı nasip etsin canım...bir avazda kurtarsın rabbim...:nazar:

ya o kıyafetleri dikiş dikilirken nakış işlenirken paketlenirken kaç tozlu masalardan kaç pis ellerden geçiyo bunu söyleyen arkadaşların bundan hiçmi haberi yok ya yapmayın allah aşkına kendiniz için bile yıkamadan kesinlikle giymeyin bizzat ben tekstilde çalıştım biliyorum heleki o yavrucaklar giyecek
kesinlikle yıkamadan giydirme ve bir güzelde ütüle onları

etrafındakiler sadece saçmalamış öle şey mi olur ben kendime bile yıkamdan giymem kaldı ki bebeğime mi giydircem mümkün değil o kumaşlar depolarda atılıyor ne ellerden geçiyor we ben kalkıp onu bebeğime giydircem mümkün değil güzsel yıkar ütülerim öle ki öle de yaptım herşeyini yıkadım aldığım hiçbişiyi bırakmadım ewe getirir getirmes etikiteini çıkarıp yıkadım öle astım dolanına öle yerleştirdim sakın ha kimseye kulak asma bebeğine zarar werme we yıka

:1shok: :1shok: :1shok:
bebişten bahsediyoruz arkadaşlar;tabi ki yıkamalı ütümeliÇok üzgünüm çoook şakkıdı
size onları söyleyenler üşengeçlikten yapmayanlardır :roflol: kaydirigubbakcemile3 :1closedeyes:
tertemizler daha dünyaya gözleri yeni açmışlar..bagısıklık sıstemlerı zayıf;hıjyen acısından cok dıkkatlı olmalıyız ozellıkle mınıklerımız soz konuu oldugunda;ciddi hastalıkların sebebini oluşturan mikroplar değil mi;maazallah...
Rabbim herkesin meleğini bağışlasın;siz doğru bildiğinizi yapın canımyerimseniben

ben daha şimdiden bir kac parca bişeyler aldım onları bile yıkadım.sonra doguma yakın bi daha yıkarım.sende yıka ne demek yıkanmaz.allah allah insanı sinir ediyorlar yahu

kesinlikle yıkamak lazım.sadece bebeğin değil yeni aldığınız her kıyafet sizinde olsa bebeğinde olsa yıkamadan giymeyin.bana bir mail gelmişti kumaşlar ithalde olabiliyor biz bilmiyoruz nerden geldiğini.kadının birinin memesine sadece hindistandı sanırım tam hatırlamıyorum bir sinek türünün yumurtaları yuva yapmış görüntüleri falanda vardı çok fenaydı.sebebi yikamadan giyilen elbiselerden kaynaklanıyormuş.

arkadaşım sen kimsenin dediğine bakma.biz eldivenine hatta çorabına kadar yıkayıp ütüledik.geçenlerde heves edip ayakkabı aldım onun bile içini dışını sildim iyice.bizim aile doktorumuz vardı kendinize aldığınız çorabı bile yıkayın,kıyafeti yıkamadan dolabınıza bile asmayın demişti.mantarın en güzel bulaşma yolu budur derdi.bebek deterjanı ROXY aldım ben çokta güzel kokuyor kuzucuklarımız gibi:) sana kolay gelsin bir an önce bitir işin bak az zamanın kalmış seninde hayırlısıyla.

ben de dalinin deterjanı ve yumuşatıcısıyla yıkadım ütüledim çok güzel kokuyo tertemiz oldular makinanın elde yıkama programına atabilirsin kolay gelsin canım

ben omo baby aldım acaba bend dalin mi alsaydım yaa neyse omo da kötü marka değil bebeğime zarar wermez heralde:):) walla diyorum ya ben ne alırsam alayım kendime eşime bebeğime mutlaka önce makinaya gider o yıkamdan mümkün değil 10 larca kişinin elinden geçiyor sağlıklıyım çok şükür hastalık kapmaya hiç niyetim yok ben eldiveninden şapkasına kadar herşeyini yıkadım kızımın şimdi onu bekliyor....

ben de yıkadım, o giysilere kaç kişinin eli değdi, kendi kıyafatlerimi bile ilk aldığımda yıkamadan giymiyorum ki bebek çok daha hassas. ben sabunla yıkadım arkadaşlar.

Herkes yikanmasi gerektigi konusunda ayni fikirde ama ben yinede bildiklerimi paylasmak istedim.öncelikle dikilecek kiyafetler aylarca depolarda kaldigi icin pirelenmeye karsi ilaclanir.dikilirkende daha fazla is cikarmak icin hemen makinanin ya yanina yere yada kartonlar üzerine koyulur.bebek kiyafetleri dikim atölyesinde calistigim icin biliyorum bunlari..Tabi daha sonrada paketleme ve carsi pazarda elleyeyenler cabasi.bence sadece bebek kiyafetleri degil alinan bütün kiyafetler yikanmali...

kesinlikle yıkamalasın kimbilir o kıyafetler nerelerde nekadar süre bekledi nerelerde üretildi toz birikmiştir ister istemez hemde güzel koksun mis gibi için ferah olsun yıkama diyenler komik bence

X