Koltuklarım için fikirlerinizi bekliyorum...

clever2006

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2007
45
1
Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var. Aşağıda şu an kullandığım koltuk takımımın fotoğrafı var (Umarım ekleyebilmişimdir). Kumaşın rengi ve deseni aynı. 3 yıl önce almıştım kumaşı kirlendi ayrıca rengini de artık beğenmiyorum bu yüzden yeniden kaplatmayı düşünüyorum. Ancak renk konusunda siyah ve beyaz arasında kaldım. Ya komple siyah ya da komple beyaz kaplatıcam ama beyaz kirlenir diye, siyah da evi çok boğabilir diye kararsız kaldım. Aşağıda yemek odamın aynısı olmasa da renk ve model olarak benzeri bir yemek takımının fotoğrafını koydum. Duvarların beyaz olduğunu, yerde de sade beyaz uzun tüylü halı olduğu
düşünürsek sizce bu yemek odasıyla siyah koltuk çok mu boğar. Bu arada koltuklar siyah olursa kırlentler beyaz olacak.

$Koltuk Takımı.jpg

$buyuk_diagon_venge.jpg

koltuklaıırn aynısını kullanıyorum bellona alması gerekiyor dimi. ama ikili oturma koltuğu oturduğunda ileri doğru gidiyor belkide bizimkinde yapım hatası var tes edin derim..

canım illa tek siyah yada tek beyaz mı kaplamak gerekiyor hani bazı koltuk modellerinde

siyah beyz birlikte kullanılmış oluyo ben mi yanlış biliorum eğer tek renkse beyaz da siyahta olur sen

içine sineni yap şekerim:)

koltuklaıırn aynısını kullanıyorum bellona alması gerekiyor dimi. ama ikili oturma koltuğu oturduğunda ileri doğru gidiyor belkide bizimkinde yapım hatası var tes edin derim..

Evet canım markası bellona. Maalesef bzimkinin ikilisi de yatak nedeniyle bazen oturunca öne kayıyor. Sanırım bu sorun hepsinde var.

Aslında aklımdaki şöyle birşey. Umarım kaplatınca buna benzer. $paris.jpg

en son eklediğin olmasını istediğin model harika bence halıyla aksesuarla falan tamamlarsan odanı boğmaz

evet canım..
bu kadife kumaşlar bu sene moda zaten..bu son takıma benzerse çok şık olur bencede..ama evin güneş görmüyorsa çok kapatabilir..dikkat et canım..

Güneş görüyorsa da çok tozlu gibi görünebilir. Bence siyah da beyaz da kullanışsız. Ama sen bilirsin yine de tabi:)

kırmızı yada bordo da güzel olabilir bence..
benim oturma odamın koltuklarının biri siyah biri kırmızı..
siyah olanın tozundan kirinden bıktım inan

aman kardeş!!! siyah yapmada ne renk yaparsan yap. ben böle bir hata yaptım ve siyah kadife koltuklar aldım. yetmedi bana bu gittim birde siyah el halısı aldım. günde 25 kere süpürsen banamısın demiyor. üzerine düşen bir tek tel saç bile yada zerre dediğin boyda kırıntı bile evin diğer ucundan parlıyor. gerisini sen hesap et. hele birde günlük kullandığın biyerse ( benim gibi ) hayatının hatasını yapmış olursun. ben 7 aylık koltuklarımın yüzlerini değiştirmeyi koydum kafama. halıyı çoktan katladım kaldırdım zaten.

bu hali gayet güzel..

ama bence beyaz deri kaplat..:) deri hem leke tutmaz hemde beyaz güzel durur.

Eğer sürekli kullanmıyorsan salonunu beyaz yaptır siyah halılarım vardı ve 1 sene dayanamadım berbat duruyor sürekli gözün halıda oluyor beyaz da çabuk kirleniyor ama dediğim gibi sürekli kullanmıyorsan canının istediğini seçebilirsin.

odaniz kucuk ise simsiyah pekte iyi olmaz diye dusunuyorum(venge de koyu bir renk sonucta).benim kahve rengi idi simdi bej epey fark etti bence---gerci odam epey kucuk
bir de artık iki renkten olusan gruplar oluyor yani 2 si siyah/siyah desenli 2 si beyaz vb....
kolay gelsin...insallah istediginiz gibi olur

X