Koltuklarda Kalan Oturma İzi..

prometheus

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.705
7.797
Arkadaşlar merhaba,köşe koltuk takımı almayı düşünüyorum ve belirlemiş olduğum bir model var.Ancak koltukçuda rahatlığına bakmak için oturup kalktığımda koltukta bariz bir oturma izi kaldığını gördüm,bildiğimiz popo izi yani..
Koltukçu da minderin yumuşak olduğunu,koltuk sert minderle yapıldığında bu sorunun çıkmayacağını söylüyor..Zerre kadar ikna olmadım tabii.Kumaşın cinsi şönil..Bu kumaşı kullananlar memnun olanlar veya olmayanlar varsa,düşüncelerini paylaşıp karar vermemde yardımcı olurlarsa sevinirim..
Bir de küçük bir odada bir çılgınlık yapıp çok koyu koltuk renkleri seçen arkadaşlar pişman mı,düşüncelerinizi merak ediyorum..Sevgiler..

minik salonumu bogan koyu takımımı ilk fırsatta degiştirdim.rengi ve modeli degişince epey ferahladi. bir daha koyu renk mobilya mı aman amann:))
uzgunum kumas hakkında bir bilgim yok benimki deri...

Canım çok teşekkür ediyorum cevabın için,koyu mor ve füme arasında karasızdık ama oturma odamız çok da büyük değil,daha küçük gösterir ve boğar diye şimdi açık renklere yönelmiş durumdayız.Oturma odası çok kullanılacağı için çok açık renk almayalım dedik ama odamız küçük,bu yüzden yine ferah bir renk seçeceğiz galiba.Yardımların ve fikirlerin için çok teşekkürler..a.s.a.s.

arkadasım benımde oturma odamda kose koltuk takımım var yatastan almıstım corner serısı kahverengı.ben oldukca memnunum.oturma odamda cok buyuk sayılmaz 10 metrekaredır en fazla.ama ben oldukca memnunum.oturma odası oldugundan dolayı bence koyu renk olmalı cunku her zaman orda oturulacak acık renk cok cabuk kırlenır.tabı zevk senın.hangısını tercıh edersen benımkı bı fıkır sadece...

arkadasım benımde oturma odamda kose koltuk takımım var yatastan almıstım corner serısı kahverengı.ben oldukca memnunum.oturma odamda cok buyuk sayılmaz 10 metrekaredır en fazla.ama ben oldukca memnunum.oturma odası oldugundan dolayı bence koyu renk olmalı cunku her zaman orda oturulacak acık renk cok cabuk kırlenır.tabı zevk senın.hangısını tercıh edersen benımkı bı fıkır sadece...

Arkadaşım teşekkür ederim yardımların için zaten ben de bu ikilem arasında kalmış durumdayım.Oturma odaları genellikle küçük olur bu yüzden koyu renk odayı kapatmaması açısından önerilmez ancak sürekli oturulacağı için kir göstermeyen bir kumaş olması önerilir.Bu yüzden ben de ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.Teşekkür ederim tekrar arkadaşım..a.s.a.s.

vallah cnm sen bılırsın ama ben mobılyalarımı bugun yıne alıcak olsam yıne aynı sekılde alırdım.kesınlıkle koyu renk alırdım.

oncelikle rica ederim prometheus:))
koltuk rengi kadar modeli ve kumas cinsi de cok onemli.
kocaman bir takimin aldiginda ne kadar acık olursa olsun yine boğar bence
neyse cok bilmişlik yapmıyayim ben:)
ben ikeadan cok faydalandim fikir vermesi acisindan.sonrada gittim ordan aldim ayri:) web sitesi icin ikea.de yi oneririm orda tum cesitleri daha iyi gorebiliyorsun ustelik daha fazla kombinasyon var.
umarim yardimci olmaya calisirken kafani iyice kariştirmiyorumdur
sevgiler...

X