Koltuğumda ütü izi :((((((((((

sudeyoncaa

pozitif ol..
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.249
17
38
Selam bayanlar... ya sormayın kafayı yicem. Dün akşam elektrik kesilmişti bende daha yeni evliyim mum felan yoktu ama dekoratif mumlarım vardı onu yakmıştık gel gelelim koltuga damlamış sildim çıkmadı hafifce kazıdım olmadı neyse en sonunda kagıt havluyu mum olan yere kydum üzerinde ütüyü gezdirdim ve çıktı ama bu seferde ütüyü koltuga değdirdim ütü izi kaldı parlak parlak bana bakıyo koltugum gül kurusu renginde o kısımda çok parladı baktıkça sinirlerim bozuluyo ne yapcam bana bi fikir verin nolur :KK43:

hiç bir fikrim yok canım belki zamanla geçer ama sıcak deymiş bir eşyayı eski haline nasıl getirirsin bilmiyorum leke olsa bir şeyle çıkartırsın ama bunu bilmiyorum

çiğ patetesi ikiye bölerek parlayan kısma sür
arkasından yarım dakika sonra beyaz sabunla köpürttüğün bir bezle sil
sakın ovalayıp tüyleri canlandırmaya kalkışma kumaşı daha çok yıpratırsın kendi halinde kurusun sonra elbise fırçasıyla hafifçe nazikçe kabart.

KIZLAR BU İŞLEMİ ÜTÜDEN VE OTURMADAN DOLAYI DEFORME OLAN PARLAYAN ETEK VE PANTALONLARINIZADA YAPABİLİRSİNİZ. ee tabi onları yıkayabilirsiniz silmeye gerek yok.

lütfen sonucu bizimle paylaşırmısın şimdiden merak ettim.

mihmandar canım mesajını şimdi okudum yarın söyledigini yapıcam inşallah bişey olmaz daha fazla batmasında sana haber vericem çok sağol bilgin için inşallah işe yarar

çiğ patetesi ikiye bölerek parlayan kısma sür
arkasından yarım dakika sonra beyaz sabunla köpürttüğün bir bezle sil
sakın ovalayıp tüyleri canlandırmaya kalkışma kumaşı daha çok yıpratırsın kendi halinde kurusun sonra elbise fırçasıyla hafifçe nazikçe kabart.

KIZLAR BU İŞLEMİ ÜTÜDEN VE OTURMADAN DOLAYI DEFORME OLAN PARLAYAN ETEK VE PANTALONLARINIZADA YAPABİLİRSİNİZ. ee tabi onları yıkayabilirsiniz silmeye gerek yok.

tesekkur edrım bılgı ıcın.aynı olaya benzer benımde oldu.gul kurusu kadıfemsı koltugumda sıcak caydanlık ızı var:bbo: umarım bu bılgı onuda yok etmemı saglar

tesekkurlerr

evet bazı ark. soruyor cevap yazıyoruz sonuç ne oldu yazmıyorlar

herhalde iyi sonuç aldılar yoksa sakın yapmayın falan filan bir tepki verirlerdi ama ben parlayan pantalonlara özellikle okul kıyafetlerinde patetesi kullanırım tahta sıralar kumaşı parlatıyor tabi ki...

mihmandar selam canım denedim canım aslında ama ne bilim unuttum sanırım yazmadım şimdi görüncede utandım sanki kaçmışım gibi olmuş :))) neyse sonuç alamadım olmadı iz gitmedi yaa hala öyle duruyo :KK43:((( evimin nazarlığı oldu sanırım

aman Allah nazarlardan saklasın

eveet o zaman koltuğun dokumasındaki sentetik kısmı erimiştir aman canın sağolsun

bende sigarayı elimden düşürdüm ve ile hayatımda ilk defa bir eşyama zarar verdim nokta kadar yanık büyüdü gitti şimdi yenisini alıcam ama yeni eve çıkma durumumuz var o nedenle erteliyorum.

selamlaar.

SİGARA YASAĞI BAŞLADIKTAN 2 GÜN SONRA SİGARAYI BIRAKTIM.3 GÜNÜ RÜYAMDA İÇTİM AMAAN.

Son düzenleme:
X