Kollajen kullanıp faydasını gören var mı ?

ipods

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2012
207
125
Cilt , saç ve tendon için 2 ay kadar kollajen kullandım . Ayak tendonumdaki zayıflama nedeniyle fizik tedavi uzmanı kollajen kullanmamın iyi olacağını söyledi . Eczacı da gerek yok para tuzağı, firmalar doktorları ürünün reklamı için kullanıyorlar dedi . Birkaç yılda bir bu tür ürünler ortaya çıkıyor, parlatılıyor foyası ortaya çıktıktan sonra başka bir ürünle geçiriyor. Kollajen kullanıp faydasını gören var mı ?

Ben senelerce kullandım açıkçası pek faydasını görmedim ki cildiyeci bir tanıdığım da ağızdan alınan kolajenin de sürülenin de cilde hiçbir faydası olmadığını sindirilip sistemden atıldığını aynı şekilde para tuzağı olduğunu söylemişti
Kolajen takviyesi alacağına güzel anti aging serum ve kremlere yatırım yapmamı uzun vadede güzel sonuçlar alacağımı da
Bir de ne yaparsak yapalım genetik diye bir şey de var genetiğiniz erken yaşlanmaya müsaitse bakım, spor ve takviye de bir yere kadar zaten

Kollajen büyük bir yapı olduğu için deriden emilmiyor diye biliyorum yani faydasız…

Merhaba, ben bir süredir kullanıyorum. Çok memnunum. Biraz sabır ve düzenli kullanım gerekiyor bence. Kullandığım marka Voonka. Akşamları yoğurda katıp içine baharat ekleyip yiyorum. Cildim nemli duruyor, saçlarımı yeni kestigim halde üzüyor, ayak tırnaklarımda bir cansizlik vardı onlar düzeldi, sırtımdaki acimalar biraz geçti. Bir de c vitamini kullanıyorum ben. Açıkçası bundan önce başka markaları kullandım. Hiç etki görmemiştim. Yaşım 34 bu arada. Kolajen kullandığım sürede su tüketimini artiriyorum.

Kollajen büyük bir yapı olduğu için deriden emilmiyor diye biliyorum yani faydasız…
Takviyelerin içindeki kollajen formu Kolajen peptit şeklinde , bu ise kolajen proteinin hidrolize edilmesi sonucu küçük parçalara , küçük molekül ağırlıklıklarına ayrılması ile oluşuyor . Sindirim sistemi bunu kullanabilir diye düşünüyorum.

uzun araştırmalar sonunda 1 yıldır düzenli olarak vonka kalojen kullanıyorum toz olanından uyumadan önce sıcak suya 1 ölçek döküyorum.. belli aralıklarla içiyorum ara verip tekrar başlıyorum. ben faydasını gördüm cildim kuruydu kuruluğu gitti,saçlarım da dökülmeler durdu,tırnaklarım güçlendi.

En iyisi bone sante kullanmak bildiğimiz ilik suyu bir fincan karabiber limon atıp hop içmek tek seferde hem doğal hem aynı etkiden daha fazlası oluyor. Saç ,cilt ve tırnak sağlıklı forma gelirken bağışıklıkta güçleniyor.

Ben kemik suyuna yeni başladım umarım işe yarar tadını da severek içiyorum. Ben kavanozda satılanlardan aldım. Ger gün içmek gerekiyor mu?

A101 den 39 liraya naturagen gurme kolajen 150 gram toz şeklinde aldım . İçinde tip 1 ve tip 2 türü var . Günde 10 gram tozu suya karıştırıp yarım tablet suda eriyen c vitamini ekleyip kullanıyorum . C vitamini etkisini artırıyormuş. Doktor bir arkadaşım genel sağlık için faydalı olduğunu söylemişti . 3 ay kullanıp ara vereceğim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…