kolkoskopi biyopsi ve hpv yardımınıza ihtiyacım var

user0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2024
70
14
23
arkadaslar merhaba ben 3 ay önce siğil şüphesi ile gittiğim doktorumdan hayır cevabini alip eve döndüm yaklasik 3 ay sonra yani 2-3 hafta önce şüphelendiğim lezyonun kontrolsüz bir şekilde büyüyüp cogaldigini gördüm tekrar bir randevu aldim ve hastaneye gittim alttan muayene edildi ultrasonla bakildi kan alindi ve bunlarin sonucunda beni konseye yönlendirdiler (doktorlarin toplanmasi) konsey sonucunda doktorum bana biyopsi alinacagini söyledi basimdan asagi kaynar sular döküldü bana ne bi hpv testi yapıldı ne de smear bugun biyopsi yani vulvamdan parca alindi ama bu testleri yapmadan direkt biyopsi istemesi beni korkuttu simdi sonucu bekliyorum benimle ayni veya benzer sorunlar yasayan benzer ya da ayni süreçten geçmiş insanlar varsa dinlemek okumak isterim bir anda direkt biyopsi istemesi hala beni cok geriyor.

Korkmayin bence bazen lezyonun sigil mi oldugunu ya da zararli bir lezyon mu olduklarini anlamadiklari icin lezyondan biyopsi alip incelemek istiyorlar. Sakin olun stres olursaniz lezyonlariniz artabilir. Sonuca gore hpv ve smear isteyeceklerdir. İciniz hoc rahat etmiyorsa farkli doktora da gorunun bence.

Korkmayin bence bazen lezyonun sigil mi oldugunu ya da zararli bir lezyon mu olduklarini anlamadiklari icin lezyondan biyopsi alip incelemek istiyorlar. Sakin olun stres olursaniz lezyonlariniz artabilir. Sonuca gore hpv ve smear isteyeceklerdir. İciniz hoc rahat etmiyorsa farkli doktora da gorunun bence.
yorumunuz icin cok teşekkür ederim benim 3 lezyonum dondurma ve yakma icin fazla buyuk gibi duruyorlar vulvamda vajina icine bakan bir sigilim varmis bunu alirsak estetik bozukluk olabilir dedi doktor bu yuzden once cildiyenin gormesi gerek dedi

X