kolestrolü yüksek olan varmı

pamilya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
44
0
benim sorunum dün tahlil oldum ldl çok yüksek çıktı çok korkuyorum damar tıkanıklığına yol açıyormuş benim gibi olan varsa yazın lütfennnnnnnn:1closedeyes:

Geçmiş olsun canım bendede geçen hafta tirigliserid 350 çıktı dr ilaç verdi ama almadım çünkü erken yaşta bu tip ilaçların kullanılması sakıncalımış.Bende 1 ay kendim diyet yaparak düşürmeye çalışacağım ayrıca bu tip hastalıklar genetikte oluyormuş

canım sağol ilgine ya ben bugün doppler çekildim damarımda tıkalı çıktı ay çok korkuyorum ben ama ilaca başladım bugün tekrar kalp damar uzmanına gidicem bakalım ne dicek sanada hayatım geçmiş olsun

diet yapmalısın canım,dr mutlaka matbu yazılı diet listesi veriyo,bi çok şey yasak,banada vermişlerdi,birde günlük düzenli yürüyüş yap,kollestrolü düşürüyor herşeye faydalı,yediklerine dikkat ederek düşürebilirsin geçmiş olsun

kolestrolün kilo ile ilgili olmadığını söyleyebilirim .benimde yüksek .yediklerine biraz dikkat ve haraketle yeniliyor.tıkanıklığın tek sebebi kolestrol değil canım destekliyor ama tek sebebi değil .o kadar korkma yediklerine dikkat ederek yenersin ben öyle yaptım.

canım haklısın ben diyetisyene gittim 1hafta sonra göğüslerimde ödem oluştu şu anda onun tedavisini görüyorum canım çokkkkkkkkkk acıyor ya o yüzden diyetisyeni bıraktım karbonhidrat tarzı yemiyorum artık bulgur pilavı filan ama kullandığım ilaç uykumu aldı götürdü bendden 1 haftadır uyumuyorum ne yapıcam bilmiyorum sağol ilgine.

evet kolestrolün yaşla ve kiloyla hiç alakası yok.
yediklerine çok dikkat etmelisin özellikle yağlı yiyeceklerden uzak durmalısın.
korkma zamanla düşer kendiliginden ama dikkat edersen.
geçmiş olsun sağlıkla kal...

Merhabalar,
malesef bende de kolestrol var kiloluda değilim,dikkat etmezsem yükseliyor,elma sirkesi içiyorum sabahları aç karnına 1 su bardağı ılık suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaş.bal ,kabak yemeği de yapıyorum özellikle trigliserit için çok faydalı tavsiye ederim,kabak,soğan,z.yağ,sarımsak,domates birlikte pişiriyorsunuz kısık ateşte ,soğumasına yakın dereotu ilave ediyorsunuz
Sağlıklı günler dilerim

benim sorunum dün tahlil oldum ldl çok yüksek çıktı çok korkuyorum damar tıkanıklığına yol açıyormuş benim gibi olan varsa yazın lütfennnnnnnn:1closedeyes:

merhaba; benimde Şubat ayında kolesterolüm 309, kötü kolesterolüm 222 çıktı.. Doktor ilaç vermiyorum gençsin(33 yaşındayım) diyetle düşer dedi. 2,5 ay sonra ölçtürdüğümde kolesterol 223, kötü kolesterol 153 çıktı. Diyetime hala devam ediyorum... katı yağlar, kırmızı et,sucuk,salam sosis, mayalı yiyecekler, pasta, kek, yumurtanın sarısını tüketmiyorsun... kolesterolün düşmesinde etkili olan besinleri özellikle bulgur pilavı, nohut, fasulye, kepekliya da çavdar ekmeği, elma tüketirsen kolesterolünde düşme olur.. hergün 50dk yürüyüş de öneriliyor... ama mutlaka doktorunun tavsiyelerini ihmal etmezsen bir sorun olmaz...

kolesterol damar tıkanıklığı yapar özellikle sigara içiyosan ve erken yaşta kalp krizi geçirme riskini artırır benim abim doktor ondan biliyirum çok dikkat et kendine kilo almamaya çalış geçmiş olsunn

benimde kolestrolüm yüksek 3 ay önce 358 di dr 40 mg ilaç verdi yeni yaptırdım tahlil 318 çıktı bende genetik ama anne ve babamdan dolayı değil çünkü onlar yaşlarına rağmen benim kadar yüksek değil artık sülalede kimden geliyorsa benim düşmemesinin sebebi malesef sigara bir bırakabilsem

Kızlar 1 cevizi akşamdan az suya koyun sabah uyanınca suyu için cevizi yiyin, 1-2 hafta sonra kollesterolünüzü ölçtürün bak :)))

X