Tavuk Yemekleri Kolay Kupa Yumurta

Halikarnas

DÖNDÜM
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
14.247
37
Mikrodalga uyumlu bir kahve fincanının (küçük bir kap da olur) içini az miktarda yağlayın,yumurtaları, sütü ve peyniri bir çatal yardımıyla çırpın. Fincanı yüksek seviyede 45 saniyeliğine mikrodalga fırına koyun ve çıkartıp bir kez karıştırın.Sonra yumurtalar pişene kadar 30-45 saniye daha mikrodalgada bekletin. Fırından çıkardığınızda tuz ve biber ekleyin.

Çedar peyniri yerine dilediğiniz peyniri kullanabilir ve dilerseniz bu karışımın içine salam/jambon parçaları da ilave edebilirsiniz.

Malzemeler: 2 yumurta / 2 tatlı kaşığı süt / 2 tatlı kaşığı Çedar peyniri / Tuz ve biber

afiyet olsun....

Son düzenleme:
cok ilginç bir o kadar da kolay..kesin denicem..

ben hayatta yemem yumurta ama eşim sever..

çok tesekkurler

ay canım bu çok güzel olur ben küçükken annem yapardı bana ve salam da koyardı içine.. gerçekten çok güzel..cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

ay mikrodalgam var neka sansliyimzemuszemus
ne ilginc bir tarif ya tsklerrrrrrrrrrrrrrrrrropuyorumnanaktan
devamini 4gözle beklicem melegimopuyorumnanaktan

mikrodalga yoksa ..altarnetif bişi yokmu bizde yapalım..

bende bunu soracaktımvereliniortak

galiba gidip alacağım bu tarz tariifler sık çıkmaya başladı almak gerekli demekki

ama sardunya varsa yapma yöntemi başka hiç boşuna almayayım

tarif için teşekkürler canımŞeniz

ya ben gecenlerde canim yumurta cekti bende yaptim guzelcene afiyetle yedik cocuklarimla,ama sonradan 2 gun mide bulantisi sanki midemde tas var,yedigime yiyecegime pisman oldum,o gunden sonra midem bulanir oldu yumurtadan ,fakat bu tarif cok ilginc geldi herseye rahmen deniycem,yerimseniben

ŞenizŞeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…