Kodak Dijital Fotoğraf Makinesi hakkında öneri

KanCicegi

Güçlüyüm!Çünki;Umudum Var
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
921
3
arkadaşlar profosyonel fotoğraf makinesi almak istiyorum
bir sitede bu fotoğraf makinesi %50 indrimde yani 300 tl
sizce almalımıyım nasıl bi fotoğraf makinesidir
özelliklerinden birşey anlamadım ben
yardımcı olursanız çok sevinirm
fotoğraf makinesi bu
Z1012_FF_250x200.jpg

buda özellikleri
Ana Özellikler
Görüntü Sensör Tipi : CCD Çözünürlük : 10.0 Megapiksel Kamera Tipi : Gelişmiş Kompakt Optik Zoom : 12x Ağırlık : 0.32 kg Lens Özellikleri
Fokus Tipi : Otomatik - Manual Normal Odak Uzaklığı : 60 cm Makro Odak Uzaklığı : 12 cm Lens Tipi : 33 - 396 mm (35 mm Eşdeğeri) Görüntü Kalite
Maksimum Diyafram Aralığı : f2.8 - 4.8 (w/t) Kamera Çözünürlüğü : 10.1 Megapiksel Görüntü Çözünürlükleri : 3648 x 2736 - 3268 x 2432 - 3264 x 2176 - 3264 x 1836 - 2592 x 1944 - 2048 x 1360 - 1280 x 960 Dijital Zoom : 5x Beyaz Ayarı Seçenekleri : Otomatik - Hazır (4) Işık Modu Saniyedeki Çekim Adeti : 1.3 Maksimum Perde Hızı : 1/3200 Minimum Perde Hızı : 1/30 Video Kayıt Özellikleri
Video Çözünürlükleri : 1280 x 720 - 640 x 480 - 320 x 240 Video Hızı : 30 - 15 fps Video Formatı : QuickTime - MPEG4 Hafıza
Hafıza Tipi : Dahili - SD Kart - MMC Kart Görüntü Formatı : JPEG Flaş
ISO Hızları : Otomatik - 64 - 100 - 200 - 400 - 800 - 1600 - 3200 - 6400 Flash Tipi : Dahili Flash Senkron Modu : Otomatik - Kırmızı Göz Engelleme - Dolgu Flaş - Flaş Açık / Kapalı Ekran Özellikleri
LCD Panel : Sabit LCD Ekran LCD Panel Ölçüsü : 2.5 inch LCD Panel Çözünürlüğü : 230.000 Piksel Vizör Tipi : Dijital Arayüz
Arabirim Tipi : USB 2.0 Video Arabirim : Video Out Güç Ünitesi
Pil Tipi : 2 x AA Pil Görünüm
Boyutlar : 108.5 x 74.2 x 76.6 mm Renkler : Siyah

buda bu fotoğraf makinesiyle çekilmiş bi fotoğraf

fadb4962e5c9ab227b24db953666245f.jpg

benim çok hoşuma gitti ama
sizlerden de yorum bekliyorum
sizce kaçırmamalımıyım??

Son düzenleme:
bence sakın kodak marka fotoğraf makinesi alma. annemde digitali var o kadar berbatki anlatamam.eminim buda kötüdür. eğer profosyonel makine istiyorsan canon veya nikon almalısın.sirkeciye gidersen sana yardımcı olurlar.

prof makina kullanıcısı olarak ,bunu önermem canım ama yine de sen bilirsin..

prof makina kullanıcısı olarak ,bunu önermem canım ama yine de sen bilirsin..

canım birşey sorcam: bende fotoğraf dersleri gördüm ama prof değilim:) madem profsun yakalamışken sana sorayımkaydirigubbakcemile3 ben en iyi canon ve nikon biliyorum yani ismail gökçe ve coşkun aralda bunları kullanıyorlar. hocalarım olduğu için bilyorum ama artık okul bitti onlarda okuldan ayrıldığı için yardım alamıyorum kimseden. ben digital makine alcam sence hangi marka ve özelliğe sahip makine almalıyım? görüntü kalitesinin özellikle çok iyi olmasını istiyorum bazılarının fotoğraflarını görüyorum o kadar net, renkler o kadar canlı çıkıyorki bana fikir verirsen sevinirim canım:)

ben fujifilm s1000fd ile başladım canım.. yarı prof bi makina.. onla başlamanı öneririm.. hemen prof a geçme bence. şimdi canon 500d aldım. mükemmel ötesi benm için... nikon d80i de öneririm ileriki tarihlerde.. bende prof sayılmam ama amatörlükten çıktım artık =)megapixel ve opticzoom ları önemli.. o.zoom ne kadr yüksek olursa iyi olur. m.p de düşük olmayacak.. dediğim gibi fujifilm s1000fd öneririm

fujifilms1000fd1.jpg

arkadaşlar teşekkür ederim zaten almadık bunu
resmen palavraymış
servisten çıkma ürünlermiş meğer
o yüzden bu kadar ucuzmuş
iyiki almamışım yorumlarınız sayesinde fotoğraf makinası alırken kodaktan uzak durucam
inş tez zamnda alırım
çok seviyorum hayatı bir çerçevede dondurmayı

ben fujifilm s1000fd ile başladım canım.. yarı prof bi makina.. onla başlamanı öneririm.. hemen prof a geçme bence. şimdi canon 500d aldım. mükemmel ötesi benm için... nikon d80i de öneririm ileriki tarihlerde.. bende prof sayılmam ama amatörlükten çıktım artık =)megapixel ve opticzoom ları önemli.. o.zoom ne kadr yüksek olursa iyi olur. m.p de düşük olmayacak.. dediğim gibi fujifilm s1000fd öneririm

fujifilms1000fd1.jpg

çok sağol canım ya inan çok yardımcı oldun bunları not edicem:1hug:

resmen palavraymış
iyiki almamışım yorumlarınız sayesinde fotoğraf makinası alırken kodaktan uzak durucam
inş tez zamnda alırım

çok iyi yaparsın canım eğer fotoğraf makinesi almak istiyorsan sirkeciye gitmelisin. yeri orası çünkü biliyorsundur arkdaşın yazdıklarını sende not al sağolsun yardım etti:)

Bende bugün kodak marka bir fotoğraf makinası sipariş ettim. Yarın elimde olur sanırım... Bunun kadar profesyonel değil ama başlangıç için gayet iyi... ınşallah memnun kalırız...

rica ederim canım :1hug: 1 ay önce açsaydın bu konuyu.. fujifilmi satmayı düşünüyordum.. ama vazgeçtim sonra

yok canım ben açmadım konuyu kançiçeği arkadaşımız açmış ama oda sağolsun iyiki açmış ayrıca satma canım daha ucuza gider zarar edersin iyi yapmışsınkaydirigubbakcemile3

çok iyi yaparsın canım eğer fotoğraf makinesi almak istiyorsan sirkeciye gitmelisin. yeri orası çünkü biliyorsundur arkdaşın yazdıklarını sende not al sağolsun yardım etti:)

valla bi fotoğraf makinassı için patnostan praya nasıl gidebilirimki benneyaptımki
zaten şimdilik afa kalktı artık başka bahara kaldı şimdilik:gitme:

rica ederim canım :1hug: 1 ay önce açsaydın bu konuyu.. fujifilmi satmayı düşünüyordum.. ama vazgeçtim sonra

valla epey oldu konuyu açalı :hulya:
satmak istediğin zamn bana bildir olurmuyerimseniben
bellimi olur belki anlaşırızvereliniortak

valla bi fotoğraf makinassı için patnostan praya nasıl gidebilirimki benneyaptımki
zaten şimdilik afa kalktı artık başka bahara kaldı şimdilik:gitme:

valla epey oldu konuyu açalı :hulya:
satmak istediğin zamn bana bildir olurmuyerimseniben
bellimi olur belki anlaşırızvereliniortak

sen erzurumdaydın değilmikaydirigubbakcemile3 pardon canım ya dikkat etmemişim ama istanbula gelirsen al bence bekle yani hem daha ucuza hemde en iyisini alırsın eğer gelemessen ordada bulursun artık teknosa varsa bir bak derimyerimseniben

profeyonel makina almak istiyorsanız bu tip makinalar profesyonel değildir
bunlar kompakt makinalardır
profesyonel alacaksanız dslr almanız lazım ama onlarda çok ucuz değildir
1000 lira civarında 2. el makinalar mevcut ama sadece body olarak
makinayı body olarak kullanamazsınız birde lens yani objektif almanız lazım
nerden baksanız 1500 civarı tutar

profeyonel makina almak istiyorsanız bu tip makinalar profesyonel değildir
bunlar kompakt makinalardır
profesyonel alacaksanız dslr almanız lazım ama onlarda çok ucuz değildir
1000 lira civarında 2. el makinalar mevcut ama sadece body olarak
makinayı body olarak kullanamazsınız birde lens yani objektif almanız lazım
nerden baksanız 1500 civarı tutar

iyi hoş diyorsunda dıptıs
ben elime eski fotoğraf makinaları ve telefondan başka bişi almadım
şimdi lap diye dslr alırsam afallamaz mıyımbenneyaptımki
başlangıç olarak böyle kompaktlar daha iyi olmazmıbilmiyorumkismile

resmen palavraymış
inş tez zamnda alırım

en son çektiğin resimler kodak ile bakabilirsin iyimi kötümü

image1f6a4b4ae55e.jpg

image30e24b4ae55e.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ema ben bi fotoğraf makinasına 600 700 milyon vereceksem
bu fotoğraftan daha iyi performans beklerim
hatta benim canon kameranın fotoğraf makinasıyla daha net fotolar çekiyorum
bu foto çok vasat geldi bana bilmiyorumkismile
bana böyle gerçekçi bir seçenek sunduğn içinde teşkkür ederim kaydirigubbakcemile5
ilk sayfadaki fotoğrafla hiç alakası yok
oysa o foğraf beni az kalsın kandıracaktı:umursamaz:

iyi hoş diyorsunda dıptıs
ben elime eski fotoğraf makinaları ve telefondan başka bişi almadım
şimdi lap diye dslr alırsam afallamaz mıyımbenneyaptımki
başlangıç olarak böyle kompaktlar daha iyi olmazmıbilmiyorumkismile

yavrucuğuuum çiçeeeğem zemuszemus
profesyonel makina demişsin ben bunun üstüne söyledimkaydirigubbakcemile2
kompakt makinada alsan manuel çekmeyeceksen ne anlamı varki 600-700 lira vermenin
onun yerine al 200 liraya 3-4 mp bir makina takıl boshayallersmile
dslr öğrenmek çok kolay değil tamam ama kursuna gidersin :smiley-cool:

yavrucuğuuum çiçeeeğem zemuszemus
profesyonel makina demişsin ben bunun üstüne söyledimkaydirigubbakcemile2
kompakt makinada alsan manuel çekmeyeceksen ne anlamı varki 600-700 lira vermenin
onun yerine al 200 liraya 3-4 mp bir makina takıl boshayallersmile
dslr öğrenmek çok kolay değil tamam ama kursuna gidersin :smiley-cool:

çok güzel gaz veriyonda boshayallersmile
dslr demek 1 500 milyar demek en az
bunun üstüne kurs parası
sonra koca dırdırı
bilmiyorumkismilebilmiyorumkismile
ben istesem eşim verecek 200 alacak bi tane
ama ben profosyonel olsun istiyorum
bunlarıda öyle sanıyordumm
offff :sinifsinif:

X