kocanızı dr. götürmeye nasıl ikna edersiniz?

zeytingxoxzlxux

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
5.104
1
Selam kızlar yardım ,
Kocamı hiç bir doktora götürmeye ikna edemiyorum , rahatsızlıklarını gözardı ediyor hatta benimle bile dr. gelmekten hiç hoşlanmaz , hastaneleri sevmez .Kadın doğuma ben gittim onun da erkeklerle ilgili bölüme gitmesi lazım bir kere söyledim umursamadı . Farkında olmadan hamile kalmışım ve düşürdüm ama dr. lar emin olamadı düşük ya da dış gebelik olabileceği söylendi. Neyse şimdi tekrar bebek istiyoruz nasıl ikna edip götürebilirim ????
Konuyu uzattığım için kusura bakmayın fisfisfis

Canım, benim eşimde asla doktora gitmez.. Hatta midesinde reflü var onun için bile ben doktora gittim ve ilaçlarını aldım düşün yani... Çocuk konusunda da sıkıntılar yaşayınca doktora gittim ve bir ilaç verdi kullandım, hamile kaldım.. Eğer ilaç çare olmasaydı, tabii ki kendisi de artık benimle gelecekti, öyle konuşmuştuk...
Sonuçta çocuk tek başına yapılmıyor ki, bu hassas olunması gerekli bir mevzu... Peki senin de gelmen gerekli deyince ne diyor sana???

himm bebek durumuysa eger ben esimi sole ikna ettim:
bebegimiz olmuyodu ve spermiogram yaptirmasi gerekti
inat etti gitmiyo yok utanirmis bilmemne....
bende dedimki madem sen gitmiyosun bende gitmicem dedim
bana bebek filan deme dedim
sonra ikna oldu gittik yaptirdik ve anladikki ben bosuna ugrasmisim esimdede sorun varmis
eger sizdede boyle bi sorun varsa sakin tek tarafli tedaviyle ugrasmayin

sen hamile kaldıgına göre daha önce
heralde esınde bır sorun yok
ama bnm askımı doktora götürme bıcımım
çok byün yemın ettırmekle oluyor ancak
bnmle gelır ama kendı ıcın gıtmez
ben de yemın ettırrımyerimseniben

benim eşim öksürse koşa koşa doktora gider ama çocukla ilgili bizde gittiğimizde gelmek istemedi utanıyorum filan dedi bende ona güzelce anlattım.sen utanıyorsan ben napayım benim çokmu hoşuma gidiyor jinekoloğa gitmek.

Daha sorun olup olmadığını bilmiyoruz , yani belki de normal şekilde hamile kalıcam 2 ay daha beklemem gerekiyor , ondan sonra tekrar denicez zaten ilk hamileliğimdi . Ama ben emin olmak istiyorum dr. şimdilik bende anormal bir şey bulmadı ama ben eşiminde gitmesini istiyorum .
Ayrıca eşim hiç bir dr. gitmekten yana değil grip olsa dahi ilaç kullanmaz değişik bir kişilik :)

ay canım erkekler böyle ben saglamım ayakları yapıyor
benim eşim aylardır bel agrısı cekiyor götüremiyorum doktora

benim eşimde doktora hiç gitmez sükürki öle ciddi bir rahatsızlığı yok bizde bebek konusunda dertliyiz ama ben bebek istemeye başladığımdan bu yana beraber gittik doktora oda gerekli şeyleri yaptırdı
hatta spremleri düşük olduğu için ameliyat bile oldu 9 ay oldu bebek istiyoruz ve şimdi beklemedeyiz ameliyat sonrası bekleme herkesin bebeği olur umarum eşimde bebek çok istediği için olsa gerek her tedavi kabul etti ..

X