Kocalarina nasil istedigini yaptıriyor bu bazı kadınlar

Khvhyl

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
136
39
24
Tüm kocalar böylemi bu diğer kadınlar nasıl kocasına istedigi gerekli gereksiz şeyleri yaptırıp aldırabiliyor yoksa odunluk bnim kocamda mı? Ne ypsam bilemedim

8aylık hamileyim diğer anneler bebek alışverisi yaparken özenir tatlı telaş içindedir bense stres içindeyim sürekli ağlıyorum bn cinsiyet ögrenilir ögrenilmez alınacak listesi yaptim ve internetten filan hep araştirdim fiyatları ben her alisveriste boyleyimdir herseyin ucuzunu uygununu almaya çalisirim hep a101 bim burlardan alisveris yparim hep ucuza kaçarim toptan fiyatli filan o yüzden uygun fiyatli ve iyisini güzelini almak için bebek ürunleri satan yerleri arastirip kaydettim ve bebegime cok fazla birsey almiyorum hediyede gelir diye 5tane 5li set 4zıbın 2tulum filan yani kıyafeti eşime cinsiyet ögrenince dedim hamilelik boyunca yavas yavaş almaya başlayalim diye eşimse son aylarda herseyi birlikte alır geçeriz diye aldırmamisti bende bi anda alıninca masrafli gelir sana demistim rahat ol aliriz demusti takmamisti simdiyse alisveris yparken herseyin fiyatina bakiorum internetten alacaklarim yaşadigim sehirde alicaklarim ayriydi ama her anne gibi her genç gibi bnimde heveslerim var aşiriya kacmamak uzere ypmak istediklerim internetten daha uygun oldugu icin sabahlikli 3lü pijama takımi istemistim 170tl bulabildim eşim pahali diye almiyor ama bn o takimlara özenip istiodum hep takı yastigi bizim külturumuzde olan birsey isimli uygun fiyata buldum onada olmaz bizimkiler bebegin ustune atar parayi filan dedi taç terlik seti begendim 60tl taç takilmiyo bizim sülalenin kadinlari takmiyo ayip diyo taktirmiyor 10lu bebek seti begendim bebegin ismi yazan 150tl cok tatli guzel onada hayir dedi oturdugumuz sehirde pazara ciktigimizda pazardan zibin ve 5li set alcaktim 2tane 5li set aldik yeter hediyede gelicek biz cocukmu dogurcaz cocukmu evlendircez diyor besik bebek arabasi puseti toptanci gibi bi yerden aldik 1400tuttu toplam süt vermek istedigim icin biberon filan almadim bebek telsizi vs.. almadim cok gerekli seyler almaya calistim yinede eşime yaranamiyorum sinir oluyorum bizlerde bebek dogan evin kapisi süslenir hosgeldin bebek yazisi ve tülle bn masraf cikmasin sadece tül alalim bn yparim evde gerisini balonumuz filan var demustim ayip olmaz canımi sıkma bnim yeter artik kapi süslenirmiymis dedi bogazimi sıktı ne var ki bunda normal birsey o gece cok agladim aglayarak istedigini yaptirmaya calistirmayi kim ogretti sna diyip durdu
Bebek dogunca hosgeldin bebek yazili magnet yaptirilir addettir bizde eşim oyle seymi olur bizim sulalede kim yapmis ki diyo kendim yptircam diorum 100tane fazla degil diorum hyr diyo herseye hayir gereksiz diyor abartili birsey istemiyorum ne ypacagim bn bu adamla
Lohusa serbeti yerine limonata veririz diorum bizimkinler çay verip geciyo dio

Diger anneler gerekli gereksiz sey yptiriyo hastane odasi süsletiolar şerbetlik bardaklıkları oluyor elbise giyiyorlar video fotograf cektiriyorkar sabahliklarina isim yazdiriyorlar çöpe atilcak çikolata kağitlarini bile özel yaptıriyorlar vs.. bn bunlara gerek bulmuyorum ama bnim istediklerim ufak tefek ve herseyin uygun fiyatlisina kaçiorum eşimin yapması gerekmez mi bu kadar gereksuz şeyleri yapan bile kocaysa benimkisi ne acaba maddi yönden sıkıntımızda yok şükür bn mutfak masrafını kısıyorum yinede hamileligimde hamile kiyafeti aldirmadim masraf çikmasin diye sadece 1tane bayramlik almistim yinede eşim masraflisin diyor kendi param olsa ypardim alirdim ama almiyim gereksiz para harcamiyim diye harçlik neredeyse hic vermiyor evde oturuyorum hep gezersem eşimle geziyorum o yüzden sadece haftalik 20tl filan veriyor o parada sabah ekmek aliyorum kendime ya da birsey eksik lluyor evde acil bir malzeme gerekiyor öyle gidiyor o yüzddn biriktiremiyorum da açıktan üniversite okuyorum çalişmak istemistim hamile olmadan önce ve hamileligimin başlarinda eşim izin vermemisti şimdi katalog ürunu bari satayim diyorum farmasi ersağ orflime gibi ona da izin vermiyor zaten çevremde yok onu satacak ne ypabilirim kendi ailemdende bi destek yok heekes eşlerine nasil istedigini aldiriyor ve yaptiriyor bn niye yaptiramiyorum en basit birseyi bile hayir olmaz diyor bi kapi süslemeyi bile bu kadarda olmaz ama sigaraya zam geldi halen daha günde 2-3paket sigara içmeye para buluyor maddi sıkıntimizda yok ama bna masraflisin diyor pazara cikiyoruz 1kg alinacak desem 2kg aliyor gerekli olmayan listede olmayan şeyler aliyor masraf ypma boşa ihtiyac yok diorum bogazimizdan kısitlama diyor ama bn abur cubur yemiyim diye harçlıgimi az veriyor ne ypacagim bn Allah ın aşkına..

Tüm kocalar böylemi bu diğer kadınlar nasıl kocasına istedigi gerekli gereksiz şeyleri yaptırıp aldırabiliyor yoksa odunluk bnim kocamda mı? Ne ypsam bilemedim

8aylık hamileyim diğer anneler bebek alışverisi yaparken özenir tatlı telaş içindedir bense stres içindeyim sürekli ağlıyorum bn cinsiyet ögrenilir ögrenilmez alınacak listesi yaptim ve internetten filan hep araştirdim fiyatları ben her alisveriste boyleyimdir herseyin ucuzunu uygununu almaya çalisirim hep a101 bim burlardan alisveris yparim hep ucuza kaçarim toptan fiyatli filan o yüzden uygun fiyatli ve iyisini güzelini almak için bebek ürunleri satan yerleri arastirip kaydettim ve bebegime cok fazla birsey almiyorum hediyede gelir diye 5tane 5li set 4zıbın 2tulum filan yani kıyafeti eşime cinsiyet ögrenince dedim hamilelik boyunca yavas yavaş almaya başlayalim diye eşimse son aylarda herseyi birlikte alır geçeriz diye aldırmamisti bende bi anda alıninca masrafli gelir sana demistim rahat ol aliriz demusti takmamisti simdiyse alisveris yparken herseyin fiyatina bakiorum internetten alacaklarim yaşadigim sehirde alicaklarim ayriydi ama her anne gibi her genç gibi bnimde heveslerim var aşiriya kacmamak uzere ypmak istediklerim internetten daha uygun oldugu icin sabahlikli 3lü pijama takımi istemistim 170tl bulabildim eşim pahali diye almiyor ama bn o takimlara özenip istiodum hep takı yastigi bizim külturumuzde olan birsey isimli uygun fiyata buldum onada olmaz bizimkiler bebegin ustune atar parayi filan dedi taç terlik seti begendim 60tl taç takilmiyo bizim sülalenin kadinlari takmiyo ayip diyo taktirmiyor 10lu bebek seti begendim bebegin ismi yazan 150tl cok tatli guzel onada hayir dedi oturdugumuz sehirde pazara ciktigimizda pazardan zibin ve 5li set alcaktim 2tane 5li set aldik yeter hediyede gelicek biz cocukmu dogurcaz cocukmu evlendircez diyor besik bebek arabasi puseti toptanci gibi bi yerden aldik 1400tuttu toplam süt vermek istedigim icin biberon filan almadim bebek telsizi vs.. almadim cok gerekli seyler almaya calistim yinede eşime yaranamiyorum sinir oluyorum bizlerde bebek dogan evin kapisi süslenir hosgeldin bebek yazisi ve tülle bn masraf cikmasin sadece tül alalim bn yparim evde gerisini balonumuz filan var demustim ayip olmaz canımi sıkma bnim yeter artik kapi süslenirmiymis dedi bogazimi sıktı ne var ki bunda normal birsey o gece cok agladim aglayarak istedigini yaptirmaya calistirmayi kim ogretti sna diyip durdu
Bebek dogunca hosgeldin bebek yazili magnet yaptirilir addettir bizde eşim oyle seymi olur bizim sulalede kim yapmis ki diyo kendim yptircam diorum 100tane fazla degil diorum hyr diyo herseye hayir gereksiz diyor abartili birsey istemiyorum ne ypacagim bn bu adamla

Diger anneler gerekli gereksiz sey yptiriyo hastane odasi süsletiolar şerbetlik bardaklıkları oluyor elbise giyiyorlar video fotograf cektiriyorkar sabahliklarina isim yazdiriyorlar çöpe atilcak çikolata kağitlarini bile özel yaptıriyorlar vs.. bn bunlara gerek bulmuyorum ama bnim istediklerim ufak tefek ve herseyin uygun fiyatlisina kaçiorum eşimin yapması gerekmez mi bu kadar gereksuz şeyleri yapan bile kocaysa benimkisi ne acaba maddi yönden sıkıntımızda yok şükür bn mutfak masrafını kısıyorum yinede hamileligimde hamile kiyafeti aldirmadim masraf çikmasin diye sadece 1tane bayramlik almistim yinede eşim masraflisin diyor kendi param olsa ypardim alirdim ama almiyim gereksiz para harcamiyim diye harçlik neredeyse hic vermiyor evde oturuyorum hep gezersem eşimle geziyorum o yüzden sadece haftalik 20tl filan veriyor o parada sabah ekmek aliyorum kendime ya da birsey eksik lluyor evde acil bir malzeme gerekiyor öyle gidiyor o yüzddn biriktiremiyorum da açıktan üniversite okuyorum çalişmak istemistim hamile olmadan önce ve hamileligimin başlarinda eşim izin vermemisti şimdi katalog ürunu bari satayim diyorum farmasi ersağ orflime gibi ona da izin vermiyor zaten çevremde yok onu satacak ne ypabilirim kendi ailemdende bi destek yok heekes eşlerine nasil istedigini aldiriyor ve yaptiriyor bn niye yaptiramiyorum en basit birseyi bile hayir olmaz diyor bi kapi süslemeyi bile bu kadarda olmaz ama sigaraya zam geldi halen daha günde 2-3paket sigara içmeye para buluyor maddi sıkıntimizda yok ama bna masraflisin diyor pazara cikiyoruz 1kg alinacak desem 2kg aliyor gerekli olmayan listede olmayan şeyler aliyor masraf ypma boşa ihtiyac yok diorum bogazimizdan kısitlama diyor ama bn abur cubur yemiyim diye harçlıgimi az veriyor ne ypacagim bn Allah ın aşkına..
Bu saydiklarinizin hepsini yaptım durumu olan ve normal olan her anne baba bunları yapar fakat sizin kocanız afedersiniz tam bir öküz olduğu için hiç birine izin vermemiş yok sülalenin kadınları yapmamış yok ailede böyle bir adet yokmuş sana da sülalene de diyemediniz mi ayrıca boğazınızı sıkmasını da çok normal bisey gibi yazmışsınız allah yardımcınız olsun...

valla kocanizin huyunu siz biliyosunuz. boğazınızı sıkmış hamile halinizle. hala biseyler aldirma derdindesiniz. çalışmaya izin vermeyen adam eşek gibi verecek neye para lazimsa. yok vermiyosa dinlemeyip çalışacaksınız.

maddi sıkıntı yok derken mesela ev arana var maas 5 bin tl üzeri küçük bi sehirde mi yasiyosunuz

Simdi oncelikle konuyu takipteyim ama soyle bisey soyluyeyim istedgini aldiran kadinlar bu dert bolumunde olmaz genellde.benim esim sadece yemege cok para harcar kismaz ama gel gorki ihtiyac disinda bisey almaz anca kavga hir gürle. ben artik kendime bisey aldirmaya kalkinca onu terketmekle tehdit ediyorum baska carem kalmadi.once guzellikle iyilikle konustum anlamadi bende simdi verdigi gunluk paralari biriktirdim hergun ayni yemegi yedi ama ben o oarayi botoksa harcadim iyide yaptim.o kadar iyi maas alan adam cimrilik yaparsa simdi essek gibi calissun benim botoksuma bakimlarima.onceden herseyden kisiyodum simdi acimiyorum

Simdi oncelikle komuyu takipteyim ama soyle bisey soyluyeyim isedgini aldiran kadinlar bu dert bolumunde olmaz genellde.benim esim sadece yemege cok para harcar ben artik kendime bisey aldirmaya kalkinca onu terketmekle tehdit ediyorum baska carem kalmadi.once guzellikle iyilikle konustum anlamadi bende simdi verdigi gunluk paralari biriktirdim hergun ayni yemegi yedi ama ben o oarayi botoksa harcadim iyide yaptim.o kadar iyi maas alan adam cimrilik yaparsa simdi essek gibi calissun benim botoksuma bakimlarima.onceden herseyden kisiyodum simdi acimiyorum
Kk dan öğrendiğim tek şey kocana acımıycaksın :)

Bence sen bir daha bu tarz şeylerde para ayır parça parça al. Ayrı zamanlarda alırsan çok göze batmaz hem de hevesini almış olursun o adamdan bişe bekleme. Demek ki sonra alırız diye geçiştirmiş sen de alacak diye umutlanmışsın.
Bir de boğazını sıkmış. Bunlar hiç birşeyi haketmiyor aslında babayı olmayı da eş olmayı da.

Kk dan öğrendiğim tek şey kocana acımıycaksın :)
Simdi kocisciler gelir ama benim hayatim boyu hep ailem oncelikliydi esimin herseyi duzenlidir .neden cunku ben varim yemegi hep hazirdir cunku ben varim ama adama 200 liraya bir gomlek begendim alirmisn diyorum ne gerek var diyor.he oyle asgaro ucret alan adamda defildir.yani memur cocuuguyum yokluguda gordum ama bu adam cimri.acimayacaksin asla

Boğazını mı sıktı?
Bişey yapamazsın çünkü çok üzgünüm ama eşin seni seviyor gibi görünmüyor :KK43:
En iyisi çok üsteleme. Hamileyken boğazını sıkan daha beterini de yapar. Sen de hala o evde olduğuna göre başka şansın yok ki duruyosun bence huyuna git...

Hepsini okumadım, senin hatan yapmamak!
Acıma, ciddiyim kocana acıma! İhtiyacım var alacağım de, herşeyi ona danışma! Alışverişini kendin yap, eşini karıştırma.

Ona sen bilirsin dedikçe , benden başkası bilmez havasına girmiş. Huzuri masraftan kaçın, israf etme, ama ihtiyaçlarını erteleme!
Adam 20 tl haftalık veriyomuş

Ben bu erkekler nasıl bu kadar insanlıktan çıkıyor onu da anlamıyorum. Yani ben erkek olsam hamile karımın peşinde dört dönerim valla. Düşünsene kadın dokuz ay içinde insanlar yaşıyor sonra o kadar acı çekip doğum yapıyo ve senin çocuğun sonuçta. Walla anlamıyorum ya nasıl bu kadar kötü olabiliyorlar

Sonradan kullanmayacaginiz hiçbir şey almayın.

Loğusa 3 lu takım , yastık, isim yazılı kıyafet, bunların hepsi boşa gidiyor.

Çok satafata bende karşıyım. Hepsi gereksiz sosyal medya özentisi.

Zibin , pijama takımı , battaniye ilk aylarda bebeğe fazlasıyla yetiyor. Bir ya da iki kere giyebiliyor .Gelenler bile kalıyor, hızlıca büyüyorlar.
...

Tavsiyem , masraf oluyor, ucuzunu seçiyor, masraf yapma kelimelerini dilinizden çıkarın.

....
Üzücü olan söz hakkinizin hiç olmaması ve şiddete başvurması. Ne diyeceğimi bilemedim

E yuh ya.

Bu ne biçim bir adam. Şok içindeokudum yazılanları.

Boğazımı sıktı derken? Bence siz kapi süsünü boşverin buna odaklanın.

Ama anladığım kadarıyla siz de çevreniz de kadına şiddet konusuna çok da ehemmiyet veren insanlar değilsiniz ki dert ettiğiniz şey magnet oluyor...

Yani eşim ne istersem alır. Gözümün ucu ile baktığım şeyleri de alır. Ama inanın etrafımdaki erkekler hep böyle zaten . Ben çoğu erkeğin böyle olduğunu düşünüyorum. Burda önemli olan kadının çalışması değil, eşi tarafından sevilmesi .

Yani sizin eşiniz türünün pek ender görülen bir örnegi. Allah sayılarını arttırmasın

X