Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Yumurta çatlatma kürü ve yumurta sayısı yetersizliği nedeniyle gebe kalamayan kadınların hamile kalmaları için yardımcı bir kür olup, yumurta sayılarını arttırıcı ve yumurta çatlatıcı bir etkiye sahiptir. Bu kür için kuru incir kullanılmaktadır.

Yumurta artırma kürü

15-16 adet kuru inciri bir tencere içerisinde atmak suretiyle kaynatınız.

Kaynamaya başladıktan sonra 20 dakika kadar bekleyiniz. Daha sonra bu kürü 3 parçaya bölün ve her yemekten 15 dakika kadar sonra içiniz. Uygulamayı 3 hafta boyunca devam ettirin. Daha sonra 1 hafta kadar bir süre ara verip uygulamayı aynı şekilde 21 gün daha tekrarlayın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, kürün her gün taze olarak hazırlanması gerekmektedir. Bu yumurta sayısını arttırmak için oldukça etkili olacaktır.

Yumurta çatlatma kürü olarak ise;

Kuru incirleri 6-7 dakika kadar kaynatıp içerisine bir tane dilimlenmiş havuç atarak 3-5 dakika kadar daha kaynatın ve bu kürü yemeklerden sonra tüketin. Ayrıca ince kıyılmış kuru soğan üzerine sumak serperek tüketmek de yumurta çatlatmak için uygulanan yöntemlerdendir.

Dikkat!! İncir kürü hakkında..
Arkdaşlar ben klomenden sonra kistlerim oluştuğu için incir kürüne başlamıştım. İlk adetin 3. günü başladım. İncir küründen fayda gördüm ve kistlerim 7. günde tamamen kayboldu. Kendi yumurtamla aşılama yapmaya karar verdi dr.um ve yumurta takibine başladık. Bu arada ben incir kürüne devam ettim. Her iki yumurtada 5-6 şar yumurta gelişmeye başladı. Benim normalde kendiliğinden ayda tek yumurtam oluyordu. O da genellikle 11-12. günd20-22 cm'ye ulaşıyordu. 12. gün gittiğimde yine her iki yumurtamda bol bol gelişmekte olan yumurta vardı ancak dr.um dediki bunlar olgunlaşamıyorlar. En büyük yumurta 11.8mm idi. Bol yumurta var fakat hiç biri çatlamaya uygun boyuta gelemiyor. Bence incir bunları baskılıyor olabilir bırak dedi. Ve bu aydan pek umutlu olmadığını, bu ayın yumurtlama olmadan geçebileceğini söyledi. Çünkü o da geçen aylarda yumurta boyutunun bu günlerde olgunlaştığını hatırlıyordu. Dr.um 2 gün sonra tekrar kontrole çağırdı. İnciri bıraktım. Bugün tekrar kontrole gittiğimde gerçekten yumurtalardan 2 si tekrar olgunlaşmaya başlamış. Dr. da şaşırdı. Kistlerinin kaybolmasına yardımcı oldu incir ama demekki incirde yumurtanın olgunlaşmasını baskılayan bi şey var dedi.
Yalnız arkadaşlar bende şöyle düşündüm. Sonuçta incir küründen faydalanan ve bununla hamile kalan çok arkadaş gördüm forumda. Benim normalde yumurtlamam olduğu için yumurtlamayı incirin baskıladığını düşündüm. Sonuçta bir çok yumurta gelişmeye başlayınca hepsi gelişmeye çalıştığından birbirini baskıladı diye düşündüm.
Biraz uzun oldu ama benzer şeyler yaşayanlar olabilir diye yazmak istedim.
Rabbimin hepimize sağlıklı, hayırlı evlatlar vermesi dileğiyle..
alintidir......

arkadaşlar ben geldim çok talihsizim uzun zamandır giremedim amcamın hanımı öldü trabzona gittik geldim kontrolde geçtı bugun gittim yumurtam döllenmiş ve progestan verdi ben anlamadım hamilemiyim deyilmiyim ?

mrblarr kızlar nasılsınız??cemrecık uzun zamandır goremıydoum senı buralarda .yelkenlı kız nasılsınn

mrblarr kızlar nasılsınız??cemrecık uzun zamandır goremıydoum senı buralarda .yelkenlı kız nasılsınn

canım sorma çocuğa niyetlendık başıma gelmeyen kalmadı amcamın hanımı öldü trabzona gittik yazdım zaten bugun gidebildim kontrole yumurtam döllenmış kafamda soru işaretleri iyimi kötümü bilmiyom progestan düşük ilacı verdi,

caım ben akşamları 2 bazen 3 oluyordu kafama göre yiyordum 1 tane falanda yedim..

valla ne biliyim bende anlayamıyorum..

Neyse kızlar ben kaçar dr. gidicem çıkiyim ufaktan kendinize iyi bakın hoşçakalıınn..

arkadaşlar ben geldim çok talihsizim uzun zamandır giremedim amcamın hanımı öldü trabzona gittik geldim kontrolde geçtı bugun gittim yumurtam döllenmiş ve progestan verdi ben anlamadım hamilemiyim deyilmiyim ?

başınız sağolsun canım..yumurtan döllendiğine göre hamilesin bence progestan hamilelikte veriliyo diye biliyorum..hadi hayırlı olsun bakalım bebeğinn

basiniz sagolsun cnm Allah sizlere ömur versin bebin tutunmaya calisiyor emrak etme sen de dinlen istiharat ettt

başınız sağolsun canım..yumurtan döllendiğine göre hamilesin bence progestan hamilelikte veriliyo diye biliyorum..hadi hayırlı olsun bakalım bebeğinn

saolun canım ALLAH razı olsun inşallah tutunur hep yatıyorum ama adet sancısından fazla sancım var bakalımya

basiniz sagolsun cnm Allah sizlere ömur versin bebin tutunmaya calisiyor emrak etme sen de dinlen istiharat ettt

inşallah duyunca biraz ümitleniyorum zaten direk düşük ilacı veriyorum dedi ama korkum tutunması uzun sürüyo nasıl beklıycem tutunucakmı tam bir hafta beklemek gerekiyomuş

saolun canım ALLAH razı olsun inşallah tutunur hep yatıyorum ama adet sancısından fazla sancım var bakalımya

bencede sakın kalkma sürekli yat boşver işler kalsın::)))düşük tehlikesi olduğundandır belki ağrıların geçer inş. canım sende klomenmi kullanmıştın yaa.söle de umut olsun bizede gerçi söylemişsindir ama ben hatrılamıyorum :44:

arkaadaşlar çatlatma iğnesinden sonra sizdede göğüs büyümesi ve uçlarında aşırı ağrı oldumu hormon yükleniyoya ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…