Klomen mi aşılama mı

gugugu999

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
130
61
Ben normal yolla hamile kalma umudumu kaybettim pcos var çünkü sizce ne denemeyelim hangisi daha etkili olur çatlatma iğnesi klomen aşılama ? Bilen el atsın kızlar

Ben normal yolla hamile kalma umudumu kaybettim pcos var çünkü sizce ne denemeyelim hangisi daha etkili olur çatlatma iğnesi klomen aşılama ? Bilen el atsın kızlar
Ben çatlatma iğnesi femara denedim olmadı aşılama denedim oldu tabi aşılama çatlatma ve klomen göre daha etkili direkt gönderiyorlar ya yumurtaya o yüzden

İlk olarak klomen+ çatlatma iğnesi. Belki 2-3 kez denenebilir. Sonra aşılama

İlk olarak klomen+ çatlatma iğnesi. Belki 2-3 kez denenebilir. Sonra aşılama
Eğer ki özel de yapacaksa tavsiye etmem 2/ 3 kez çatlatma yapmayı, direkt aşılama yapsın derim çünkü Bi aşılama kadar para gidiyor muayeneler ilaçlar iğne tutmazsa kist oluşuyor Bi ay koruyucu hap içiliyor vs vs ben yaptım Bi kere doktorum aşılama diyince kararsız kaldım istiyorsan tekrar deneyelim demişti çatlatmayı düşündüm aynı para gidicek benden direkt aşılama yaptım aşağı yukarı ikisi aynı işlem sayılıyor gerçi ama bu direkt Rahme gönderildiği için ihtimali daha yüksek tabi ama devlet ise olur denenebilir birşey kaybetmez insan

Doğru yere giderse sadece muayene ücreti alıyorlar. Klomen zaten ucuz bir ilaç, çatlatma iğnesi de çok pahalı birşey değil. Ben defalarca klomen ve femara tedavisi oldum. Bahsettiğiniz kist en basit kist türü ve vücuttan ilaçsız bir şekilde de atıılabiliyor. Vücut atmazsa ilaç verilebiliyor ama ben 6-7 kez kullanmamda sadece bir kez kist olmuşumdur onu da adetle attım zaten. Doktorlar bu konuda dağa açıklayıcı olacaktır. 4 kez de aşılama oldum. O sebeple klomen ve aşılama süreçlerini oldukça iyi biliyorum. Kesinlikle doğru doktorla bir kaç kez klomen denenmemeli diyorum.

Doğrudur herkes bir değil benim gittiğim doktor demek pahalıydı muanesi 1500 zaten iğne hap yine 1200 tutuyor ee tekrar gidince Bi muayene yine ödüyorum bana demişti kist olmuş sende kontrol hapı yazdı oda 400 liraya almıştım tekrar gidince tekrar muayene yani Bi 7 bin felan gitti benden Bi iki kere deneseydim aşılama kadar para giderdi ondan öyle yaptım

Aynen canım doktordan doktora fark ediyor baya. Senin ne güzel, maşallah aşılaman tutmuş benim 4 aşılama bile tutmadı. 2. Tüp bebek denememde çok şükür hamile kalabildim. Allah isteyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah.

Amin ne güzel Allah kucağımıza almayı da nasip etsin

Ben çatlatma iğnesi femara denedim olmadı aşılama denedim oldu tabi aşılama çatlatma ve klomen göre daha etkili direkt gönderiyorlar ya yumurtaya o yüzden
Peki belli bir ay klomen-femara vs deneme prosedürü var mı yoksa doktorunuza aşılama yaptırmak istiyorum dendiğinde kabul ediliyor mu

Peki belli bir ay klomen-femara vs deneme prosedürü var mı yoksa doktorunuza aşılama yaptırmak istiyorum dendiğinde kabul ediliyor mu
Devlette nasıl işliyor bilmiyorum da özelde doktorunuza derseniz ben direkt aşılama istiyorum o size söyler zaten aşılamaya gerek yok yumurtan iyi vs vs yani durumunuza göre size fikir yol çizecektir doktorunuz, ben aşılama tutar mı işe yarar mı vs sorduğum da doktorum istersen tekrardan femara + çatlatma deneyelim dedi istemedim aşılama yaptım

Özelde gidiyorum o zaman bende bi sonraki gittiğimde söyleyeyim çünkü klomen gonalf vermişti bu ay kist oldu. Aşılamada da bu ilaçlar kullanılıyor mu ? Amh baktırmadım ama yumurtaların iyi demişti 6 aydır denediğimiz için bu ay klomen başlamıştı doktorum.

İkisi farklı şeyler hap ve çatlatma iğnesi sadece hapı doktorun dediği sürede kullanıp dediği zaman iğneyi yapıyorsunuz kendiniz deniyorsunuz. Aşılama ise yine sizin yumurta durumunuza göre size klomen hap veya femara hap veya gonal f iğne vericek doktor onu da belli aralıklarda içip size aşılamayı yapmadan 1 buçuk gün önce çatlatma iğnesini vurun diyecek sonra aşılama günü eşiniz numune vericek labavoyuarda yıkanacak güçlüler seçilecek doktor da onu alıp size iki dakikalık Bi işlem ile Rahme direkt yollayacak. Evet dediğiniz ilaç iğneler aşılama işleminde kullanılıyor yani

Çok teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…