Klomen kullanıp gebe kalan pkolu var mı?

MehmetinAnnesii

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2024
484
216
merhaba adetimin 2. günü klomen başladık bu çarsamba kontrolüm var. klomenle hamile kalan arkadaslar doktor ilişkiyi ne zaman kac gün arayla önerdi ? catlatma iğnesi oldunuz mu? kac mm oldu yumurtanız?

Klomen kullanıp hamile kalanları duydum ama bence femara gerçekten daha.iki klomer iki femara sonrası hamile kaldım.klomerde daha çok yumurtam vardı daha da büyüktü ama kalitesizdi sanırım nasip olmadı .bana günaşırı önermişti hep.çatlatma iğnesini son femara kullanışımda piyasada olmadığı için uygulamadım. Diğer tüm tedavilerimde çatlatma ve duphaston kullanmıştım.her doktorun ayrı bir tedavi uygulaması oluyor ,her vücutta da ilaçların etkisi farklı oluyor denemeden bilemezsiniz

Merhaba bu sürece yeni başlamışsınız umarım işe yarar , ben 6 senelik evliyim 2 yıla yakın pkodan dolayı sadece adetimi düzenlemekle geçti ve uzun uzun süre de klomen kullandım pkoda klomen pek faydalı bir ilaç değil ufak kistler yapar ve adetle atılır. Yumurtaların çoğu birden geliştiriyor ve birden hepsi sönüyor ardında sadece bi kaç tane yumurta büyük kalıyor onlarda ya kocaman oluyor yada yetersiz kalıyor kocaman olması çok kaliteli olduğunu göstermez önemli olan kaliteli yumurta gelişmesi Buda çok nadir oluyor. Toplamda 4 kez çatlatma denedim. Size önerim Femara ile denemeniz klomen çok iyi bir ilaç değil. Israrla doktorlar klomenin üzerinde duruyorlar yıllarca klomenden başka ilaç yokmuş gibi davranıyorlar Bunun sebebi de müşteriler hastalar güzelce gel git yapsın bol bol ceplerinden para gitsin muayeneye felan .. başka açıklaması olamaz daha başarılı bir ilaç varken sürekli klomen olması absürt geliyor .. ayrıca ben pkoluyum sorun bende benim çocuğum olmuyor diye sakın takıntıya girmeyin bütün doktorlar kadın olmasına rağmen onu geçtim , ya Allah’ın bir kulu demedi hanımefendi pkolu olmanız gebeliği zorlaştırır ama imkansız kılmaz. Eşiniz bakılsın belki de problem eşinizde diyen olmadı evliliğimin 4.cü yılında öğrendim ki eş faktörü var yani eşimin sperm kalitesi yok ! Ee nasi gebe kalayım ben kaliteli yumurta yok canlı sperm yok olayın yüzde 80ni eşimden kaynaklı yani lütfen Stress olmadan ve eşinizle birlikte hareket edin. Kilo varsa beraber verin tedavi görüyorsanız beraber görün test verecekseniz beraber verin vitamin içiliyorsa eşinizde içsin bu tek başına olabilecek bir şey değil ve bunları koskoca tüp bebek merkezi akıl edip söylemedi beni iyice bir üzüp paramı güzelce yiyip sonra da beni başından attılar. Tüp bebeğe zorladılar eşime hiç test yapmadan.. fakat beni bir üroloji umutlandırdı bu durumu doğal yöntemlerle toparlayabileceğimizi ve acele etmememizi önerdi şuan eşimin spermlerinde okadar iyi gelişme varki. Hem iyi doktorla devam edin hemde beraber hareket edin derim.

Bu arada klomen veya Femara kullanmadan önce Duphaston kullanmanızı öneririm eğer adet sorununuz varsa düzensizlik gibi onunla da hamile kalan çok hem adeti düzenliyor hemde gebe kalmayı kolaylaştırıyor sebebi içindeki progestandan kaynaklı. Klomenle hiç hamile kalınmaz demiyorum ama çoğunlukla başarısız bir ilaç kalan mutlaka vardır. Ben evliliğimin başında klomenle 1 tane kimyasal gebelik geçirdim oda zaten yumurtanın kalitesiz olduğunun kanıtı sağolsunlar klomen verdi de verdiler öyle oldu.

merhaba acıklamanız için tesekkürederim.bu ay klomen içtim diğer ay olmazsa famera isteyeyim.yumurta kalitesini arttırmak için soğan suyunada basladım bakalım.birde hayıt özü içecegim.internetten sipariş verdim.haklısınız bu ay klomenle oldu bakalım yum urtlama olacakmı yarın ultrason olacagım.adetimde daha tam bitmedi.bekliyorum.ama ümitliyim.insallah gönlünüzce olur hersey

merhaba bu ay bende duphastonla adet oldum.famerayı herkes söylüyor.diğer ay ona gececgim eger olmazsa.doktor degiştirip.kaliteli yumurta için hayıt özü içecegim ve soğan kürüde basladım. tüm tuşlara bastım acıkcası.yarın kontrol var büyuyüp büyümediğine bakılacak.haklısınız iyi bir doktora ve merkeze denk gelmekte şans.insallah şansımız iyi gider emekler bosa gitmesin.cok tesekkürediyorum uzun uzun acıklayıcı yazdınız hersey güzel olsun sizin için.

Kuzum yanlış anlama beni eğer pko varsa ve erkeklik hormonun yüksekse hayıt kullanma derim hayıt erkeklik hormonumu yükselti ve sonra ben adeti toparlamak için çok uğraştım beni mahf etti o gün bugündür otlu şeyler asla kullanmıyorum evet bitkisel ve fonksiyonel şeylerden yanayız ama bazı kişilere hiç yaramıyor bu sefer de onunla uğraşma diye söylemek istedim . Hayıt yerine dilersen İnositol iç hem gebeliğe yardımcı hemde yumurta kalitesini arttırıyor takviye vitamin olduğu için hiç zararı yok gebe kalana kadar içebilirsin ben haplarla zor adet olabilen biriydim senede 3 kez zor adet olurken şuan insülin direncini kontrol altına alarak ve sadece İnositol sayesinde adet oluyorum pko da ne iyi gelip gelmeyeceğini gözlemlemelisin doğal beslen mesela paket gıdayı hiç sevmez hep hormonları bozar.. bol bol su iç hem enfeksiyon engellemiş olursun hemde yumurtalıkları çalıştırıyor su. Yürüyüş yap hergün 20 bin adım atardım yumurtalıklarım nasıl çalışmaya başladı anlatamam sana hiç yumurtlamam olmuyordu artık iğnesi ilaçsız ben yumurtlama görüyorum

Bende pcosum klomen bir kere denedik fakat asla yumurtam büyümedi benim yumurtalıklar çok inatçıymış bir sonraki ay femara kullandım yine inatçı çıktılar dr bu sefer direncim kırılsın diye glifor içmemi önerdi içtim yumurta iki tane büyüdü biri 18+5 16 olmak üzere iki tane iğne vuruldum fakat başarısız oldu 3 ay ara verip tekrar femara +glifor +bebe aspirini kullandım bu kez bi yumurtam 17 mm oldu çatlatma oldum yine bu kez sonuç pozitif 7 haftalık gebeyim ama boş gebelik mi diye korkuyom

hayırlı olsun süper bir haber insallah saglıkla kucagınıza alın.klomen bu ay olmazsa diğer ay famere isteyecegim bende.bugün baktı doktor ama büyümemişti yarın bir daha bakalım dedi.soğan kürüne başladım bende bide bu ürünü aldım içmeye başladım. famera ile gebe kalan cok insallah saglıkla devam eder kucagınıza alırsınız tesekkürederim

haklısınız neyin nasıl etki edecegini bilemiyoruz hapı bıraktım ama karısık bitki özü içeren bir surup aldım burdan bir pkolu arkadas onla gebe kalmıstı.sogan kürüne basladım.inostol ve gliforda içiyorum kuzum. diğer ay fameraya gecmek istiyorum eger olmazsa.bakalım her tusa basıyorum.beslenme su ve yürüyüs yapacagım cok tesekkürederim.güzel bilgileriniz için.aynı sıkın tıları yasıyoruz.masallah bol bol yumurtlayalım

Çok iyi ilaçların herşeyin varmış zaten bol şans diliyorum inşallah tutar olur birgün hayırlısı olsun Rica ederim Bu arada

İnşallah rabbim sana da nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…