Klomen kullananlar

Micy30

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2022
21
9
29
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde doktora gittim 1 senedir çocuğumuz olmuyo diye hormonlarıma baktırmak istedim o zaman adetimin 2.günündeydim. Doktora anlattım ultrasonla yumurtlarıma baktı gayet güzel gözüküyor yumurtaların Bi sıkıntı yok dedi. Sana klomen yazcam adetin 3.günü yani yarın başla 5 gün aynı saatte 1 tane iç bırak sonra zaten adetin biter eşinle ilişkiye gircen dedi bu şekilde 2 3 ay kullan. Adet olduğunda 3. Gün başlarsın hapa 2 3 ay böyle devam et dedi. eğer adetin gecikir bişey olursa gel dedi. Benim gibi bu şekilde kullanan var mı klomeni?

Çoook kullandım bacım daha yararını görmedim nasip ama bunla hamile kalanlar var doktor sana bu hapı verip eve toplayamaz bu arada sürekli aldığında gidip ultrasonda takip etmesi gerek yumurtlama olunca aana ilişki günleri söyleyecek bu hapı kontrolsüz alma sancıların olabilir eğer çağırmaydıysa da mutlaka ovulasyonla takip et günleri kaçırma ayrıca randevu iste vermediyse şimdiki doktorlara bişey demeden bişey yapmıyorlar çok sinir bozucu

Anladım. Bu ay bir kullanayım sonrasında konuşurum kendisiyle irtibat halindeyim randevu istemeden çıkıp gidebiliyorum kabul ediyo kendisi. Kötü Bi durumda olursam direk giderim teşekkür ederim bilgilerin için. Ben ovulasyon testi yapıyordum doktora gitmeden önce 5 6 ay yaptım hatta sürekli de yumurtlayp çatladım onunda dediği gibi yumurtalarım da Bi sıkıntı yok sadece destek amaçlı verdi diye düşünüyorum ilişki konusu da ilacı bıraktıktan sonraki hafta önemli diye biliyorum bu haftayı değerlendiricem ara ara bakalım.

Peki siz kullanan biri olarak ben adetim yeni bittiği için ilacı da 5 gün kullandım bitti zaten normal 1 ay sonra mı adet olucam yoksa yumurtlamadan 17 18 gün sonra hemen mi olucam nasıl oluyor adet konusu bidahaki ay bebiş olmazsa tabi

Hayırlısı olsun mutlaka kullandıktan 5 gün sonra kontrole gidip kaç yumurtan oluşmuş baktırmalısın bu ilaçlar çoğul gebelik yaptırıyor bu yüzden riskli olabilir randevusuz kullanmamanı öneririm durumuna göre tedavi devam etmeli çünkü..

Normal adet gününüzde adet görüyorsunuz adeti etkilemiyor bu ilaçlar çoğu zaman kist yapabiliyor bu ilaçları kontrol altında kullanmak lazım bu yüzden yazdım zaten kist oluşur ve büyük olursa adette gecikme de yapabilir genellikle adetle atılır ama..

Anlıyorum. Dediğim gibi ben kafama göre kullanmıyorum doktorum ilk mesajımda yazdığım gibi kullanma şekli önerdi kontrole filan çağırmadı değişik bişey hissedersen yada bir gecikme gel dedi. Yani ben kendi kafama göre alıp kullanmıyorum onun önerdiğini yapıyorum kendimi kötü hissedersem adetime alakalı öncesi sonrası direk giderim zaten. Bazıları ilacı bıraktıktan 17 18 gün sonra adet oldum gibi mesajlarını okumuştum da o yüzden sordum normalde de zaten yumurtlamadan 2 hafta sonra adet oluruz ya mantıken

Anladım canım hayırlısı olsun

Merhaba ben de pazartesi başlayacağım. Benim de hormonlarımda dengesizlik vardı. Proloktin yüksekti ilaç verdi kullandım. Adet oldum şimdi üçüncü günü. Adetin 5. Günün de başla, 5 gün kullan, 6. Gün gel kontrol etmem gerekiyor dedi. evliliğimin 3. Yılı, Klomeni İlk defa kullanacağım. Bakalım nasıl olacak hayırlısıyla inşallah olur.

Selamün aleyküm kızlar Şubat'ta yazmışsınız bende dün başladım klomenede burayada bakayim dedim burayı gördüm merak ettim sizleri hamile kalan var mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…