Çocuk Hastalıkları Klinik bera testi yaptıranlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

arzu tekin colak

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2021
5
2
28
Merhabalar hanımlar sizlere danısmak istediğim bir konu var öncelikle 4 aylık oğlum var ve yenidoğan yapılan işitme tarama bera testinde 4 kere geçemedi işitme testinden kaldı daha sonra diger bir üst test olan klinik bera testi abr yapıldı uyutularak yapıldı ve ağır işitme kaybı var dediler 95 desibelde v dalga yok ancak doktorumuz 6 aya kadar test sonucu yanıltıcı olabılır dedi sizlere sormak istediğim böyle bir durum yaşayıp klinik bera testi uyutularak yapılan teste olumlu sonuc alan var mı işitme kayıplarınız kaç desibeldi sonradan düşüş yaşıyan var mı gittiğiniz doktor yapılan işlemler nelerdi bana yardımcı olursanız cok sevınırım şimdideden çok teşekkür ederim

Geçmiş olsun canım, Bera testi için bize de randevu verdiler iki ay sonraya. Peki bebiş nasıl uyutuluyor?

Tekrar merhaba canım durumunuz nasıl oldu?
Ben bebeğimi doğum yaptığım hastanede ikinci kez işitme testi yaptırdım bu sefer iki kulak da geçti ama yoğun bakımda yattığı için illa bu bera testini yaptırın diyorlar

Merhaba bizim durum aynı beklemedıyiz pazartesi günü emar cekılecek suanlık kulaklık kullanıyoruz o ısıtme testlerıne guvenmeyın hastanede bı bayanla denk geldım ilk cocugu ısıtme kayıplı ıkıncı cocugu degıl ucuncu cocugu ıse ıstıme testlerınden gecmıs ancak kadonın farketmesı sonucu bera testıne gotmos ve ıstıme kaybı cıkmıs sız ıhmal etmeyın mutlaka gidin

Benimde özel gereksinimli kızım var 3 yaşında özel eğitim alabilmesi için Bera testi istediler ama kulağına takılan şeyler yüzünden uyandı sürekli çektiremedik anestezili olmuyo dediler ertelendi

Benimde özel gereksinimli kızım var 3 yaşında özel eğitim alabilmesi için Bera testi istediler ama kulağına takılan şeyler yüzünden uyandı sürekli çektiremedik anestezili olmuyo dediler ertelendi
normalde bera testini 3 aylıkken isterler siz biye geç kaldınız acaba

normalde bera testini 3 aylıkken isterler siz biye geç kaldınız acaba
O dönemler daha ağır hastalıklar yaşadık yoğun bakımlar hastaneler.... İlk çözger raporunda kbb doktoru gerek görmemişti. O zaman 7 aylıktı.3 aylıkken istendiğini ilk defa duyuyorum. Takipli olduğumuz Dr gerek görmedi. Arkası dönükken seslenince bakıyorsa gerek yok demişti. Ama bu rapor için illa çekilsin isteniyo sağlık kurulunda

anladım Rabbim acil şifalar versin inşallah

Kızlar bebeğim 4 buçuk aylık yenidoğan döneminde işitme testini geçmişti şuanda oyuncaklarına tepki veriyor ama ben seslenince dönmediği için doktor tekrar test istedi. Bu durumu yaşayan yada bir bilgisi olan var mı?

4.5 aylık bebek döner miymiş ismine hiç bilmiyorum arkasında durup oyuncak falan ses yapsanız. Ya da uyurken ses olunca uyanıyor mu dikkat ettiniz mi bera testide çok zor ya biz iki kez gittik uyutamadım çocuğu geri geldik. Özel gereksinimli kızım yenidoğanda çok şükür geçmişti ama konuşma için bera testi istediler anestezili olacakmış o yüzden şuan için istemiyorum sese tepkiside var Dr bekleyelim dedi

Merhaba İstanbul da devlet hastanelerinde yapılıyor mu bu test? Nasıl randevu aldınız acaba?

Merhaba konuşamadığı için mi istendi acaba? İşitme kaybı var mı emin olmak için?

Merhaba konuşamadığı için mi istendi acaba? İşitme kaybı var mı emin olmak için?
Merhaba çözger raporunda bazı kbb doktorları bera testi istiyor down sendromlu kızım. Down sendromu olunca konuşma zaten geç oluyor devlet hastanelerinde kbb ye randevu alıp gidiliyor normalde kbb test için yönlendiriyor, odyoloji bölümüne gidiliyor onlarda test için randevu veriyorlar bazı bebekler güzelce uyuyor ama kızım kulak içine takılan şeyden aşırı derecede rahatsız olup derin uykusundan uyandı çekim gerçekleşmedi. İşitme var ama ne derece işitiyor çocuk özel gereksinim (engelli) raporunda belirtilmesi lazımmış. Farklı bir hastaneye gittim orada bera istemediler ve raporu çıkarttık. Eğitimlere ve rehabilitasyona gidebilmek ve sosyal haklardan yararlanabilmek için bu rapor şart

Anladım teşekkür ediyorum. Allah kolaylık versin. Evladınızı sizlere bağışlasın.Ne özel bir insanmışsınız ki Rabbim size bir melek göndermiş

İsim olarak değil ben seslenincede dönmüyor oyuncaklara bazen tepki veriyor bazen vermiyor. Uykusundan ses olunca uyanıyor derin uykuda değilse

İsim olarak değil ben seslenincede dönmüyor oyuncaklara bazen tepki veriyor bazen vermiyor. Uykusundan ses olunca uyanıyor derin uykuda değilse
Anladım önlem amaçlı yapılmakta fayda var ileride konuşmasını falan etkilermiş konuşma için ses frekansları farklıymış az duyunca konuşmada gecikebilirmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…