Kizlık zarı

Evlenmeden 1 gün önce yaptırman gerek bildiğim kadarıyla.
Çünkü yapay bişey sonuçta dayanmıyor sadece bir kaç saat kurtarır.

Bu yoruma bi anlam veremedim ne alaka??

Çok özel bir anlam taşımıyor aslında. Kadınların bekaret konusunda dikkatli olmasını öneren arkadaşa aynı hassasiyeti erkekler için de düşünmesi gerektiğini hatırlattım. Yani burada tek suçlu kadın değildir erkekler de kadınlar kadar hassas olmalıdır bu konuda.

Va
tabiki öyle fakat kadın da kendini korumalidir ben tutucu bi kafa yapısına sahip bi insan değilim ama toplum ne ara bu kadar rahat hale geldi kızlık zarı dikimini konuşur hale gelmişiz

Va
tabiki öyle fakat kadın da kendini korumalidir ben tutucu bi kafa yapısına sahip bi insan değilim ama toplum ne ara bu kadar rahat hale geldi kızlık zarı dikimini konuşur hale gelmişiz

Kadın kendini korumalıdır diye bir şey yok. Kadını kendini koruyacak hale getiren sisteme karşı durmak var hanımefendi.
Kadın cinselliği tek başına yaşamıyor. Eğer erkekler evlilik öncesi cinsellik yaşıyorsa kadın da yaşayabilir.Aksini iddia eden ne hukuki ne de dini bir dayanak yok. Sizin bu şekilde savunma yapmanıza sebep olan Din kuralları erkeğe de bu hakkı tanımıyor. Ve üzgünüm aksini söylemek sizi mutlu etse de siz tutucu,aşırı muhafazakar birisiniz.
Kadın ve erkek eşitliğine ikna olduğunuz gün bu sıfatı da üzerinizden söküp atarsınız.

Böyle düşünerek sadece buna olumlu bakarak sadece gençlere kötülük yapmış olursunuz ki toplumda hala bakirelik önemli bi yerde. Önemli değil diyen erkek bile bunu sizin yüzünüze vurur yeri gelince. Bunu yaşamaya ne gerek var? Namus kavramı için bu kadar tutuculuk normal bence. Senle evleneceği bilmedigin her erkekle yat düşüncesini benimsetmek mi amaç ben bunu da anlamış değilim. Erkekler istediği herşeyi yapar diye birşey yok ama kadın bunu istemezse erkekte zorla yapmıyor sonuçta. Artı madem doğal birşey neden bunu yapan kızlar gelip burda çözüm arıyor çözüm de aramayın nasılsa doğal birşey diyelim

Konu cevabin disina cikmis.İnternetten falan arastirin kararliysaniz mutlaka doktor bulursunuz.Hakkinizda hayirlisi olsun.Sevgiler...

Bu zamanda niye kalmasın böyle şeyler? Batılılaştık diye karakterimizden de mi ödün verelim?

Doktor tavsiye edemem. Buna değer veren birini kandırarak bir ilişki yaşayamazsınız. İlişkinin temelini yalanla kurmamalısınız bana göre. Yaptıysanız bir hata, arkasında durun. İstemeyen birlikte olmaz, isteyen de yargılamaz.

Çok doğru en azından dürüst olmak gerek

Arkadaslar iyi geceler bende ayni konuyla geldim ankarada dikim islemi yaptirip sikintisiz atlatan arkadaslar varsa yardimci olabilirmi yargilara acigim olan oldu çozum bulmaya calisiyorum lutfen bilgisi olanlar yardimetsin

Konu hakkında bilgim yok, Jinekoloji bölümünde olabilir, sorunun cevabını burda bulamazsın bence. Konuyla ilgili de şunları söylemek istiyorum; yaptırmanı asla kınayamam. Bu toplumun ikiyüzlü, riyakar kadınları ve erkekleri bunu yaptırmanı sonuna kadar hak ediyor. Sevgilisiyle yakınlaşanları kınayan, onları ayıplayan ama aynı hassasiyeti erkeğe göstermeyen, erkektir yapmıştır diyen ikiyüzlü kadınlar ve kendi her haltı yemesine hatta paralı kadınlara gidecek kadar alçalmasına rağmen kimsenin eline eli değmemiş kadınla evlenmek isteyen ikiyüzlü erkekleri bu insanları bu hale getirdi, diktirmek isteyecek hale getirdi. Sana hak veriyorum. Sakın dürüst olacağım diye mesnetsizin birine bu sırrını açma seni değil kabul etmek ayaklarının altında çiğner. Kendini kimseye ezdirme.

Erkeğe birşey olmaz olan kıza olur diyen bir toplumdan ne beklenir ki ?
Erkek tecrübe edinir evlilik öncesi birlikte olur kadınlarla ama kadın kendini sadece erkeğine adamali..
Bi de orda burda yatıp kalkan erkeklerin, kızlık zarına önem vermesine ne demezsin..
Namus haysiyet sadece kadına var sanki. Başta kendi es dostumuz özellikle kadınlar erkeğin namusu olmaz diyorlar..
Cahil olmak ne kötü Rabbim..

Bana tek mantıksız gelen şey “ bu kadar önem veriyorsunuz bekarete, nasıl oluyor da kolayca cinsellik yaşıyorsunuz?”
Bu bana çok tuhaf geliyor. Ayrıca bakir insan bakire birini isteyebilir, bakire bir kadın da bakir bir erkek isteyebilir. Sorun zar değil ki, daha önce cinsellik yaşamamış biriyle olmak istemek insanların en doğal hakkı. Ha ama bu kandırılarak olmamalı. Mesela zar dikimi yaptınız diye bakire olmuyorsunuz ki. Erkekler de ne kadar doğruyu söyler bilemiyorum. Gerçi erkekler çekinmiyor ki evet yattım diyorlar ne de olsa onları bu şekilde alan çok var. Yine onları bu pis zihniyete iten kadınlarımız maalesef. Erkek yapınca kadın kabul ediyor ama kadın yapınca erkek kabul etmiyor. B.k gibi bir şey resmen.
Neyse bu zar dikimi herkesin kendi kararı, kocaman kadınsınız ve ne yapacağınızı da en iyi siz bilirsiniz.

Konu sahibine gelince de ben böyle bir durumda dürüst olmayı seçer operasyon olmazdım. Kendi benliğim için beni seven erkeği beklerdim..
Bacak arasından daha mühim yerler var.. Mesela kalp..

E hiç birliktelik yaşamamasına rağmen kanamayan veya esnek olan zarlar var. Hatta kimilerinde doğuştan zar yok. Yani illa kanayacak diye birşey yok ki. Bence ameliyat da herşeyi çözen birşey değil.

Ya şimdi yaşamayanlar yaşayanları topa tutulacak. Ne gerek var? Kimsenin ahlak bekçiliğini yapmaya gerek yok, öyle yada böyle yaşayan da yaşamayan da evlendi. ne az sevildi nede daha çok değer gördü. öyle olsaydı, bakire evlenip, kocasından başkasına bakmayanlarda kadın cinayetine kurban gitmezlerdi. o yüzden kendinize bakın, içinize,kalbinize... zira orda aşağıdakinden daha önemli bişey var “vicdan” o size zaten elbet doğruyu yaptırır.

Öncelikle bazı şeylerin zamanı vardır, ve bu zaman beklenmelidir. Ve bu kız yada erkek için aynı şeydir değişmez, bakmayın siz toplumda namusun sadece kızlara özgü algılandığına. toplum böyle baksa bile Allah'ın adaleti değişmez.
Tamam bir hata yaptınız, hemde büyük bir hata, fakat Allah'ın affediciliği sonsuzdur, siz yanlışınızda ısrarcı olmadan samimi bir şekilde tövbe ederseniz Allah sizi affedecektir. Allah affettikten sonra tertemiz bir insansınız, bunun ötesi yok.
Fakat şuan yapmayı düşündüğünüz şey böyle olmayacak, zira siz eşinizi kandırma girişimi içersindesinizve ve "kul hakkına" gireceksiniz, ve o kul hakkını helal etmedikçe Allah'da sizi affetmez. Böyle bir şeyide evlendikten sonra muhtemelen asla itiraf edemeyeceğinize göre hak sahibininde hakkını helal etmesi gibi bir durum olmayacak.
Kaldıki eşim dediğiniz, çocuğumun babası dediğiniz insanı bir ömür kandırmayı siz kendinize nasıl layık görüyorsunuz?
Olay burada kızlık zarı meselesi değil, Kaldıki zarı sağlam fakat yemediği halt kalmamış o kadar çok insan varki, Allah asıl bunlardan korusun. Burada asıl olay bir insanı kandırıp kul hakkına girmemektir. Katılın yada katılmayın fakat o kişinin karar verme hürriyeti vardır ve daha önce birliktelik yaşamış birini istemeyebilir, bu onun özgür iradesidir, siz buna onu kandırıp müdahale edemezsiniz. Ederseniz bile o kul hakkı mutlaka sizden sorulur, ama bu dünyada ama ahirette, mutlaka sorulur.
Size tavsiyem dürüst olun, Allah'a sığının, mutlaka sizi seven eşinizi bulacaksınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…