Kızlık zarı dikilince kanamıyomu?

Adamdan hiç bahsetmemiş ki.
Belki adam da bakir ve bakire kız istiyor.
Gayette hakkı var yani.
Neden bu zihniyettekiler kandırmayı hakediyor dediniz?

Konu sahibi zaten nişanlım daha önce kaç kişiyle yatmış ama benim bakire olmamı istiyor deseydi, kimse kıza yüklenmez adama kızardı.

Bu arada konu sahibi, nişanlım sana kız çıkmadı geri gönderdi derken bunu iyi yaptı diye mi anlattı?
Yani o anda konuşsaydın keşke tam konusunu da açmış, deseydin belki esnekti herkeste kanama olmaz. Neden emin oldu da gönderdi.
Gerçi ben olsam dan diye sorarım, olaki benim de kanamasa sen de beni mi göndereceksin diye? M Mervemsi888

Zihniyet çok önemli.
Bu şekilde olup, üstüne 5 yıl evli kalıp, çocuğu olup bosaninca zaten kız değil diyen birini tanıyorum. Rezillik.

aslında ne kadarda aynı şeyleri söylüyoruz... ben sadece bu zihniyetin bir masumla evlendirilip o masumun hayatının karartılmasına karşıyım. bir masumun bu zihniyetin eşi olmasına, ve zihniyeti eşim diye koluna takıp gezdirmesine karşıyım. bu iğrenç toplumda bari biz topluma karışıp bu topluma katkı sağlayarak bu zihniyetin devamına katkı sağlayarak devamına vesile olmayalım.
konu sahibi bir yanlı yapmış, ve evet bunu söylemek bana düşmez ama bu zina yani ve bunu yapmış. şimdi bin pişman tövbe etmiş tertemiz bir insan. bunu istemeyen zihniyet kendi kaybeder, ve bu temiz insan zaten bu zihniyetten çok daha iyilerine layık.
kaldıki tekrar söylüyorum, kişinin kendi düşüncesi özgür iradesidir, biz buna müdahale edemeyiz. haklı yada haksız olabilir, fakat düşünce özgürlüğü şahsidir. bu zihniyeti istemiyorsak ondan uzak durmalıyız, aksi hali ancak onu besler ve bizide yalancı ve haksız yapar.

Son düzenleme:
Evlenmeye teşvik etmiyorum mesajlarimi okursanız bu zihniyeteki biriyle evlenmemesini zaten söyledim lütfen iyi okuyun...
tamam, demekki ben yanlış anlıyorum. kusuruma bakmayın. umarım yazdığınızı diğer okuyanlarda yanlış anlayıp bu zihniyet bunu hak ediyor ve hak ettiğini verip onu kandırıp evlenmeliyim diyerek kendi hayatını karartmaz.

Doğru diyorsunuz aslında ama sıkıntı şuradaki,bazı kadınlar ''aşık oldum,ama çok seviyorum'' kafasında olduktan sonra adamın ne düşündüğü,ne zihniyette olduğu pek önemli olmuyor.
Ben anlamıyorum öyle insanları.Bir insan kendisine,kişiliğine,geçmişine saygı göstermeyen birini neden ısrarla yanında ister ki ? Evlilik bu kadar mı önemli yani ? Değil bence...

Yani diktirmek çözüm değil gördüğünüz kadarıyla
Orjinal zarlar bile bazı kişiler de ilk ilişki de kanamıyor iken

Benim de ertesi gün tuvalette kan geldi mesala

Yani bu zihniyette erkekle
Mümkün değil bu sorunu aşamazsınız

Tek çareniz ayrılmak gibi görünüyor

Evet hak ediyor insan evl3negi insandan güvenilir olmasını iyi günde kötü günde yanında olmasını destek olmasını istemeli beklemeli bakire olmasını değil. .. Bunu sormak dahi sacmalik

İşin zina kısmından bahsetmek istemiyorum dini tarafa çekilebilir... bahsetmek istediklerim bunlar özelliklerden konu sahibi bu zihniyetteki adamla evlenmesin ki ilerde evlendiği kişi bu baskıyı evladı uzerinde de kurabilir işte o zaman pişman olu konu sahibi.. Gerçekten o zaman canı çok yanar...

bu devirde tecavuzcusuyle evlenmeye zorlanan kadinlar oldu.. tecavüz ettiğiyle evlenmesi karşılığında cezasi azaltacak hukuk sistemi uygulanmaya calisildi.. Bilmem kaç kişinin tecavuzune uğradığı için tahrik iddiasıyla küçük bir kız çocuğu suçlandı.. kundakTakı bebek tecavüz edilip öldürüldü.. Bu zihniyeti sorgulamaniz gerekirken hâlâ neyden bahsediyorsunuz... bakirlik bakirelik hakkiymis isteyebilirmis

evet. ama maalesef niyetli olduğu şeyi yapıp amacına ulaşırsa hem onu en çokta kendisini kandırmış olacak. bence bu yalanla kirlenmeye değmez, bu yalanla bir ömür yaşayıp boynu bükük dolaşmaya değmez. artık konu sahibi kendisi bilir.
işin dini kısmı olacak bende bu konuya girmek istemiyorum ama şunuda eklemem gerek. eğer dini kısmından bakarsak, toplumdaki iğrenç çifte standarda bakmadan, töre vs gibi zırvalara takılmadan sırf dini hassasiyeti olan bir insan zina yapmış birisini istemeyebilir. bu çok doğal hakkıdır. fakat bu durumda şöyle bir durumu doğurur, eğer günah sahibi kişi günahından samimi bir şekilde tövbe etmiş ise o günahı hiç işlememiş kadar masumdur, zira Allah sonsuz affedicidir, ve o dini hassasiyeti olan kişide bunu zaten bilir ve Allah'tan korkarak tövbe etmiş bir insanı asla hor görmez. çünkü baştan beri bahsettiğim kul hakkından korkar. işte konu sahibi kişiyi hak eden bu tür insanlardır.
umarım anlatabilmişimdir.
konu sahibi hakkındada hayırlısını dilerim.

Gunahsiz insan varmı ☺ böyle hassas bır konuya gelince Gunahsiz insan yoktur.. ben ahlaki ve etik adil olması gereken kısmından bahsettim... namusUn kadınların üzerine bu kadar yüklenmesi sebebiyle kadinlar bazen istemediği evliliklere maruz kalıyor. . Bakarken hiç cinsellik yaşamayan bir kadına cinselliğin çok acı verdiğinden o kadar abartılı bahsediyor ki kadın cinsellikten ilk gece Cok aciyacak korkusundan vajinusmus oluyo... Erkek bakire kadinla evlenmek istiyor fakat evlendikten sonra bu durumdan şikayet ediyor bakire olan cinselliği yaşanamış bilmeyen kadından yatakta ustalık bekliyo... bakire olsun ayni zamanda yatakta usta çelişkiye bak.. Neyse daha özele girmeyeyim

Evet, aslında iş " insan" olabilmekte. Günahkara bakıp günahkar olmadan sadece kendi günahına bakabilmekte...
Allah namusu sadece kadına özel kılmadı. Ama maalesef insan bunu istediği gibi değiştirdi, daha doğrusu değiştirdiğini sandı, zira Allah bunun hesabını soracak.
Sohbetiniz için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim sağolun iyi geceler.. Umarım daha iyi anlamisızdır birbirimizi

Ahhh zavallı kadinlar.. hataya düsen iki taraf ama dert kadini sariyor. Gunahi ayri o kadinin gunahi. Diktirmese kocasinin yarin bir gun laf edip etmeyecegi belli degil ya da hemen bosamayacağı.. diktirse kandirmış oluyor diyorlar. Iyi de hangi erkek evlendigi kadina 10 kisiyle birlikte oldum diyor ya da 20 onu bilemicem artik. Bence hatayi yapan diktirsin . Gunahi dusunmeden birseyleri kaybettikten sonra gerisinin onemi yok. Erkekte evlenecegi kadini iyi tanisin..evlenecegi kadinin ruhunda o..... yoksa evlensin bir zara bakmasin namuslu mu diye. Cunku her turlu insan bu hataya dusebilir. Bu diktirme isine iyi bakmiyordum ama soyle bi dusununce erkeklere mustehak

Kadın kadına bu çirkin gerici yorumları yapmamalı ya. “Kimle yediysen o haltı onla evlen “ yazmış şaka gibi gerçekten. Hangi şartlar altında birlikteliği olduğunu bile bilmiyorsunuz acıyorsunuz ağzınızı yumuyorsunuz gözünüzü. Ahlakı namusu bacak arasında arayan erkek müsvettelerinden hiçbir farkınız yok.
Neden böyle bir şey peşine düşüyor bu kadın? Suçlusu toplum. Toplumda kadına yüklenen roller beklentiler. Erkek yapsa çapkın olur en fazla. Kadının adı belli.
Ben böyle birşey yapmadım, kimse için de yapmam. Yaşadığım herşeyin arkasındayım çünkü. Benimle beraber olabilecek tiyniyetteji adam zaten bunu mesele etmez. Edenle işim olmaz. Sizin konunuz içinse, eğer ki can güvenliğiniz yok ise işini iyi yapan jinekologlarda mutlak sonuç alırsınız.

Böyle erkekleri böyle kadınlar yetiştiriyor maalesef

Çok güzel yazmışsınız
Duygularıma tercüman oldunuz

Bakire olsan da kanaman olacak diye bir kural yok, o yüzden bu ameliyatları da saçma buluyorum ben. Birlikte oldum kanamam olmadı diye bu önceden biriyle yattığım anlamına gelmiyor, doğumda kızlık zarı yırtılan var. 2018 yılına gireceğiz hala şunları yazdığıma inanamıyorum.

Soracak bi yapisi var dayisinin oglu ayni olayi yasamis kiz cikmadi die ertesi gun gondermis kizi kendi anlatti bana

Müstakbel eşiniz tam böyle milletin özelini ağzına dolayan, ortamlarda namus bekçisi kesilip büyük büyük laflar eden tipte bir adam sanırım. Böyleleri burnunun ucunu göremez sürekli elalem yanlış birşeyler yapıyor mu diye sağı solu gözetlemekten. Siz diktirseniz de diktirmeseniz de o size inanır üstüne neden bakire eş almanın daha faydalı olduğunu hayatınızdan örnekler vererek anlatmaya başlar sağda solda, dert etmeyin o yüzden.

Bu konuya göre bir yazı

Kadın hamile...Bebek erkekmiş.

Aile mutlu, çok mutlu!

Bebek doğdu, pipisini amcalara gösterdi
.

Amcalarda bayram sevinci.

Dünyanın en gerekli organını gördüler çünkü.

Bebek terledi, çırılçıplak soydular, evde, misafirlikte, mahallede böyle gezdi.

Bu hakka sahipti, çünkü pipisi vardı.

Bebek biraz büyüdü, sünnet olacak.

Davullar, zurnalar, hediyeler...

Çocuk düşündü "Sanırım bu çok önemli bir organ..."

Bunu, aklının en karanlık köşesine yazdı.

Üç beş güzel kız var gittikleri yerde, annesi babası dedi ki:

"Hangisini alayım oğlum sana?"

Çocuk düşündü: "Sanırım karşı tarafa sormaksızın seçme hakkım var."

Bunu aklının en karanlık köşesine yazdı.

Çocuk acıktı, sofrasını varsa kız kardeşleri ve annesi hazırladı. Yemek bitince de topladılar.

Düşündü;

"Sanırım kızlar/kadınlar bana hizmet etmekle yükümlü."

Kalabalık bir yemek daveti, herkes masaya sığamayacak.

Erkekler ve yaşlılar masaya oturdu.

Çocuğu da masaya oturttular.

Annesi ve ablaları yerde oturuyordu.

Çocuk düşündü:

"Sanırım önemli olan erkeklerin konforu."

Servis yapılacak, önce erkeklere yemek verildi, erkekler yardım etmedi.

Çocuk düşündü:

"Sanırım öncelikli olan erkeklerin karnının doyması."

Çocuğun kız arkadaşı oldu. Bütün sülale duydu.

Herkesin ağzı kulaklarında.

Densiz bir amca: "Neler yapacan bahim gızlaraa" dedi.

Çocuğun anne ve babası:

"Oğlumdan iyisini mi bulacak?" dediler.

Çocuk düşündü: "Sanırım en iyisini hak eden benim ve bu yüzden kızlara rızayla ya da rızasız istediğimi yapabilirim."

Çocuk bunu aklının en karanlık köşesine yazdı.

Çocuk büyüdü, arkadaşlarıyla dışarı çıktı, gezdi, eğlendi.

Eve geç geldi, paşalar gibi karşılandı. Kız kardeşi eve geç geldiği için azar işitirken, dövülürken...

Genç düşündü:

"Sanırım eve istediğim saatte girip çıkabilirim."

Genç , bunu aklının en karanlık köşesine yazdı.

Kavga etti, ağzı burnu kan içinde.

Annesi, babası: "Koçum benim, helal olsun" dedi.

Genç düşündü: "Sanırım güçlüyüm ve sorunlarımı bu şekilde halledebilirim."

Bunu aklının en karanlık köşesine yazdı.

Genç büyüdü...

Ama bir türlü "adam" olamadı!

Aklına yazdıklarını uygulamaya koyuldu...

Yazarın notu;

"Hikayeyi bu günkü 'kadına şiddet'le ilişkilendirenler oldu mu aranızda?"

• Derya Kır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…