kızlarr bi bakarmısınız?

beril84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
74
1
merhaba kızlar geçen hafta evde yaptığım test sonucunda gebe olduğumu öğrendim ve kısmetse yarın ilk kontrolüm için doktora gidicem. sizlere bişey sormak istiyorum doktora gittiğinizde ilk olarak ne dediniz yani nasıl söylediniz benim ne demem gerikiyor bide ilk kontroller hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz...

canım hamile olabilirim kontrole geldim dersin, test yaptıgını soylersin. ilk muayne alttan olur, hazırlıklı gitmekte fayda var canım :kedi:

hamile olduğunu söyle ve bence vajinal ultrasona girmene gerek yok..sadece gebelik kesesi görülebiliyor zaten. ben ilk gittiğimde ultrasona almaya gerek olmadığını, 8 haftalıkken gidip kalp atışlarına filan bakmak, normal bir gebelik mi bunu anlamak için ultrasona girebileceğimi söylemişti. ben de öyle yaptım. sen bilirsin yine de. hayırlı olsun bu arada.

Öncelikle inşallah hamilesindir canımm

doktor zaten sorar şikayetin nedir diye sende evde test yaptım pozitir çıktı dersin oda soruları sıralarrr

ailede şeker tansiyon hastası varmı
hangi ameliyatları geçirdin
sakat varmı
vs vs vs bunlar gibi sorular sorar tansiyonuna kilona bakar sonrada tahliller ister folicasit - ağrı kesici ve bulantı giderici haplar yazar gerektiğinde kullanman için

ve ultrasondan bakar alttan bakıcagını sanmıyorum üstten bakar nokta gibin bir kese görür sonrasında 1-2 hafta sonrasına kalp atışlarını dinletmek için çağırı
eer keseyi göremezseeee
yine muhtemelen 1 hafta sonrasına çağırır yani öyle korkulucak endişe edilicek bir durum yok
ama yanına mutlaka hamilelik geçirmiş birisini al çünkü sen ne kadar aklında sorular biriktirsende orada heycandan hepsini unutuyosun :))

bu arad bende kocaelinde oturuyorum sen hangi hastaneye ve hangi doktora gidiceksin canım
ben akademi hastanesinde nuri hüseyinoğluna gidiyorum tavsiye edebilirim eger yakınsan

merhaba sezencim öncelikle teşekkür ederim ilk gebeliğim olduğu için oldukça heyecanlıyım akademi hastanesi çok yakınım ama ben konakta erkan beye randevu aldım gayet olumlu şeyler duyudum kendisi için memnun kalmazsam dediğin doktoru değerlendirebilirm çok teşekkür ederim Allah hepimize bebişlerimizi sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin....

canim ben ilk evde yaptim senin gibi..sonra emin olmak için hemen kan testi yaptirdim..kandada pazitifçıkınca hemen randevu aliip dr.gtimiştim..ben ona gebelik testi yaptim pozitifçıktı dedimzaten ondan sonrasi geliyor..o seni yönlendiriyor..ama benim ulltrasonda görememişti..alttan vajinal ultrasonda bakti.ozaman görmüştü..hazirlikligitmekde fayda var canim..ama sakın endişe etme hamileligin sonunda okadar alttan muayene ediyorlarki alişiyorsun..inşallah hamilesindir ve bebegini sıhatli bi şekilde kucagina alirsin öptümopuyorumnanaktan

şimdi bir iki yorumda alttan muayeneye gerek olmuyor diye gördüm... ben 8 haftalıkken dr karından baktığında göremedi... haliyle alttan baktı... o yüzden tedbirli olmanda fayda var... ve çekinme benim doktorum bebeğe bir sakıncası olmayacak demişti alttan bakarken...

güzel haberlerini bekliyorum... :)

yaw bana sadece ilk muayenede alttan baktılar... sonra bakmayacağım dedi hatta doktorum... :) şaşırdım senin mesajına...

yaw bana sadece ilk muayenede alttan baktılar... sonra bakmayacağım dedi hatta doktorum... :) şaşırdım senin mesajına...

yok canim olurmu..son haftalara girdiginde yani 38.hafta diyelim..alttan çatı muayenesine falan bakıyorlar..sonra sancilarin tutunca mesela..rahim açıklıgına bakmak için alttan bakıyorlar..bunlar için yani..yoksa başka sey için alttan bakmazlar ultrason varken:))ben yanialişrsin okadar cok muayene gördümki alttan.alişmiştim..onun için cekinmesine gerek yok dedim..hergün kac kadina bakıyolar vallakaydirigubbakcemile3

benimde 5. ayıma kadar vajinal ultrasonla baktı doktorum zaten ilk başka bi doktora gittim demiştim karnımdan baktığı için 5 haftalık hamileliğime dış gebelik demişti. Tahir bey alttan bakınca herşeyin yolunda olduğunu söyledi

beril84 canım inşallah hamilesindir öncelikle
dr a gittim kanda b-hcg bakıldı
valla ben vajinal baktırmadan her nekadar bi sakıncası yok deselerde ilk gebeliğimde vajinal usg olduktan 2 gün sonra düştüğü için baktırma derim
bunda da 4-5 haftalık olana kadar kan değerlerime baktırdım 5 günde bir artışı güzel dedi dr um 6. haftanın içndeykende kese göründü 7+4 te kontrole gittim kalp atışlarını gördük

bi problem olmadıkca vajinal usg ye karşıyım açıkcası zaten ben bi hastanede çalışıorum ve bütün hemşire arkadaşlarımda benim gibi düşünüyor tabi bu benim düşüncem drlar zararı yok diyor ama ne biliiim dediğim gibi ilki tesadüftü ama ben vajinal usg ye taraf değilim

doktoruma sormuştum çatı muaynesi yappıyomusunuz diye cihaz 4 boyutlu oldugu için gerek kalmıyor o eskidendi dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…