Çocuk Hastalıkları kızlar yardımm üzüntüden sütüm azaldı:(((

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

glsnz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2010
719
16
herşey üç aylıkken başladı..rota aşısı vurdursammı diye düşünürken kızım h.sonu ishal oldu acilde kaka tahlili yaptırdık rotavirüs çıktı. en çok iştahsızlık ve ishal etkili oldu.çok fazla kusma olmadığı için hastaneye yatmadan yoğun dönemi atlattık çok şükür.nöbetçi doktor doğal bağışıklık dedi bende aşıya gerek kalmadıgı için sevindim. ama kızımn kakası bi türlü düzelmedi hala cıvık ve sümüklüydü.evime yakın olması sebebiyle yakınımdaki hastanenin doktoruna muayeneye götürüyodum. hiç aklımda yokken muayenede hala aşı yaptırabilirsin bu hastalık bi kere yaşanmaz vs. gibi şeyler söyledi.ben aşı olayını tamamen unuttugum için biraz şaşkınlıkla karşıladım.ama bazen basiret baglanması olur insanda bilirsiniz. yogun bakıma çıkcakmış doktor nasıl olduysa iki arada bi derede daha ben aşıyla alakalı bişeyler sormaya devam ederken kızıma çoktan içirmişti bile aşıyı.diyorumya bazen insanın nutku tutulur nebilim en azından araştırırdım normal şartlarda başka doktorlara danışırdım netten bakardım vs.. ayrıca zaten bikez geçirmiştik gene geçirirdik aşıya ne gerek vardı falan.. zaten diğer dozları yaptırmadım.sonra kilo alımı yavaşladı 1.5 kg alan kızım 300 gram almıştı. diş çıkarıyo fln diye düşündük önce.ama sonraki ayda 150 gram alınca iyice huylandım araştırıp geçen hafta çocuk gastrologuna gittim en sonunda.
bisürü şeyin sebep olabileceğini söyleyerek testler istedi.alerji vs. testleri negatif çıktı.. biçok ağır hastalıklarda negatif. fakat kakada reduktan maddeye rastlandı. bu durumda laktoz intorelansı oluyomuş . çıkmayan iki test kaldı onlarda çıkınca tekrar çagırdı ve diyet prog. hazırlıcaz dedi
kaç gündür nekadar üzgünüm anlatamam.çok şükür ağır bişey çıkmadı ama kendimi suçlamaktan vazgeçemiyorum. normalde rotavirüs geçici laktz intoleransına sbp olabiliyomuş ama geçici olsa çoktan geçmesi lazmdı dedi doktor.kızım daha tam düzelmeden bide aşımı bağırsaklarını etkiledi ve kalıcı hale getirdi diye düşünmekten kendimi alamıyorum. ağrı çektikçe gözlerim doluyo.. sütüm bile azaldı kaç gündür( aynı şeyleri yaşayan varmı aranızda geçici olabiliyo mu bu hastalık. kızım hiç dondurma,kek vs. şeyler yiyemicek mi hayatında((

rotavirüs geçiren yada aşıdan sonra benzer belirtiler yaşayan yokmu((

ben bekarım,sağlıkla ilgili yazdıgınız o teknik şeyleri de bilmiyorum ama el hijyenıne çok dikkat edılmesı ve bebegın sütle beslenmeye devam edilmesi gerekiyormus rota virüste. süt arttırıcı şeyler yiyin,internetten araştırın. hem bu kadar panik yapmayın, daha tahlillerin hepsi sonuclanmamış bile. sonuca göre doktor sizi yönlendırır,bu kadar evham yapıp kendı bunyenızı dolayısıyla bebegınızın bunyesını de olumsuz etkılemeyın. gecmış olsun

Allah kahretsin ya,ben şu anda inanılmaz titriyorum,yaşadığım kabusu okudum yazdıklarında.ben rotavirüsle ilgili okuduğum heryere yazdım,insanlar okusun benim yaptığım hatayı yapmasın diye.ben sapasağlam oğlumu götürüp rotavirüs aşısı yaptırdım,hemen birkaç gün içinde sorunlar başladı,sümüksü yemyeşil kaka,inanılmaz karın ağrıları çeken hiç durmadan çığlık çığlığa ağlayan bir bebek,allahım aylarca sürdü,5ay kadar yanılmıyorsam.günde 7,8kez kaka yapıyordu,her seferinde sırtına kadar çıkıyordu,çocuğum gelişimi kilo alımı durdu,aylarca bir gram almadı,hastane hastane gezdik,bir dünya tahliller tetkikler,yok yok yok hiçbirşey çıkmıyor ama çocuk su gibi ishal.reçeteler dolusu ilaçlar antibiyotikler kullandık,ne kadar ağladım,ne kadar yıprandım anlatamam,mum gibi eridi oğlum,bir deri bir kemik kaldı.hastane bahçesinde hıçkıra hıçkra ağladığımı hatırlıyorum,insanlar toplanmıştı bebeğinde kötü bir hastalık mı çıktı diye,çok zor günler yaşadım,sırf birileri üçbeş kuruş kar etsin,ilaç firmaları ilacını satsın,doktor ilaç firmasından hediyeler ödüller alsın diye oğluma kıydılar,el kadar bebeğime o kadar acı yaşatmaya hakkı yoktu kimsenin,beni kandırdılar,evet aynen böyle düşünüyorum,doktor o kadar ısrar etti ki yan etkisi yok illa yaptırmalısın diye,biz bu kadar sorun yaşayınca şaşırdı adam,aşıdan olmaması lazım diyor ama suratında koca bir soru işareti.yan etkisi yok dediklerinde inanmayın,ben bu sitede bile 3anne bulmuştum aşıdan sonra bunları yaşayan.dizilerde bile bu aşının reklamı yapıldı,rotavirüsü almış hastalanmış perişan olmuş bir bebek var sözde dizide,neymiş aşı olsaymış böyle olmazmış.kimsenin derdi sizin bebeğinizin sağlığı değil,herkes kendi cebine girecek paranın peşlnde.zaten yüzde yüz koruma vaadetmiyor bile,bir muamma.bir dünya parası bir yana ne idüğü belirsiz bişey,ben çok pişmanım kimse bu aşıyı yaptırmasın.oğlum üç yaşını geçti,bu aşının yan etkilerinin izleri kaldı,aşırı hassasiyet var var barsaklarında,birkaç ayda bir mutlaka ishal,mukuslu kaka,kusma,aşırı gaz problemi yaşıyor,ve o gerileyen gelişimini hala yakalayamadı,yaşıtlarına göre kilosu düşük,çünkü tam gelişecek zamanında darbe yedi

geçmiş olsun hanımlar gerçekten zor bir durum o aşıyı nerdeyse bende yaptırıyordum Allahtan yaptırmamısım yaptırmamıs halımde bıle benım kızın sut alerjısı var.boyle yan etkısı varsa kımse yaptırmasın bence yazık gunah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…