Kızlar yardıma ihtiyacım var

Pammikprensess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2016
1.304
866
28
Merhaba hanımlar,iki sorum olacak nolur fikri olan tecrübesi olan yazsın.Birincisi,oglum:Bu aralar çok salgın var 5 gün önce grip oldu oğlum ateşi çıktı oksuruyordu.Sonra geçti sukur.Hava çok güzeldi oğlunda dışarı çıkmayı çok seviyor (1 yaş 2 aylık) bende hava alsın diye sitemizin parkına götürdüm.Goturmez olaydım oğlum bi hastalandi,sürekli ates sürekli ates 4 gün oldu 4 gündür hep ateşli.bi iniyor,bir cikiyor.Cok korkuyorum havale geçirmek diye kaç gündür doğru dürüst uyumadım.Hergun acillerdeydik.Her seferinde bize farklı ates dusuruculeri verip yolladılar.En son iki gün önce antibiyotik verdi.Kullaniyoruz da.Ama hiçbir işe yaramıyor.Bu yetmez mis gibi birde 2 gün önce acilden dönmüştü eve girdik doktor bize ılık duş aldırış demisti.Eve gelir gelmez hemen banyosunu hazırlamak için kalktım.Oğlumda benim arkamdan geldi ama elimde bardak varmış nasıl aldı nerden aldı bilmiyorum.Bir düştü elini kesti.Biz baktik çok kesilmemiş zannettim eşim eczaneye gidip pansuman malzemesi aldı pansumanı yaptık ama içimiz rahat etmedi ,yine gittik acile kandan gorememisiz ama biraz derin kesmiş.Doktor dikicez dedi.Ben bir ağlamaya başladım hüngür hüngür , kendimi tutamıyorum.Doktorda niye ağlıyorsun bişey yok diyor evlat o ya evlat nasıl ağlamam küçücük bedeniyle elini dikicekler ve ben çok bundan azabı çektim.İlk sorum oğlumun ateşini nasıl dusurcek hep çıkıyor her yolu denedim başta iniyor sonra tekrar çıkıyor.ilik duş antibiyotik sirkeli su ates düşürücü hepsini yaptım daha napabilirim.

İkinci sorum: Dün akşam oğlumu emzirirken elini gözüme bir attı ama nasıl açıyor öldüm, o gözüm çıktı zannettim.Sabaj geçer inşallah dedim.Ama geçmedi başta hiç açamadım (sol gözüm) hep yaşardı gözüm şimdi ise sanki içinde birşey var diken gibi her hareket ettigimde kapattigimda açıyor. Bugün oğlumun randevusu var göz doktoruna da çok zor randevu veriyorlar

geçmiş olsun Allah acil şifalar versin
bebeğinizin ateşi düşmüyorsa kan idrar tahlili yapılmadı mı
3 gün içerisinde düşmeyen ateş enfeksiyon belirtisi uzman dr a götürdünüz mü
acildeki çocuk doktoru muydu

Bilmiyorum çocuk doktoru mı değil mı diye ama yapmadılar tahlil falan antibiyotik verdi işte ama bugün çocuk doktoruna randevum var gidicem

İki gün önce başıma geldi doktora götürdum grip dedi bir ilaç verdi çocuğumu yalan etti bir anda ateşi düştüğü için çocuğun vücudu bildiğin kıpkırmızı oldu Allah'tan sadece bir çay kaşığı verdim yatırdım sabaha o görüntü ile uyanmak çok kötü bişey. Eğer hala ateşi varsa kuvvetine ılık su doldurun 15 dakika boyunca başından aşağıya sürekli dökün evin ısısı 20° 'yi geçmesin . Ben bu şekilde atlattım yoksa ilaç falan hak getire. Bir de 2 yaşından küçük çocuklara kullanılmaz olmasına rağmen ısrarla vermemi söyledi üzerine bir de azar yedim. Çocuğu öyle görünce aradım eğer bişey olsun sizi şikayet edicem diye de arayıp söyledim. Bu aralar bahar salgını var aman dikkat.

Yaptım canım onuda yaptım tamam düşüyor ama yarım saat içinde tekrar çıkıyor ya

Yaptım canım onuda yaptım tamam düşüyor ama yarım saat içinde tekrar çıkıyor ya
Aynı şeyi yaşadım tahmin edebiliyorum siz yine de ihmal etmeyin götürün bir tahlil yapsınlar. Ben pişman oldum götürdüğüme ilk defa. Çünkü kontrol altına almıştım ve yüksek ateş görmemiştm neyseki cildindeki kızarıklıklar geçiyor ateşi yok ama o 3 gün beni benden aldı. Geçmiş olsun

Uzun sürecek gibime geliyor okadar çaresizim ki ya neden düşmüyor ya neden.Cok yorgunum ama uykusuzluktan değil yeterli oğlum iyi olsun hiç uyumam ağrısını acısını soyleyemiyor ya ona yanıyorum yavrum benim ne açı cekiyor

Enfeksiyon olabilir canım sen yinede ihmal etme götür. Çok iyi anlıyorum bende 3 gün uğraştım 3. Günün akşamı aldım götürdüm doktora. Doktora gidene kadar kontrol altında tutmaya çalış ateşini

Canım antibiyotik içtikten 3 gün sonra hala ateşi düşmemişse ya etki etmemiştir yada başka bişey vardır zatürre gibi bişey olmasın, götür mutlaka.

Gözün içinde batıyor gibi oluyorsa kornean çizilmiş olabilir, benimde lens varken öyle olmuştu, yinede doktora gitsen iyi olur damla verirler

Gecmiş olsun

Sağlık ocağına gittim beyaz yere gelseydi bişey olmazdı ama ortaya gelmiş acilen göz doktoruna git ve tedaviye başlamadan benim yapabileceğim bişey yok dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…