Doğal Saç Bakım Kürleri Kizlar yardim lütfen

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Giz-m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
248
5
37
Merhaba,

benim bi kaç yil öncesine kadar uzun, kivircik saçlarim vardi. Tararken bas edemedigim için çok sIK yikamamdan ve bakim yapmamamdan çok kurumustu saçlarim. Birde üzerine boyayinca iyice kuruyup sertlestiler. Bunun üzerine zaten kuru olan saçlarimi düzlestirdim (straight therapy).. ve bu islemi gecen nisanda tekrar yapmistim fakat yeni saçlar çikinca tepesi kivircik alti düz haliyle igrenç gözüküyor. Saçlariminda çok fazla kirik var, ve yarisindan itibaren alt taraflar asiri derecede kuru. Elektrikli elektrikli geziyorum resmen.

Bugün ani bi kararla saçlarimi kisacik kestirmeye ve bundan sonra bakimini iyi yaparak tekrar saglikli bi sekilde uzatmaya karar verdim (insallah) Her ne kadar bakimi zor olsada eski buklelerimi bile özledim diyebilirim.

Bütün bu islemler ve bakimsizliktan dolayi saçlarim baya bi döküldü ve çok az, ince telli ve cansiz su an. Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olanlar ltfn biraz yardimci olabilir mi?

Saçlarimi kestirdikten sonra gürlesmesi için kesin çözümlü önerisi olanlar var mi? Isirgan otunu duydum, sarimsagin bu konuda faydali oldugunu duydum.. ama bunlari canli canli tecrübe etmis ve sonuç almis kisilerin tavsiyesine ihtiyacim var.. ne kadar siklikta ve nasil uygulanir mesela? gibi...

Saçlari gürlestirmenin yanisira hizli bi sekilde uzatmak için hangi yaglari önerirsiniz?
Ve son olarak kivircik saçli bayanlar güzel bukleler için hangi ürünleri tavsiye edersiniz?

Lütfen yardim edin.. kisa saçi hiç sevmiyorum ama sagliksiz saçta hiç güzel degil, kestirmeye mecburum ve en kisa sürede tekrar gür ve saglikli saçlarim olsun istiyorum

Son düzenleme:
Hadi kizlar yok mu bilgilendirebilecek kimse yaa.. saçlarimi 0'a vurdurup bi süre peruk takmayi bile düsündüm yani o derece..

acaba böyle yapsam saglikli uzamasi açisindan yarari olur mu ki?

canım saçını hızlı uzatmak icin sitenın 'saç uzatmak icin' başlıgı var oraya gırıp okursan yararlı bılgıler edınebılırsın. ayrıca bakım içinde yıne başlıklar var bunları okudugunda daha hzlı ıstedıgıne ulaşabılırsın...

sarımsak faydalı gerçekten hem yeni saç çıkartıyor saçı uzatıyor ama kırıklar gitmiyor sadece krıkları uçlarıdan kendin kesebilirsin bne öyle yapıyorum yani

X