Gebeliğe Hazırlık Kızlar yardım.Hamile kalmaya çalışırken eşiniz veya siz sigara tükettiniz mi? Bu şekilde hamile kalıp sonrasında bırakan var mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Gerginbiri35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
1.555
3.006
34
Merhabalar kızlar.Ben hamile kalmak istiyorum.İki günde bir paket sigara içiyorum ve kahveyi de çok seviyorum.Bazen azaltıyorum bazen bir iki gün içmiyorum bazen aynen devam ediyor.Eşimde günde bir veya iki tane içer.Şuan multuvıtamin kullanıyorum elimden geldiğince sigarayıda azalttım.Ama sigara kullanmak gebeliğe engel mi? Gebelik sürecinde bırakamayan var mı? Bırakanlar nasıl bıraktı bilgi almak istiyorum sizlerden.Hatta bebek istediğiniz dönemde dikkat ettiğiniz şeyler varsa onları da yazarsanız çok mutlu olurum.Örneğin ben alkol zaten almıyorum.Çay zaten pek içmem kahveyi bırakmak istemiyorum az az sütlü tüketiyorum.Sebze yemeyi arttırdım.

Bende sigara tüketen biriyim ama baktım olacağı yok sigarayı bıraktım aslında eşimin zoruyla bıraktım. Şuan şu süreçte canım o kadar istiyor ki ama yine de kendime hâkim biriyim asla içmiyorum

Ben hamıle kalmadan içiodum.. Gunde 1 pakete yakın.. Ama hamıle kalmışım farketmedm, sigaradan tiksinti geldı bana.. Hamıle oldugumu bilmeden sigarayı bıraktım.. Snra hamılelıgım ogrendım.. Icmedm Bi süre.. Taa ki pandemı ye kadar.. Sımdı gunde 1 paket garanti bitiyor

İlk gebeliğimden önce resmen kahve ve sigara ile yaşıyordum hamile kaldıktan sonra midemi çok bulandırdığı için bıraktım ve 3 sene içmedim sonra yine başladım. Özellikle emzirirken çok zor olurdu sütü 3-4 saat öncesinden sağıp biraz beklemek ve ondan sonra bebeği emzirmek, sık sık diş fırçalayıp duşa girmek çok yorucu gelmişti gözüme onun için 3 sene sabrettim hiç geri başlamasaydım keşke diyorum şimdi. Eşim bıraktığı için beni de zorlamaya başladı ve 2 sene önce ben de bırakmak zorunda kaldım ara sıra arkadaşlarla kahve içerken ayda 1-2 dal dışında kullanmıyorum. Sigaranın sperm ve yumurtalık kalitesine zarar verdiği biliniyor komple bıraksanız elbette daha iyi olur. Allah gönlünüze göre versin sağlıklı bir gebelik diliyorum.

Bende hamile kalınca bıraktım tiksinmiştim ve süpriz olmuştu hamileliğim. Oğlum 14 aylık hala düşününce tiksiniyorum. Asla içmeyi düşünmüyorum eşimde kullanmıyor bu yüzden aklıma bile gelmiyor sanki daha önce sigara hiç yokmuş hayatımda gibi hissediyorum çok ilginç. Biri içince ya da dumanın kokusu gelince çok rahatsız oluyorum hatta.

Bende sigara tüketen biriyim ama baktım olacağı yok sigarayı bıraktım aslında eşimin zoruyla bıraktım. Şuan şu süreçte canım o kadar istiyor ki ama yine de kendime hâkim biriyim asla içmiyorum
İrade en önemlisi gerçekten herşey bebekler için bende bu süreçte azaltıyorum arada içmiyorum ama bırakacağımda inşallah hamile kalmadan

Hamile kalınca tiksinerek bırakmak çok büyük şans birde sigara aşerenler derecede canı çekip strese girenler var en büyük korkum o inşallah bende sizler gibi hiç içmemeyi başarırım.Çok kötü bir alışkanlık yaklaşık 3yıldır içiyorum gerçekten hataydı başlamak bile

Merhaba,

Sigaraya 14 yaşımda başlamış ağır tiryaki denilebilecek kivamda bir iciciydim. Hatta 10 yillik iliskimizde esimle tek kavga sabahlari ac karnına gözümü acmadan içtiğim sigaralar olabilir :)
Bundan 4 sene once kisttlerimle ilgili tedaviye görmeye başlamıştım cok doktoe gezdim her gittiğim doktorda aklimda kalan tek bisey olmuştu sigaranin bana bebege zarar verecegi ve birakmam gerektiğiydi hatta kullandığım ilaclarla ilgili sigara icen kisilerde tepkimeye girebilecegi gibi ornekler anlatmislardi. Evet bunlar belki milyonda birdir ama basima gelmeyecegine nereden emin olabilirdim. Ee birde cocuk istiyordum hemde cok ama hamile kalınca sigarayı birakip dogurunca hemen sigaraya dönen annelerden olmak istemiyordum çünkü nikotinin vucuttan atilmasi zaten aylar aliyor hamile kalinca biraksam neye yarayacak diye düşünüyordum.
Bu düşüncelerle birden sigarayı biraktim.evet cok zor oldu gunlerde agladim bas agrilari cektim agzimda yaralar cikti kulaklarım uguldafi yeri geldi algimi kaybettim hic biri yalan değil ama direndim. Bu kadar direndikten sonra da her canim sigara istediginde ayni acıları tekrar yaşayamam diye baslamadm.
Bir ek ile sigarayi birakan insanlarin en cok yaşadığı sorunda bu hiç acısız sigarayi biraktiklari için baslamalarida cok kolay oluyor ben yapamadım. Sigarayla birlikte nescafeyi de birakmistim hatta uzun sure turk kahvesinide.
İyi ki de yapmışım geçen sene çocuk istmeye basladik ve tüplerim de sorun oldugunu ogrendim tüp bebek tedavisi gormek zorunda kaldim. Belki sigaraya devam ediyor olsaydim herşey benim icin daha zor olacakti. Yillarca içen bir insan olarak söylüyorum anlayarak bebek istiyorsaniz mutlaka bırakın

Hamile kalmadan bırakamazsınız bence. Ben hamile olduğumu öğrendiğim gün eşimle ikimizde bırakmıştık. Ama hamile kalmadan motive olamazsınız bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…