Kizlar yardim edin ne yapacağimi bilmiyorum..

NXIXLXSXAH

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2007
307
14
Kizlar bugün kontrolüm vardi renkli ultrason istedim doktorumdan.renkli ultrasonu başka bir doktor çekiyor.herneyse kontrol sirasinda doktora kordonun durumunu sordum yani dolanip dolanmadiğini.dr dolanmamiş fakat çok yakin dedi.doppler kağidina da umbilical arter boyun bölgesinde çeyrek daire şeklinde lokalizedir şeklinde not düşürmüş.daha sonra kağidi kendi doktoruma götürdüğümde inceledi ve kordonu boynuna dolanmiş istersen bugün sezeryan yapalim zaten 3 kilo olmuş dedi.şok oldum çünkü daha 36+6 yim.üstelik diğer doktor dolanmadiğini söylemişti.hazir olmadiğimi söyledim.hiç umursamadi.normal doğum olup olamayacağini sorduğumda ise kalp atişlarina bakilacağini eğer yavaşlama varsa sezeryana alinacağimi bu durumdada gereksiz yere bi sürü sanci çekeceğimi söyledi.ne yapacağimi şaşirdim.hani drlarin sezeryan operasyonlarindan daha fazla almalari falan..tüm bunlar kafami kurcaliyor.ben kesinlikle normal doğum istiyorum.zaten özel hastane olmasina karşin doktorum o kadar soğuk ve ilgisizdi ki 9 ay boyunca hiç isinamadim.değiştirmemekle de büyük hata ettiğimi düşünüyorum sirf hastane yakin diye o doktora gittim hep.şimdi kara kara ne yapmaliyim diye düşünüyorum.siz benim yerimde olsaniz napardiniz lütfen yardimci olun..başka bir hastaneyemi gitmeliyim kontrole tekrar yoksa kuzu kuzu gidip kesilmeli miyim?...

bilmem vallaha hic ole bi sey yasamadim ama once bi baska doktor baksin derim tabi kendin bilirsin yinede
insallah kotu bi sey olmaz en iyisi bi baska doktora gorun
ondan sonra ne gerekiyorsa mecburen bebegin sagligi icin ve senin icin katlanicaksin ne olcaksa
allah yardimcin olsun canim insallah dolanmamistir kordon

canım bencede önce başka bi doktora görün... ama sakın erteleme... sezeryan gerekiyosada olursun herşey bebeklerin sağlığı için değilmi.. sezeryan zaten bu tür durumlar için ideal... şu ücret olayıda artık eskisi gibi değil normal doğumla sezeryan arasında çok az bi fark var ücret olarak doktorlar sebepsiz yere sezeryana teşvik etmesinler diye... umarım herşey yolunda gider canım, içini ferah tut

Başka bir doktora daha görünmeni tavsiye ederim. eğer kordon dolanmamış derse öteki doktor şimdiki doktorun yüzüne vur ve onu bırak derim.

gercekten zor bir durum,
ama ben her zaman sunu savunurum 9 ay boyunca seni takip eden doktor sonlandırırsa gebeligi daha iyi olur..ama doktoruna guvenmiyorsan is degisir tabi..

ben olsaydım baska bir doktora da gorunurdum aynı cevabı verirse hic diretmeden sezeraynı kabul ederdim...illlaki normal dogum olacak diye bebeişleri riske sokmak gereksiz bence..

canim başka bi doktora görün derim eğer oda ayni şeyleri söylerse yine senin yakinindaki eski gittiğin doktoruna gider olursun sezeryanini allah yardimcin olsun canimm

Kesinlikle tamamen farklı ve tam teşekküllü bir hastane yada özel klinikte bir doktora hemen n danış.
usg ni cektir..
Bebegi rahatsız edicek bir durum varsada gerekeni yapsınlar.
bu durumda beklemen yalnış olur....
Ayrıca neden böyle bir soru sorma gereği duydun da böyle tuhaf bir cevap aldın
şüphe verici dogrusu...

kesinlikle tamamen farklı ve tam teşekküllü bir hastane yada özel klinikte bir doktora hemen n danış.
usg ni cektir..
bebegi rahatsız edicek bir durum varsada gerekeni yapsınlar.
bu durumda beklemen yalnış olur....
ayrıca neden böyle bir soru sorma gereği duydun da böyle tuhaf bir cevap aldın
şüphe verici dogrusu...
canim öncelikle sorun için teşekkürler.rüyalarla amel edilmez bilirim ama benim rüyalarim genellikle hep çikmiştir.hastaneye gideceğimiz günün akşaminda da rüyamda kendi doktorumla sezeryana girdiğimi görmüştüm.ameliyathane buz gibiydi.uyandiğimda camin önünde yattiğimdan baya üşüdüğümü fark etmiştim:)işte sirf rüyamda sezeryan olduğumu gördüğüm için kordon dolanmasi olabilir mi acaba diye pirpiriklendim.çünkü diğer şartlar uygun gözüküyordu bebğin başi aşağidaydi vs.o yüzden özellikle sorma gereği hissettim.ama dediğim gibi doppleri çeken doktor dolanma olmadiğini fakat çok yakin olduğunu söyledi.zaten dün nette yaptiğim araştirmalara göre bebeklerin yüzde 20-25 i boyunlarina kordon bir kez dolanmiş olarak sağlikli şekilde doğuyorlar.o yüzden doktorumun hemen sezeryana alalim teklifi yine kafa kurcalayici.bugün başka bir hastanede ismini duyduğum bir doktora daha görünücem bakalim onun yaniti ne olacak.birde kizlar benim suyum da biraz azalmiş doktorun söylediğine göre.sanirim buda önemli..

canım sıkıntılı durum ama başka doktora git desem mi bilemiyorum her doktor kendine göre birşeyler söylüyor kafa karıştırıyor en iyisini kendi doktorunla devam et.yinede sen bilirsin sıkıntılı olmamaya çalış.

canım bencede başka bir doktora daha görünn oda bir baksın eğer gerçekten dolanma varsaa o zaman mecburi sezeryan olursunn

Nilşahcım kızlara bunu anlatmadım ama ben dogum yapmak için gittigim hastanede kolumda serum takılıyken hastaneyi ve doktoru değiştirdim 3 saat sonra da dogurdum canım benim seninki de bişey mi içinde kesinlikle hiçi bi suphe bırakma en kısa zamanda baska bir doktora daha gorun asla strese girme.Bide normal dogumda cok ısrar etme bebeğin için hangisi uygunsa o olsun eger kordon dolalıysa zaten normal dogum yapmazlar heralde

sevgili Nilşah son anda kafanı karıştıran böyle bir olay olması kötü olmuş ama yerinde olsam doğru bile olsa hemen inanmazdım.öyle bile olsa doğum için çok erken 40 hatta 42 hafta süresi olan gebelik için 36. 37. haftalar çok çok erken bu doktorların acelesi nedir anlamıyorum.ben sana şunu önerebilirim devlet hastanelerinde çok mecburi bir durum olmadıkça sezaryen yasak olduğundan sana yalan söyleme gibi bir durumları olmaz yakınında güzel bir devlet kadın doğum evi varsa oraya normal kontrole git durumu anlat duruma göre yine karar verir kendi doktorunda doğum yaparsın ama sezaryende olsa normalde olsa şu an bence çok erken bebeğin karnında bir gün bile dursa onun için kardır.hakkında hayırlısı olur inşallah.

Canım panik olma. Kesinlikle gidip başka bir doktora güven çevrende arkadaşlarının gittiği güvendiği bir doktor bulabilirsen çok daha iyi olur hatta. O da aynı şeyi söylerse seçimini ona göre yaparsın. Bebeğini hayırlısı ve sağlıkla kucağına alırsın inşallah..

doktor değiştirmek yada başka doktora danışmak yanlış bişey değilki.ben hamileliğimde 3 tane doktor değiştirdim.içinde en ufak bir şüphe endişe varsa başka doktorlarada danış derim ben.

canım bebeğini ve seni en iyi tanıyan doktor 9 ay boyunca kontrollerine bakan doktordur ama bu baska bir doktora gitmeyeceğin anlamına gelmez.en kısa zamanda hiç ertlemeden baska bir doktorada git muane ol eger dogruysa tekrardan eski doktoruna dön ve doğumu kabul et.37. haftaya giriosun hiçde erken değil eğer bebeğinde sorun yoksa ve kilosuda gayet iyi.ben 40 haftalık gebeyim bebeğim 3 kg 70 gram .doktorlar bile 38.haftaya girdiğinden itibaren doğum başladı kabul ederler.hiç sıkma canını bebeğin sağlıklı olsunda başka birşey düşünme.haberlerini bekliyorum canım senin ve bebeğin için hayırlısı ne ise o olsun .ayy bizden önce koklicaksın bebeğini kıskandım valla :KK70: bende doğurmak istiyoorrummm 40.haftasında olanlara öncelik verin yaaa :)

Kizlar bugün doruk tip merkezinde ali riza beye gittim muayene için.gördüğüm ilgi alaka ve nezaket karşisinda eşimde bende şok geçirdik.meğer bizim hayat hastanesindeki isminide vereyim nigar güler hanim ne kadar soğuk ilgisiz firsatçi ve berbat bir doktormuş..ona gittiğim her ay için bin pişman oldum.ultrason muayenemde kordon dolanmasi falan çikmadi.bebek gayet sağlikli ve normal doğum pozisyonundaymiş.ali riza bey bile doktorumun kim olduğunu söylediğimde o doktordan oraya çok geçiş olduğunu söyledi.kizlar doktor müthiş tatli dilli ilgili bir insan.kesinlikle doruk tip merkezinde doğum yapiyorum.hastane personelide çok ilgili ve güler yüzlü.bursada olan herkese tavsiye ederim.aslinda ben normal doğum düşündüğüm için erkek dr dan çekiniyorum ve bayan istiyorum.birde yine o hastaneden duyduğum iyi bir dr gizem yildirim.ama gitsemmi gitmesemmi kararsiz kaldim.ali riza bey müthiş bir güven verdi bana ve eşime.kartini bile verdi istediğimde sorun olduğunda aramam için.bizim nigar hanim gelsinde biraz doktorluk öğrensin...neyse kizlar bu yaşadiğim sizlere ibret olsun da şu kadar ay gittim diye benim gibi isinamadiğiniz dr lara bağli kalmayin.hepinize çok teşekkürler ilgilendiğiniz için.dualarinizi eksik etmeyin.iki haftaya kadar alicam inşallah kelebeğimi kollarima.rabbim hepinizden razi olsun..

senin adına çok sevindim çok güzel bir gelişme bu inşallah istediğin gibi güzel bir doğum yaparsın.

canim bence erkek doktor die cekinme.. benim doktorumda erkek ..ve bende normal dogum yapicam ..
önemli olan doktorun mesleginde ii olmasi ..
vee iyiki gitmissin o doktora ..
bazi doktorlar insanin hayatini karartabilio gercektenn !

X