kızlar yardım edin hamilemiyim???

seymabektas

Prensesim.. Güzel Kızım..
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
253
2
34
hepinize merhaba arkadaşlar.. ben 8 aylık evliyim bu zamana kadar hep korunuyodum. bende adet düzensizliği olduğu için geçenlerde doktora gittim bana düzene girmesi için doğum kontrol hapı verdi. ve 3 ay boyunca kullanmamı söyledi. ben şuan sadece doğum kontrol hapı ile korunuyorum. sadece ben korunuyorum. ve adetim biteli 2 buçuk hafta oldu belkide 3 hafta. ve son 1-2 haftadır bende aşırı derecede mide bulantısı var her an var hiç geçmiyo. ve aşırı derecede halsizlik var ayağa kalkınca bile duramıyorum halsizlikten. ve kızlar aşırı derecede aşerme var eşim 1 hatadır geceleri benim yüzümden dışarda kaldı erik arıyor. ve hayatta süt içmeyen ben 2 gündür canım çektiği için süt içiyorum. 2 gün önce gebelik testi aldım ve negatif çıktı. herkes yeniyken belli olmaz diyo doktorumu aradım doğum kontrol hapından olabilir dedi. kızlar yardımcı olun sizce bi gebelik söz konusu olabilirmi??

Son düzenleme:

canım o kada bulantına ve aşermene bence idrarda çıkardı olmama ihtimali yüksek ialçlarda yapıyor olbilir bazılarına dokunuyor ben evlendiğim ilk ay kllandım bendede senin gibi etkileri olduğunu görünce bıraktım ama yinede kan test yaptır kesin sonuş alırsın için rahat eder

canım doğum kontrol hapları o dediğin yan etkileri yapıyor zaten ilacın prospektüsünde de yazar büyük ihtimal. demekki sende daha fazla yapmış ama çok şüphen varsa kan testi yaptır için rahat etsin

canım bende baska bi dogum kontrol hapı kullanırken her paketin ilk günü olurdu istifrah ederdim hep yatakten cıkamazdım basım döner migdem bulanırdı sonra daha düsük hormonlu bi tane vermisti dr
ama aserme filan olmadı bende hic o sende psikolojik olabilir

canım kullandığın hapın adını bilmiyorum ama bazı doğum kontrol hapları kist yapabiliyormuş psikolojikde olabilir yaşadıkların ama tabi idrar testinin negatif çıkmasıda doğruluğnu göstermez bence sen bi doktora git ultrasonda belli olur eğer kistse bebekden şüphelenirsede zaten kan testi ister doktor

bende 10 ay hap ile korundum geçen ay bıraktım ve son adetimin üstünden 33 gün geçti hala hastalanmadım.hamilemiyim diye düşünmekten kafayı yedim sonra sağlık ocağında idrar testi yaptırdım negatif çıktı.senin gibi mide bulantısı halsizlik ve aşerme vardı bendede ama psikolojik bunlar.ilaç mide bulantısı yapıyor zaten bence sen ilacı kullan ilaç bitince 3-4 gün sonra adet oluyosun.kaç kutu kullandın şimdiye kadar?ilk kutuda en azından ilk 7 gün ek korunma gerekiyor.

ilaçlar kusma ve halsızlık yapıo kıloda yaptıgı ıcın genelde ıstah acabılıo..bebek ıstıyosan korunmayı kescen yoksa hapı devamlı kullanıosan olmaz MS

m.s dogum kontrol hapı bendede mide bulantısı yapmıştı tabi bunun yanında iştah açıyor bu yüzden kilo alınıyor halsizlik ve baş agrısıda oluyor bence ilaçın yan etkisidir gebelik olsaydı testte çıkardı

dogum kont hapı yapıyor banada yaptı senın kadar as ermedım hap kullanıyorsan hamıle degılsındır korkma psıkolojik oldugunu dusunuyorum

canım bende ilk doğum kontrol hapı kullandığım zaman aşırı derecede hiç geçmeyen mide bulantısı yaşamıştım.. halsizlik bende de vardıı.. aşermeye gelince bence o biraz psikolojik... zaten canın bişeyler istemiştir ve sende bunu gebeliğe yormuş olabilirsin.. bence rahat ol...
ben eczacı arkadaşıma bu hapın bu şekilde yan etkileri olurmu diye sorduğumda.. olabilir, bazı bünyeye ağır gelebilir demişti ve ben tam 3 marka hap değiştirerek en sonunda mide bulantısı yapmayan bir hap bulmuştum.. bence sende kullandığın hapı değiştirmelisin, sana ağır gelmiş..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…