kızlar yardım bebeğim küvezemi girecek:((((

Serencam83

ÖMRÜMÜN SERENCAMI
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2007
2.173
1.025
41
kızlar bende bir aydan beri hipertansiyon sorunu var ve bebeğe giden kan akımı bu yüzden problemli yani kilo alamıyor şuan 2kilo 100 gr ve bu yüzden 2 hafta geriden geliyor tansiyon hapı kullanmaya başladım ama benim içinde risk var zehirlenme olabilir düzenli tahlil yaptırıyoruz şimdilik bişey yok ama doktor 40 haftayı doldurmayı hayal etme diyor sanırım 37. haftayı doldurduğunda alacak ama ben çok korkuyorum bebeğin kilosu düşük doğduğunda küveze girermi birde bu küvez çok masraflı bişeymi ben kafayı yemek üzereyim.ne olduysa 32. haftadan sonra oldu sezeryandanda çok korkuyorum sanki o masadan kalkamayacakmışım gibi geliyorsenağlama

Öncelikle Allah bebeğini sağsalim kucağına almayı nasip etsin cnm her bebek doğduğunda küvöze gircek diye bi koşul yok ben çok arkdaşım biliyorum 35 haftalık doğurupta küvöze girmeyen kötü şeyler düşünme umutlu ol çocukta karnında etkileniyor bunu unutma sezeryandan da korkma kaç kişi sezeranda kalkamamış ALLAH a güven dua et herşey gönlünce olsun sağlıklı doğumlar.......

canım öncelikle geçmiş olsun ben kızımı 4 hafta gelişim geriliği ve 2 kg olarak dünyaya getirdim ama kızımı kuveze koymadılar çok sağlıklı bi bebekti yani kilodan çok akciğer gelişimini tamamlamış olması önemli..
sezeryandanda hiç korkma canım uyuyup uaynıcaksın meleğin sapasağlim kollarında olacak bak hipertansiyonum var diyosun biraz rahat ollŞeniz

Allah razı olsun sizlerden şu birkaç cümle bile beni rahatlattı cuma yine kontrolümüz var dua edin arkadaşlar inş alıncaya kadar biraz kendini toparlar yüksek tansiyon olunca bebeğe yeterli kan gitmiyormuş ve iyi beslenemiyomuş bundan dolayı suyuda azaldı inş hepimiz hayırlısıyla sağ salim kavuşuruz bebeklerimize

canım hiç üzme kendini bence kilosu önemli değil umarım solunum problemi de yaşamaz akciğer gelişiminde sorun yoksa problem olmaz

hem şöyle düşün kuveze bile konulsa önemli olan sonuç sonunda kucağına al da sağlıkla herşeye katlanırsın ne olursa olsun moralini yüksek tut

merhaba canım aynı nedenden dolayı bende erken doğum yaptım.merak etme canım kilosunun düşük olması solunum problemi yaratmaz ve küveze gerek kalmaz.zaten 37 hafta olmuş canım ama sen bu tansiyonla doğumu erteleme canım asıl risk bu hem senin hemde bebek açısından sezaryandanda korkma çok kolay inşallah sağ salim allahın izniyle bebeğini kucağına alırsın canım.bizide burda sevindirirsin .

Güzelim öncelikle, sağlıklı bir şekilde bebişini kucağına almanı diliyorum.
Benim oğlum 8 aylık doğdu, doğum kilosu 2400 gr ve boyu 45 cm di. Buna rağmen küvöze almadılar. Şimdi maşallah dana gibi.
Madem tansiyon problemin var (ki bir kız arkadaşımında vardı ama zamanında ve nurtopu gibi bir oğlu oldu) kendini sıkma, üzme, çünkü üzüldükçe tansiyonun dahada yükselir. Moralini düzgün tut.
Şu mübarek günlerde Allaha dua et. Eminimki bebişin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelecektir.

canım geçmiş olsun bebişin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelecektir
moralini bozma

çok teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz moral i,çin Allah sizden razı olsun sağ salim bebişlerinize kavuştursun inş

terkencim noluyo kendini niye bırakıyosun arkadaşların dediği gibi akciğerleri geliştiyse niye küveze alsınlar emzirdikçe kilosunu alır bak sevin yavrunu kucağına almana 1 haftadan az kalmış bugün bisürü kadın özellikle sezeryan istiyo niye kalkamıycakmşız Dua et canım dua her kapıyı açar

canım öncelikle sen kendine iyi bak bebişin sağlıkla dünyaya gelsin geldikten sonra büyüyor zaten.37 hafta çok erken bir doğum değil zaten sezeryan olunca 40 beklenmiyormuş.moralini yüksek tut hiç korkma sağsalim girip çıkacaksın sezeryandan çünkü biz yanındayız ve dualarımız hepimize.biz sana şimdi dua ediyoruz sonrada sen bize edeceksin hiç korkma canım.rabbim sağlıkla kolay doğumlar nasip etsin inşallah.

canım geçmiş olsun lütfen moralini bozma arkadaslara katılıyorum 37. hafta çok erken değil endişelerini doktorunla paylaşırsan eminim daha sağlıklı bilgiler alabilirsin dualarımız seninle iyi düşün lütfen:Saruboceq:

canım kilosu önemli değil önemli olan akciğer gelişimi 37 haftalıkta doğarsa hiç korkma ikizlerin çoğu
35 haftada doğuyo benim arkadaşım 1,5 kilo doğurdu bebeği küveze bile almadılar maşşallah şimdi çok sağlıklı 5 yaşında
benimkide hep 1 hafta geriden geliyor üzülme bebek etkilenir
dua at dualarımız miniğinle

valla canım hiç kendini üzme benim arkadaşım yüksek tansiyondan 29. haftada doğum yaptı bebişini 1 kilo300 gr dı 1 hafta önceden anlamış dr ve iğne vurmuş akciğer gelişitirici iğne bebiş küveze bile girmedimaşallah 34.hftda gelişiyo akciğerler biliyorsundur.şu an 5 yaşında.birkardeşi oldu aynı durumdan oda 28. haftda doğdu 1kilo100gr .ve oda 1 aylık oldu maşallah.sana verdiğim örnekler çok çok küçük bebişler seninkinden.endişelenmen normal canm ama endişelendikçetansiyonun yükselir relax ol druna danış bak benimkide haftasına göre 1 hafta geriden geliyo dr plasentada kireçlenme görüldü drum bana bol bol protein al dedi bak bide antep fıstığı bebeğin beslenmesine çok yardımcı oluyormuş ama sen druna danışmadan alma cnm ters tepmesin drua sor bence son zmaanlarını iyi değerlendir 100 gr da aldırsan kardır bebişe.inşallah sağlıkla alırsın bebişini kucağına .sezeryandanda hiç korkma 2 sezeryan oldum 3. yolda hayırlısı olsun .bişeycik olmaz merak etme

canım üzme kendini moralini yüksek tut kötü şeyler düşünme...Allahın izniyle herşey çok güzel olacak bebişini kucağına alacaksın...sen annesin dirençli ol bakalım...

canım seni çok iyi anlıyorum. benim kızım da kilo az alıyordu ve suyu azalmıştı benim tansiyonum yüksek değil düşüktü ve az kalsın yarın sezeryan oluyordum. bol bol istirahat ettim, günde 3 lt'ye yakın sıvı tükettim ve protein ağırlıklı beslendim (et ürünleri, baklagil vs) fındık ve ceviz yedim. kızım azcık daha kilo aldı suyunun azalması da durdu. bayramda da istirahate devam dedi doktorum. bayram sonrası inşallah kucağımda olacak meleğim. sen de bol bol dinlen, doktorun da uygun görürse protein bebeklere hızlı kilo aldırıyor, beslenmene dikkat et. bak görürsün bayram sonu çok büyük değişiklik olur. tabi bu arada tansiyona dikkat.
benim bir arkadaşım da aynı durumda idi. aynı doktora gidiyorduk ve aynı yolu izlemişti o da. 38 haftalık sezeryan oldu ve 3450 doğdu bebeği. hiç tuz kullanmadı hamileliği boyunca.
neyse çok uzattım iyi düşün iyi olsun. masadan kalkamıcam gibi düşünceleri de hemen uzaklaştır. İnşallah bebeğin sağ salim doğar, küvöze falan da ihtiyacı olmaz.

canım seni çok iyi anlıyorum. benim kızım da kilo az alıyordu ve suyu azalmıştı benim tansiyonum yüksek değil düşüktü ve az kalsın yarın sezeryan oluyordum. bol bol istirahat ettim, günde 3 lt'ye yakın sıvı tükettim ve protein ağırlıklı beslendim (et ürünleri, baklagil vs) fındık ve ceviz yedim. kızım azcık daha kilo aldı suyunun azalması da durdu. bayramda da istirahate devam dedi doktorum. bayram sonrası inşallah kucağımda olacak meleğim. sen de bol bol dinlen, doktorun da uygun görürse protein bebeklere hızlı kilo aldırıyor, beslenmene dikkat et. bak görürsün bayram sonu çok büyük değişiklik olur. tabi bu arada tansiyona dikkat.
benim bir arkadaşım da aynı durumda idi. aynı doktora gidiyorduk ve aynı yolu izlemişti o da. 38 haftalık sezeryan oldu ve 3450 doğdu bebeği. hiç tuz kullanmadı hamileliği boyunca.
neyse çok uzattım iyi düşün iyi olsun. masadan kalkamıcam gibi düşünceleri de hemen uzaklaştır. İnşallah bebeğin sağ salim doğar, küvöze falan da ihtiyacı olmaz.

Geçmiş olsun arkadaşım 37. hafta çok da erken değil.zaten 38 de normal bebekler bile alınıyor sezaryanla.Senin sağlık problemin varmış doktor en iyi kararı vermiştir üzme kendini.

hepinizden ayrı ayrı Allah razı olsun kızlar söylediğiniz şeyler benim için o kadar önemliydiki iyiki bu başlığı açıp bilgi istedim değilse ben hala baktığım yeri görmüyor vaziyette olacaktım şimdi Allahıma şükür moralim daha iyi yarın kontrolümüz var bakalım doktorumuz ne diyecek ah biraz kilo alsa bu arada benim adet sancısı gibi belimden bacaklarıma doğru sancılarım oluyor sizdede varmı erken değilmi daha

X