kızlar yardım bebeğim hiç emmedi emmiyorda sütümde çekiliyo artık

Aysgl07

doğaç efe &duru ela
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2008
2.993
9
kızlar yardım benim oğlan doğduğu günden itibaren inat etti emmemeye denemedik ebe beslenme uzmanı kalmadı herşeyi yaptık ağlıyo kızarıyo morarıyo istemiyo göğsümü emme refleksi bile eğer süt yoksa yapmıyo mecburen mamaya alıştı şimdi aç kalırsa kan şekeri düşermiş hemşire dedi napıcağımı şaşırdım pompaladım verdim ama şimdi sütümde azaldı bu arada eşimde annesini emmemiş hiç kayınvalidem dedi senağlama fikri olan varmı :sm_confused:

canım oncelikle sakin ol ve sutun kesiliyor diye dusunmemeye alis ve sık sık sutunu pompalayıp sag!sagdıkca sut kanalların acılıck ve sutun cogalıcak emin ol
sadece pompalayarak anne sutunu 1 sene veren arkadasım vrdi cunku!sakın pes etme
sutunu biberonla ver

ayşegülcüm stres yapma ve olumsuz düşünme... Rabbim bebeğinin rızkını vermiştir... pompalama ile sütün gelir ve göğüslerinde rahatlar... Allah yardımcın olsun....

burda hastanede uzun kaliniyor,bu arada bir polanyaliyla tanistim bana süt arttirici bir ilac verdiler dedi,ebeye sordum banada verdi ama ben kullanmiyorum adini yazayim bir arastir benim vaktim olmadi,belki türkiyede de vardir..
rhicinus communis d6

çok sağolun kızlar pes etmedim hiç hala deniyorum oğlum emziği bile almıyor süt olmadığı için uğraşmayı sevmiyo mama veriyorum ama onda bile kısa bi ara versem hemen ağlıyo yıkıyo ortalığı uyanıncada aynı şekilde hazır olmasını istiyo beklemeyi sevmiyo çok sabırsız ilk başlarda kaşıkla verdim memeye alışır belki diye kaşıkla hızlı olmayınca servis onada sinirlendi mecbur kaldım biberona şimdi onu bile damaklamıyo dudağının ucuyla içiyo yaramaz :uhm:

ayşegülcüm bizde de aynı sorun var hem emmiyor hem de meme ucum emmesine izin vermiyor ayrıca sütümde çok fazla değil ama moralini yüksek tut ( ben öyle yapmaya çalışıyorum) olacak bu iş de..ben göğüs ucunu silikon başlık yardımıyla çözüm buldum ve sütümü az miktarda sağıyorum ve bebeğim emmeye yeltendiği anda yukarıdan damla damla göğüsüme damlatıyorum sütü yani birazcık oğlumu kandırıyorum o da sütün göğsümden geldiğini sanıyor ve emiyor tıkanan göğsümü de bu şekilde ona açtırdım (pompa beceremedi) bir dene istersen sende belki işine yarar

canım onuda denedim o an damlattığımızı emiyo sonra bakıyo devamı gelmiyo kızıyo bırakıyo çok sabırsız anlatamam ağzı boş durunca bi kızıyo görsen çok sinirli silikon başlıkta aldım ondada süt gelmediği için oğlum uğraş vermek zorunda olduğu için yine kızıyo çok zeki ya kandıramıyorum hiç bi şekilde yemiyo numaraları hep annemin suçu hamileyken çilek yersen bol bol bebek çok zeki olur diye duymuş çilekle besledi beni sonuç bu işte şimdiden kök söktürüyo zekasıyla klava: kafasını bile ilk gün kaldırdı ve çeviriyo benim oğlan dik başlı olduğunu gösteriyo senağlama

biberona alışmışsa artık memeyi tutmaz kolay kolay...
allah yardımcın olsun...en güzeli emzirmek ama benim oğlum da kesinlikle emmedi...
mamalarla büyüdü...
sabır lazım ama bazen inşanı çıldırtıyorlarrr..

biberona çok çabuk alışıyolar gerçekten biz 2 gün hastanede yattık sütüm oldukça azdı o zaman mama werdim mecburen biberonla sonra ewe gelince yine mama aradı ama bu sefer kaşıkla werdik gittikçe sütüm de çoğaldı şimdi daha iyi çok şükür o da daha iyi emiyo ama yinede mamayı istiyo arada.Allah kolaylık wersin çok zeki ve çok inatçılar mememi tutturmak için çok uğraiıyorum bende ama sonunda başarocam inş moral çok önemli gerçekten sende moralini yüksek tut ve sütüm yetmiyo kesiliyo diye düşünme

tatoş öyle bişeyki bugün iyice çaresiz olduğumu anladım inan memeyi ağzına sokmadan tenimin değmesiyle ağlamaya başlıyo göğsümü kapatıyorum susuyo çok ilginç nasıl anlıyo hemen meme verceğimi anlamadım doğrusu sütüm bari artsada sağıp versem başka yol yok elektrikli pompa kullanıyoruz şimdilik ama sütümde azalıyo inşallah çoğalır bitkisel karışımları falan denicem artık senağlama

canım beinmde yeediğim şey yok sende dene istersen sütüm arttı gerçekten dereotu burçak bisküvi incir (kompostosu daha iyiymiş) kuru siyah üzüm humana soda ekmek te yapıyo diyo kayınvalidem çayımı şekersiz içerdim hep şimdi 2 şekerli içiyorum heeep tatlı şeylerle besleniyorum yanii

öyle düsünmeyeceksiniz annelik sabır ister aglamasına bazen dayanacaksınız
bir iki gün ac kalmakla bir sey olmaz bu bebeginiz saglıgı acısından biberon hazırlamak daha zor gece gündüz yollarda helede yaz geliyor bence biraz daha calıs canım basaracaksın benim ilk kızımda gögüsüm ucum yoktu bebek emmemedi tam bir ay silikon gögüs ucu ilk iki üc gün ise o kadar komiktiki sert plastikten yapılan bir aparat ve koca bir emzik cocugun agzına kesinlikle sıgmayacak bir emzik eczaneden almıstık bebegime onunla süt vermeye calıstım sonrada slikon gögüs ucunu gördüm ve bir ay onla emzirdim bence sende dene bak faydası olacak hemen pes etme ve bırak ac kalsın biraz bir sey olmaz

Canım Humana Still Tea var onu mutlaka dene ,bende işe yaradı sanırım duyduğum kadarıyla herkes memnun sütü gerçekten arttrıyor,zeki olmalarına gelince zamaneee çocukları diyip susuyorum ne beklenir ki..ayrıca emerken sütü damla damla hep akıt hiç anlamasına fırsat verme eme eme alışcak göğsüne,yani 1-2 kaşık verip bırakma sürekli yukardan takviye yap ok!

şimdi annem almış eczaneden o humana stilltea deniçtim tadıda güzel uyku yapıyo biraz sanırım bakalım nasıl olcak günde 30 ml sütüm çıkıyo yeterlimi acaba mamayla kıyaslayınca sadece 1öğünü bile değil benneyaptımki

pes etmiş değilim canım baya bi zırlatıyorum ama göbeği çatlıcak duruma geliyo morarıyo bu seferde fıtık olcak diye tırsıyom yoksa ağlamasını takmam yani özellikle çok ağlayan erkek bebeklerde fıtık oluyo sütüm gelse yeterli bence çünkü içiyo sütümü ama emmiyo sadece buzdolabında 24 saat dipfirizde 6ay tazeliğini koruyomuş anne sütü yeterki aksın oluk oluk yerimseniben

çözümün çok hoşuma gitti seni tebrik ediyorum pes etmeyen bir anne örneğisina.s.

kızlar emzirememek çok acı.daha doğrusu bende 2 hafta oldu doğum yapalı inatla meme veriyorum ama çocuğum doymuyor sürekli aranıyor içim acıyo. bugün çok ağladı dayanamadım ve ilk mamasını aldım içim bu durumada acıyor çünkü doğal değil ama ne yapacağımı şaşırdım.aç olmasından iidir

canım aç bırakıncada sarılık oluyomuş bebek o zamanda illa mama kullanıyomuşsun aslında tabiki anne sütü her zaman en iyisi ama olmayıncada olmuyo işte mecbur kalıyoruz bana dedilerki kaşıkla ver bari mamayı geceleri kaşık kaşık vermek ne kadar zor bebekte bişey anlamıyo kaşık kaşık sinirleniyo elimizden geleni yapıpta olmuyosa zorlamanın anlamı yok bizde ebe denedi oda durumu görünce pes etti :bbo:

selam herksese kızlar bende aynı sorunu yasadım
6hazıranda oglum dunyaya geldı göğüs uçlarım hiç yoktu alamadı yavrum hemşirelerde tutturamadı en son silikon verdıler bikaç gün onunla verdım gogus uclarım bıraz cıktı ama bu seferde catladılar yara oldular oglum emmek ısterken ben ger ıcekıyodum zaten sutumde azdı sureklı emmek ıstıyodu en son artık oda bende cıldırdık memeyle cebellesıyoruz ben veremıyorum sagıyorum sut gelmıyo dedım mama alalım 1 gun mama verdım sonra vicdan azabı dedım goguslerımı koparsada bu defada bıberona alıstıgı ıcın o almak ıstemedi ama ben ugrastım ve zorla tutturdum şimdi emiyo ama gunde 1 defa mama verıyorum tam yetmıyo sutum
size sütü arttırıcı bır tüyo vereyım humana da ıse yarıyo ama onun dısında banada burdan bı arkadasım önerdi
3çay kaşıgı rezene 3 cay kasıgı anosonu kaynamıs sıcak 1lt suda 10 dk bekletıp süzün gun boyunca için sütün arttıgını goreceksınız benım neredeyse bıtmıstı artık ama sımdı gelıyo cok şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…