kızlar ya bana akıl verin

kubra_suden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
76
0
41
bebeğimin altını iki haftadır ultra pirima 3 no ile alıyorum kızım 2.5 aylık oldu.5.500 gr falan kilosu.gelelim sorunuma bu beze geçtiğimden beri kızımın altını alırken bi bakıyorum çişleri kakaları kıyafetlerine bulaşmış komple değiştirmek zorunde kalıyorum,bi de korkuyorum her seferinde soyuyorum kızımı ya üşütücek diye.bez büyük mü geliyo diceksiniz bana göre değil çok sıkmasa da bol da değil.2 no çok sıkıyodu bacaklarında lastik izi oluyodu garibimin yanlış olan ne anlamadım,çok hareketlendiler ya acaba kıçında bez kayıyomu ne yapayım akıl verin bana

canım arka tarafında daha çok pay bırak ve bağlarken iyice bantla ..biraz büyük geliyor sanırım ..öyle yaparsan çıkmaz ..

ama çok bantlayınca çok sıktım gibime geliyo rahat edmez diye endişeleniyorum bu sefer daha fazla sıkayım bakayım

benim kızımda 5 kilo ben de 3 numara kullanıyorum ama daha hiç taşmadı. sıkmayayım diye fazlamı gevşek bırakıyosun acaba. hatta benim 2 numara bezlerden 60 tane falan var kaldı öyle küçük geliyo diye kullanmadım 3 numara tam geliyo olmalı senin bebişe.

bebeğimin altını iki haftadır ultra pirima 3 no ile alıyorum kızım 2.5 aylık oldu.5.500 gr falan kilosu.gelelim sorunuma bu beze geçtiğimden beri kızımın altını alırken bi bakıyorum çişleri kakaları kıyafetlerine bulaşmış komple değiştirmek zorunde kalıyorum,bi de korkuyorum her seferinde soyuyorum kızımı ya üşütücek diye.bez büyük mü geliyo diceksiniz bana göre değil çok sıkmasa da bol da değil.2 no çok sıkıyodu bacaklarında lastik izi oluyodu garibimin yanlış olan ne anlamadım,çok hareketlendiler ya acaba kıçında bez kayıyomu ne yapayım akıl verin bana

cm ben bundan 3 sene once ogluma prima kullanıyordum ama sımdı altı aylık bebegim var ona molfiks kullanıyorum prıma kullanmaya basladıgımda banada aynısı oldu bence bezini değiştir

bende prıma kullananlardanım
3 numaralı beze ben baslayalı cok oldu
hatta daha evvelden alıp stok yaptıgım 4 numarayı bıle kullanmaya basladım
tekrar gıdıp 3 numara almadım
cunku benımde oglumun bacaklarına ız yapyordu 3 numara
4 numarada esnek yan bantları var
ıyıce cocugu sıkmadan bantlıyorum cıkmadı sımdıye kadar
ama 4 numaraya gectıgımızde cocuk ıshladı ve cok sık degıstırdıgım ıcınde anlayamamıs olabılırım belkı ama daha 3 numara kullanmam

bende doğduğundan beri prima kullanıyorum ve 2 numarayı kullanmadık diyecek kadar az kullandık uzun zamandar beri 3 kullanıyordum şimdi 4'e geçtim ve taşma çok nadir oluyor ki bebeğim erkek bebek yani pipisinden dolayı yukarı taşırma ihtimali çok daha fazla olmasına rağmen çok şükür taşmıyor ama arkadaşlarında dediği gibi gevşek bağlıyorsundur ben ortadaki resmin üzerine gelmeyecek ama fazlada gerisinde kalmayacak şekilde bağlıyorum ve güzel bir sıkılıkta oluyor sende öyle yap 5.500'lük bebeğe 3 numara büyük gelmez yakında 4'e bile geçersin bence sadece bol bağlama

ben esnek bantlı diye huggies almıştım ama hiç memnun kalmadım hem kalın hemde onda geçmeler daha çok oldu bence bezden değil de senin bağlama şeklindendir biraz daha sıkarsan sorun kalmaz:))

Bende 3 no kullaııyorum . 6.900 bebişim. hiç çıkmadı.. hemde biriktirp öyle bir yapıyor ki kakasını anlatamam. ama tabi ben anlayp hemen değiştiriyorum altını. zaten kokudan durmak mümkün değil:) mamaya başlayınca böyle oldu yaa.ortadaki hayvar resminin bitiminde bantlar kapanmış oluyo benimkinde. çok gevşek bırakmam ben. bir de içindeki ikinci bariyer kısmını bağlayınca parmağınla biraz bacağına doğru getir ki ordan çıkmasın.dıştaki bariyerlerinde uçları içeri dönmüş oluyo genelde onları da düzelt:) bence artık çıkmaz.

X