Kızlar vajinismus arkadaşlarım bile hamile kalıp doğurdu peki ya ben ?

Pembeyuvam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2020
1.554
787
28
Kızlar herkese iyi geceler Benim vajinismuslu geçmişim var artık o problem yok tabi fakat tanıdığım 4 arkadaşımda vajinismuslu olup hamile kaldılar ve çocukları var ben normal yolla denediğim halde neden kalamıyorum ? Eşim ve ben tüm tetkikler yapıldı sorun “PSİKOLOJİK “ dendi ve öyle kaldı. O arkadaşlarım kolay bir şekilde hamile kalabiliyorken ben neden kalamıyorum ? Lütfen bu konuda düşüncelerinizi öğrenebilir miyim ?

Bence kendinizi birileriyle kıyaslamak yerine çözüm yolu arayın o niye öyle bu niye böyle zaman geçmez ben ve 2 arkadaşım aynı anda hamileydik ben bebeğimi kaybettim onlarınki devam ediyor ve ben her gün görüyorum 1 kez bile niye ben o bu demedim ovulasyon testi aldım hamileliği ne kolaylaştırır araştırdım dua ettim kendi işime baktım çok şükür yeniden hamileyim diğer türlusi insana zarar verir

Çözüm yolları aramadığımı nerden biliyorsunuz ki ? Benim bahsetmek istediğim ile sizin vermiş olduğunuz örnek arasında dağlar gibi fark var. Ben sadece bu nasıl olabiliyor diye sizlere de danışmak istedim.

Farkında değilsin ama yazdıklarını tekrar okursan şunu göreceksin onlarında olmasa sorun etmeyecem onların oldu benim olmadı bu düşünce belli bir süre sonra hastalığa dönüşüyor ama insan içinde olduğu anda farkına varamiyor

Kendinizi kimseyle karşılaştırmayın, vajinismus hamile kalmak bir marifet değil evliliğin içinde bomba dikmektir zaten. Kendi kendinize psikolojik baskı yapmaya devam ederseniz kendinizi engellemiş olursunuz, yapamıyorsanız psikolojik bir destek alın bu konuda. Odak noktanızı başka şeylere çevirin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…