kızlar tiksinmeye düştüm kızlar yardım

N

nnazann

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi nnazann
kızlar cok kötüyüm hamileyim aşırı bulantım var ve her şeyden tiksiniyorum sofraya oturdugum an herşeyden midem bulanıyo bi yedigimi bidaha yiyemiyorum adını duyunca bile midem bulanıyo

• Konu Sahibi nnazann
geçmiş olsun canım ben hiç yaşamadım böyle bişi o yüzden anormalmi acaba diyorum. bişeydende tiksin ya canın bişey istesin bigünde.. git bikerede kus ama nerdeeee ... hiç olmadı çok şükür diyeyim bari oysa bende yıllardır hamileliği hep bunlardan ibaret sanardım... bilmiyorum kötüdür muhakkak ama hamileliğin en belirgin en doğal getirisi işte yaa seni çok fazla mutsuz etmesine izin werme bence daha hafif şeylerle beslen çorba yada tuzlularla tuzlu bastırır bulantıyı falan.. bol su iç bide
inşlh hemen normale dönersin .buarada nekadarlık hamilesinn?????

• Konu Sahibi nnazann
teskurrler canım daha cok yeni altıncı haftamıza giriyoruz

• Konu Sahibi nnazann
hayırlı olsun ozaman allah tamamına erdirsin
inşlh çok uzun sürmez bulantıların dr.una danış ama yinede muhtemelen normal der ama bikaç öneri werir yada rahatlamanı sağlıycak ilaç ...
geçmiş olsun tekrar

• Konu Sahibi nnazann
mrb cnm ya Allah sabır versin cok zor oluyo biliyorm bende 2 gebeliğimde aynı seyleri yasadım asırı mide bulantısı asırı tiksinti ama herseyden bir gördüğümü veya yedğimi bir daha yiyesim göresim gelmiyodu tamamen yatağa düsüyrdm artık suan yine hamileyim yavas yavas yine etkileri baslıyo napcam bilmiyorm dikkat et kendine cok kotü olnca serum takıyorlar doktorunla kons

• Konu Sahibi nnazann
mrb canım ben de 15 haftalık hamileyim 6-12 haftalar arası yani 6 hafta boyunca mide bulantısı tiksinti çok kötüydüm.birini tutup yemeklerimi yaptırdım. merak etme bulantı olması bebeğin normal gelişip düşük tehlikesinin olmadığını gösteriyormuş.bebek senin stoklardan beslenir.ben hiçbişey yiyemedim o kadar uzun zaman. doktora gidip tahlil yaptırdım kesin serum takarlar dedim ama herşey normaldi o kadar yemememe rağmen serum filan takılmadı.sadece sabredeceksin. şu an hala soğan kokusuna dayanamıyorum. bulantıyı önlemek için bir çok şey söylüyorlar hepsini yaptım ama geçmiyo ilaç da içtim geçmedi. yemek programı bile izleyemiyordum yemek görmeye tahammülüm yoktu. doktorum bana yapacak bişey yok sabredeceksin demişti. bebeğini kucağına alacağını düşün ona bişeyler yaz günlük filan tut biraz dayanmanı kolaylaştırabilir güzel şeyler düşün. İnşallah en kısa zamanda sıkıntıların geçer.Allah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin.bye

• Konu Sahibi nnazann
bendede sureklı mıde bulantısı var ama asırı derecede degıl ama sureklı bulanıyo
ıstıfar etsem belkı gecer ama onuda yapamıyorum sadece bulanıyo ıste
bebısım saglıklı olsunda bulantıyada razıyım ben

• Konu Sahibi nnazann
kızlar alıştım bulantıya tiksintiye cunku bunları yasadıkca biliyorumki bebegim hala benimle ve onun için her sıkıntıyı cekmeye deger

• Konu Sahibi nnazann
merhaba arkadaşlar ben dün öğrendim hamile olduğumu çok küçük daha beta hcg 231 çıktı ben bi şey sorcam size benim kasıklarım ve bacaklarım sanki adet olacakmışım gibi ağrıyo çok değil ama ağrıyo sizdede oldumu böle bi şey yardımcı olursanız sevinirim

• Konu Sahibi nnazann

hayırlı olsun canım benimde kasıklarım benim çok ağrıyordu 1-2 haftaya geçicek o bebek tutunmaya çalıştığı için oluyor korkma ama kanaman olursa muhakkak dr na git

• Konu Sahibi nnazann
kızlar bende 6 haftalık hamileyim ama benim hiç bulantım falan yok

• Konu Sahibi nnazann
hayırlı olsun canım benimde kasıklarım benim çok ağrıyordu 1-2 haftaya geçicek o bebek tutunmaya çalıştığı için oluyor korkma ama kanaman olursa muhakkak dr na git

saol cnm ya yaşayan birinden duymak çok rahatlattı beni

• Konu Sahibi nnazann
ben seni çok iyi anlıyorum canım bende 2 kızımdada 3.5 ay bulandım herşeyden tiksindim mantardan tiksindim hala yiyemiyorum gecer canım 3 aylıktan sonra geciyo kolay gelsin

• Konu Sahibi nnazann
Canım bende 8 haftalık hamişim bulantı ve tiksinti bendede oluyor.çubuk kraker yiyorum.çorba içme sakın sulu şeyler yerine kuru şeyler portakal suyu sütü bu dönemde çokta içmen gerekmiyormuş ben oyüzden içicem diye zorlamıyorum kendimi.sık sık az yiyerek bu riskli dönemleri atlatmaya çalışıcaz artık.evet dediğin gibi bulantı bebeğimizin bizimle olduğunu hatırlatıyor.dr um eğer durursa korkabilirsin demişti.benim ilk bebeğimin kalbi durmuştu ve bulantım bittiğinden anlamıştım.allahım birdaha göstermesin

• Konu Sahibi nnazann

cnm bildiğim kadarıyla normal cünkü bendede olmustu biraz adet sancıları bacaklarım ağrımıstı hatta adet olcam sanmıstım hamile olmadğımı düsündüm ama hamileymisim halende arada kasıklarım ve karnım ağrıyo ağrılar cok siddetli vede knama olmadğı müddetce normalmis

• Konu Sahibi nnazann
kızlar bulantı için zencefil tozu ile yogurt karışımı almak çok iyi geliyormuş öyle duydum ve araştırdımda internetten böyleymiş bulantıya bire birmişzencefil dr sorup kullanabilirsiniz hamileler için günde 1 gramı geçmemesi lazımmış yan etkisi yokmuşta acı oldugundan dolayı inş. fayda verir

• Konu Sahibi nnazann
Geçmiş olsun Nnazann,ben tiksinti duygusunu en çılgıncasına yaşayan hamilelerden biriyim,yaklaşık 10 hafta boyunca akla hayale gelmeyecek şeylerden tiksindim,tiksindiğim şeyi hatırlatan şeyden de tiksiniyordum ve halkaya hergün yeni şeyler ekliyordum;en korkuncu bana tiksindiğim şeyleri hatırlatan insanların adlarını bile duymaktan da tiksinmek oldu,kardeşlerimden bile(bana peyniri hatırlattığı için kardeşimle,parfüm koktuğu için ablamla 2 ay boyunca görüşemedim)
Yapılacak şey kesinlikle acıkmana musade etme,leblebi,kepekli form bisküileri,çubuk kraker her zaman yanında olsun,saatte bir bişeyler yemen gerek ve su ihtiyacını meyve suları ve sebze meyve ile karşıla.Bir de tiksindiğin şeyleri gözünün önünde tutma.Sabret,geçecek.

• Konu Sahibi nnazann
canım bu bulantıların inşallah geçici olur.bende yaşadım biliyorum çok çok zor oluyor.ama bi o kadarda bunu yaşamakta güzel.şimdi daha ii anlıyorum.bulantılarım 4,5 aylıkken geçti ve kendimi o kadar rahat ve iyi hissettimki.bazen özlüyorum bile o blantıları.yemeklerden sonre hemen su içime ve hemen uzan derim ben.biraz faydası oluyor.allah yardımcın olsun tatlım.

• Konu Sahibi nnazann
4.ayıma kadar mide bulantısı yaşadım.çok zor Allah kolaylık versin..
vitaminlerini eksik etme sen bu konuda.mutlaka haplarını iç.
kendini zorlayarak da olsa iç.
çok zorlanırsanda mutlaka doktoruna serum öner.
ben şu an o zaman iğrendiğim hiç bir şeyi yiyemiyorum..
ama geçecek..bu günlerin tadını çıkar.bugünü bir daha yaşayamayacaksın çünkü..

• Konu Sahibi nnazann
5 buçuk aylık olduğumuz halde mide bulantılarım yeni yeni azalıyor. Çok berbat günler geçirdim. Yemeklerden tiksindiğim yetmezmiş gibi deterjan kokularından nefret ettim. Sabun , yumuşatıcılar,şampuan vs... Çamaşırlara olduğunca az deterjan koyup tekrar tekrar yıkıyorum koku kalmasın, bana inat hala kokuyorlar sanki.Evden acaip kokular alıyordum. Canım eve girmek istemiyordu. Rabbim e çok şükürler olsun azalmaya başladı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…