Kızlar Test yapsam mı acaba?

zambakl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
272
3
Kızlar,

Geçen ay ayın 9'unda adet gördüm, bir önceki ay da 7'sinde ,
Yani : 7 Eylül
9 Ekim,

Bu ay henüz adet görmedim,
Evde test yapsam çıkar mı sizce,

Günüm geçmiş mi geçmemiş mi ben anlamadım çünkü 28 günde bir düzenli adet görürdüm eylüle kadar,

canı adetin her ay iki gün geri atıyosa yap canım çıkar çünkü benim adetime iki gün kala çıktı

Hayır sadece son iki aydır iki güne atıyor nedense,

Ama önceden süperdi 28 günde bir asla şaşmazdı,bu yüzden şaşırdım ben de,Ama mantıklısı herhalde 3 gün falan beklemek galiba,

Belirtilerim ise,
Bel,kasık ağrısı,3 gündür baş ağrısı,akıntı,göğüslerde dokununca ağrı sadece,ağzımda tuhaf bir demir tadı,sabah hafif bulantı,
Adet belirtiside olabilir tabi bilemiyorum.

benim gözlemlediğim kadarıyla sabahları hafif şekilde başlayan bulantılar kesin belirti oluyor

gün içinde artarak devam ediyorsa o bulantı başka bişeyin habercisi olabilir ama sabah hafif bulantı

ve baş ağrısı kesin belirtiler ama gene de bilinmez ki insan bu her şey olabilir

inşallah hamişsindir canım :)

Arkadaşlar ben yaklaşık 10 gün önce adeti mbiter bitmez eşimle ilişkiye girdim korunmadam acaba hamile kalma riskim varmıdır. test yapmak istiyorumda.Ama birde yumurtlama dönemi denen bişey varmış yeni öğrendim.Acaba o dönemin dışındaki ilişkilerde hamile kalma riski varmı yokmu anlamadım

Lütfen biliyorsanız benide bilgilendirin.Daha çok acemiyim bu konularda.

Arkadaşlar ben yaklaşık 10 gün önce adeti mbiter bitmez eşimle ilişkiye girdim korunmadam acaba hamile kalma riskim varmıdır. test yapmak istiyorumda.Ama birde yumurtlama dönemi denen bişey varmış yeni öğrendim.Acaba o dönemin dışındaki ilişkilerde hamile kalma riski varmı yokmu anlamadım

canım döllenmenin gerçekleşebilmesi için yumurta ile spermin karşılaşabilmesi gerekir

yumurtan rahme atılmadan içeriye giren spermler bir kaç gün içinde canlılığını yitirirler

bunun için risk yok he yumurta çatlamasına yakın veya çatladıktan sonra spermle

buluşması halinde herhangi bir rahatsızlığın yoksa yumurtanın döllenmesi gerekir ki bu

risktir..Düzgün bir adet döngüsünde aşşağıdaki resimdeki gibi günlweri izllersen

kanama başlangıcından itibaren 12 ve 18 günler arası hamile kalmak için en uygun

günlerdir.

Image004.gif

benim gözlemlediğim kadarıyla sabahları hafif şekilde başlayan bulantılar kesin belirti oluyor

gün içinde artarak devam ediyorsa o bulantı başka bişeyin habercisi olabilir ama sabah hafif bulantı

ve baş ağrısı kesin belirtiler ama gene de bilinmez ki insan bu her şey olabilir

inşallah hamişsindir canım :)

İnşallah tatlım,

Bu takvime göre uygun olan günler bugün başlıyor.Yaa şimdiye kadar çocuk düşünmedim 10 gün önce düşünmeye başladık ve harekete geçtik.şimdide sabısızlıktan çatlıyorum yani nerdeyse hemen hamile kalıp bir an önce doğmasın istiyorum.
Yani sonuç olarak hamile kalma gibi ihtimalim yoktur öylemi.

canım benim belirtilerim kasık ağrısı ve normalden fazla akıntı göğüslerde bir parlaklık vardı

Bu takvime göre uygun olan günler bugün başlıyor.Yaa şimdiye kadar çocuk düşünmedim 10 gün önce düşünmeye başladık ve harekete geçtik.şimdide sabısızlıktan çatlıyorum yani nerdeyse hemen hamile kalıp bir an önce doğmasın istiyorum.
Yani sonuç olarak hamile kalma gibi ihtimalim yoktur öylemi.

e gün aşırı ilişkiyle denemeye başlayın o zaman olur inşallah :)

X